Tak naprawdę powstają frytki McDonald's

frytki w pudełkach Dave Kotinsky / Getty Images

Jest mnóstwo ludzi, którzy by się z tym upierali Światowej sławy frytki McDonald's czy są Najlepsza rzecz, która wyjdzie z złote łuki . I czy możesz ich winić? Czy nie jest coś tak wyjątkowego w uśmiechu? Pracownik McDonald's wręczając ten gorący karton ze złotymi frytkami, idealnie pasujący do twojego Big Mac w sobotnie popołudnie?

McDonald's przechodzi blisko 9 milionów funtów frytek na całym świecie każdego dnia, więc musi być coś, do czego warto wracać. Może to chrupiące, złote na zewnątrz. Albo to puszyste, poduszkowe wnętrze, które dostajesz, gdy wgryzasz się we frytkę. Znasz to uczucie. Są uosobieniem doskonałych frytek, znanych na całym świecie i jest w nich po prostu coś tak pysznego, że nie można go dotknąć. Ale jak faktycznie lądują na twojej tacy lub w tej torbie drive-thru? Cóż, nie ma już pytań o frytki. Postanowiliśmy zanurkować i przyjrzeć się dokładnie, jak McDonald's robione są frytki.McDonald's faktycznie zaczyna się od prawdziwych ziemniaków

ziemniaki

Ku zaskoczeniu wielu klientów, McDonald's postanowił podzielić się wszystkim o tym, jak powstają ich niesławne frytki po latach, gdy ludzie pytali, czy użyli jakiejś mazi ziemniaczanej, aby rozpocząć proces. Cóż, nie ma tutaj. Według McDonald's , ich światowej sławy frytki zaczynają się od Russet Burbank lub Shepody ziemniaki , wyhodowany z amerykańskich farm. Russet Burbanks , uprawiane głównie na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku, są idealne do smażenia i pieczenia, dzięki czemu idealnie pasują do tych złotych frytek.

Ziemniaki, których używa McDonald's są tak idealne do swoich niesławnych frytek, że nie chcieli od nich odejść kilka lat temu i przejść do innej opcji. Według Prasa kapitałowa J.R. Simplot zaprojektował ziemniaka „Innate”, oferując ziemniaka, który po smażeniu będzie mniej siniał i wytwarza mniej związku potencjalnie rakotwórczego niż tradycyjne ziemniaki. Ale od 2014 r. McDonald's nie miał zamiaru przestawiać się na produkt GMO. „USA McDonald's nie zaopatruje się w ziemniaki GMO ani nie mamy aktualnych planów zmiany naszych praktyk pozyskiwania”, powiedział rzecznik firmy. Prasa kapitałowa . Niech żyje prawdziwy ziemniak!

Ziemniaki są obierane i krojone w ten niesławny kształt McDonalda

frytki

Jeśli chodzi o fast foody i ich frytki, wszyscy mamy nasze własne opinie . Niektórzy wolą Wendy's ze względu na ich dipability w Frostys , podczas gdy inni mają obsesję na punkcie Arby frytki karbowane. To tylko zwykła preferencja. Ale wiemy, że ludzie uwielbiają frytki McDonalda. W końcu przechodzisz 3,4 miliarda funtów ziemniaków każdy rok nie jest powodem do śmiechu.McDonald's podaje bardzo specyficzny kształt narybku, który wynika ze sposobu krojenia ziemniaków. Według CNET , maszyna do cięcia ziemniaków wygląda jak gigantyczny rębak do drewna, wrzucający ziemniaki do noży wodnych pod wysokim ciśnieniem z prędkością 60-70 mil na godzinę.

jak się robi salami?

Jeden pracownik fabryki McDonald's włączony Reddit poszedł jeszcze dalej, aby opisać niesamowitą siłę maszyny, sprawiając, że brzmiało to jak coś w rodzaju zepsutego parku wodnego. „Ktoś wszedł kiedyś do kanału ściekowego, został wciągnięty i prawie utonął. Ktoś przechodzący obok musiał go wyciągnąć – powiedział. „To nie był kanał, do którego trafiają frytki, ale woda wciąż porusza się z tą samą prędkością… W przypadku kanałów, które przenoszą produkt, wyobraźmy sobie, że kilkaset funtów frytek na minutę przepływa z prędkością błyskawicy”.

