To najdroższy kawior na świecie

Kawior z jesiotra w łyżce

Większość ludzi to wie kawior to produkt luksusowy , łatwo jeden z najdroższych produktów spożywczych na świecie . Chociaż istnieje wiele odmian, takich jak kawior z wodorostów morskich, kawior z bakłażana lub jaja łososia, prawdziwy kawior to solone jaja z rodziny jesiotrowatych (przez Instrukcja ).

Kawior jest tak poszukiwany, że niektóre gatunki jesiotra, które go produkują, są krytycznie zagrożone. W wielu krajach na całym świecie, w tym w Izraelu i Chinach, podejmowane są starania o hodowlę kawioru, ale popyt nadal przewyższa podaż (poprzez NPR ). Łatwo znaleźć kawior, który kosztuje od kilkuset do kilku tysięcy dolarów za kilogram (przez Dziennik Wall Street ).kfc 5 uzupełnij kalorie

Ale tak jak w przypadku większości luksusowych potraw, istnieje konkurencja o bycie najlepszym z najlepszych i tu właśnie pojawia się kawior z bieługi o nazwie Almas.

najlepszy smak skrzydeł w buffalo wild wings

Diament drogiego kawioru

Kawior dusz w puszce

Kawior z jesiotra bieługi jest najbardziej poszukiwanym ze wszystkich gatunków jesiotra, a częściowo z tego powodu, że ryba potrzebuje do 25 lat, aby dojrzeć i zacząć składać jaja. W przypadku kawioru preferowane jest większe jajo, a ikra jesiotra bieługi jest znacznie większa niż inne gatunki (poprzez SmakAtlas ).

Najdroższy kawior na świecie nazywa się Almas i jest irańską marką, która regularnie sprzedaje za 34500 dolarów za kilogram (2,2 funta). Kawior Almas jest nie tylko najdroższym kawiorem na świecie, ale także najdroższym jedzeniem na świecie. W przeciwieństwie do innych rodzajów kawioru, które są szare, brązowe lub czarne, Almas ma złoty, maślanożółty kolor, ponieważ pochodzi wyłącznie z ryb albinosów w wieku od 60 do 100 lat (poprzez Księga światowych rekordów Guinnessa ). W języku rosyjskim „Almas” oznacza diament, a ten ekskluzywny kawior sprzedawany jest w puszce pokrytej 24-karatowym złotem. Lazurowy donosi, że za wszystkie te pieniądze można oczekiwać, że kawior będzie smakował bogaty (oczywiście), intensywnie orzechowy i jakże kremowy, dzięki, jak mówią, bardzo delikatnemu procesowi solenia.