Frytki McDonald's biorą kąpiel chemiczną

frytki z zapałek Francois Lo Presti / Getty Images

Jeśli przyjrzysz się uważnie McDonald's lista składników ich frytek, zauważysz sporo trudnych do wymówienia Składniki . Dwa z tych składników, dekstroza i kwaśny pirofosforan sodu, są dodawane w fabryka , zasadniczo dając pokrojonym ziemniakom przyjemną kąpiel chemiczną.najlepsze sosy bawole dzikie skrzydełka

Według Linia zdrowia , dekstroza to prosty cukier wytwarzany z kukurydzy, który jest często używany jako słodzik i zwykle można go znaleźć w przetworzonej żywności i syropie kukurydzianym. Z medycznego punktu widzenia może być stosowany w celu zwiększenia poziomu cukru we krwi. Według Centrum Nauki w Interesie Publicznym, kwaśny pirofosforan sodu faktycznie obniża poziom akrylamid , substancja rakotwórcza obecna podczas smażenia ziemniaków, więc mogą być jakieś chemiczne dodatki, które powinniśmy oklaskiwać.

Zarejestrowany dietetyk Georgie Fear powiedział ABC że dekstroza sprawia, że ​​frytki mają jednolity złoty kolor, a pirofosforan sodu zapobiega ich zmienianiu po ugotowaniu na nieprzyjemny szary kolor. Strach wyjaśnił to dalej, mówiąc: „Dekstroza jest po prostu cukrem, który naturalnie występuje w naszej krwi… O ile mi wiadomo, nie ma danych o jakichkolwiek problemach zdrowotnych związanych z pirofosforanem sodu”.

Frytki McDonald's są smażone i mrożone w fabryce

frytki w oleju

Gdy frytki zostaną pokrojone i wykąpane, są częściowo smażone w fabryce, aby przyspieszyć proces gotowania później, gdy dotrą do sklepów. Według AMA jednego z pracowników McDonald's Factory w sprawie Reddit , przetwarzanie jest częścią przygotowania sklepu do sukcesu. 'Niegotowane jedzenie jest trudniejsze do kontrolowania rozwoju bakterii... Łatwiej jest również, jeśli restauracje mogą po prostu odgrzewać, niż faktycznie gotować' - powiedział. Dla nich jest szybszy.

Według CNBC , frytki są smażone w fabryce, a następnie przechodzą około 50 jardów przez tunel do szybkiego zamrażania, aby zakończyć proces, co ma kluczowe znaczenie dla ich jednolitego wyglądu i przechowywania.

Ziemniaki są nie tylko zagrożone odwróceniem się w prawo po obraniu — może się to również zdarzyć po ugotowaniu lub zamrożeniu. Ale dzięki kwasowemu pirofosforanowi sodu dodanemu wcześniej w procesie, te zachowują swój konsekwentnie bladożółty kolor.

Nie zapomnij o smaku „wołowiny” McDonald's

wołowina

Jeden z najbardziej wyjątkowych Składniki zobaczysz, że składniki frytek McDonald's to ich „naturalny smak wołowiny”. Tak, dobrze to przeczytałeś. Naturalny smak wołowiny . I zawdzięczamy to dodanemu smakowi wołowiny, ponieważ nie mogliśmy odłożyć tych pięknych frytek.

Wiele lat temu McDonald's smażył swoje frytki na tłuszczu wołowym i właśnie to stało się częścią ich charakterystycznego smaku. Według NPR , firma przeszła na bazę olejów roślinnych, aby rozwiać obawy o tłuszcze nasycone, ale nadal zawierała esencję wołowiny, aż do oburzenia grup wegetariańskich, pozwać firmę za wprowadzenie klientów w błąd, że ich frytki są rzeczywiście odpowiednie dla wegetarian.

Dziś McDonald's nadal naśladuje ten smak, wykorzystując naturalny smak wołowiny zawierający hydrolizat pszenicy i hydrolizowane mleko. Według Reader's Digest , aromat jest dodawany do oleju do smażenia, aby zachować ten sam smak wołowiny, który wszyscy znamy i kochamy, dzięki czemu jest bezpieczny dla wegetarianie , ale nie weganie .

Frytki McDonald's są szeroko rozprowadzane

mapa frytek

Gdy McDonald's opublikował swoją historię o tym, jak robiono ich frytki, planista produkcji dla Fabryka Simplotów, Koko Neher przeprowadził nas przez cały proces, ale relacje produkcyjne McDonald's i Simplot sięgają znacznie dalej. W latach czterdziestych Simplot stworzył i wprowadził na rynek pierwsze komercyjnie mrożone frytki i wkrótce stał się wyłączny dostawca frytek do McDonalda — związek, który według Simplota trwa do dziś.

Według Simplota informacje operacyjne , prowadzą zakłady przetwórstwa ziemniaków w czterech amerykańskich miastach, z których trzy stwierdzają: „Produkty są sprzedawane w całych Stanach Zjednoczonych oraz klientom międzynarodowym, w tym regionalnym i krajowym sieciom restauracji szybkiej obsługi oraz firmom zajmującym się dystrybucją detaliczną i pełną”. Można jedynie przypuszczać, że łańcuch szybkiej obsługi, o którym mowa, to ich partner Mickey D's.

Podobnie jak większość restauracji korporacyjnych, McDonald's zatrudnia firmy logistyczne i transportowe, które dostarczają jedzenie do ich restauracji. Jedno centrum dystrybucyjne w Libanie w stanie Illinois, należące do Golden State Foods, obsługuje 350 sklepów w pięciu stanach. Ogólnie, Żywność Golden State obsługuje 25 000 sklepów w 50 krajach i jest to tylko jedna z firm współpracujących z McDonald's, która odgrywa rolę w dostarczaniu frytek do lokalnego sklepu.

Frytki McDonald's są ponownie smażone w sklepie

smażenie frytek Christopher Jue/Getty Images

Kiedy pudełka z McDonald's frytki w końcu docierają do celu, są przechowywane w stanie zamrożonym do czasu użycia. Podczas obsługi, zwłaszcza w ruchliwych porach, frytki są robione dość konsekwentnie. Kiedy nadejdzie czas, aby odłożyć kosz do frytowania, frytki są tak naprawdę zaprojektowane, aby smażyć się w środku trzy minuty , wszystko dzięki przygotowaniu wcześniej w fabryce. Według AMA pracownika fabryki McDonald's on Reddit , frytki są właściwie gotowane w fabryce. McDonald's w zasadzie je odgrzewa.

Kiedyś McDonald's używał częściowo uwodornionego oleju do swoich frytek, dopóki nie zostały całkowicie przełączony w 2008 r. , eliminując tłuszcze trans. Ale firma myślała o zmianie na długo przed 2008 r. Według Cargil , spędzili siedem lat na poszukiwaniach zamiennika, testując 18 różnych rodzajów olejów. Po latach testów firmy ostatecznie zdecydowały się na olej rzepakowy Clear Valley o wysokiej zawartości kwasu oleinowego, który umożliwił McDonald's smażenie w oleju bez tłuszczów trans i o najniższej zawartości tłuszczów nasyconych spośród wszystkich olejów roślinnych.

metro steków i serów

McDonald's dodaje więcej chemikaliów w sklepie

frytownica Saul Loeb/Getty Images

W 2015 roku, kiedy McDonald's ujawnił długą listę składników potrzebnych do robienia frytek, pojawił się dimetylopolisiloksan Lista . Związek chemiczny nie jest wymieniony na Amerykański Mcdonald's Lista składników na ich frytki, ale z pewnością jest obecna na Witryna kanadyjska.

Jeśli chcesz uzyskać informacje techniczne i sprawdzić, dlaczego nie ma go na liście składników, to dlatego, że tak naprawdę nie wchodzi do frytek. Jest używany w procesie gotowania. Dimetylopolisiloksan jest polimer silikonu , a według McDonald's odgrywa ogromną rolę w ich smażeniu, ponieważ jest obecny w ich oleju, aby zapobiec pienieniu i kipieniu. I chociaż doskonale nadaje się do zapobiegania poparzeniom członków załogi, Badania odkrył również, że jest to ta sama substancja chemiczna, która może odrastać włosy. Porozmawiaj o podwójnym whammy!

McDonald's dodaje bardzo konkretną ilość soli do swoich frytek

dodawanie soli do frytek Christopher Jue/Getty Images

Od strony lady my jako klienci widzimy shaker zalewający nasze frytki solą, ale w rzeczywistości jest metoda na to szaleństwo. Według McDonald's wymyślili idealną ilość soli do swoich frytek na podstawie swoich klientów – i nauki.

hot dogi restauracje fast food

Odpowiadając na jedno z często zadawanych pytań na stronie Witryna McDonald's w Wielkiej Brytanii na pytanie, dlaczego frytki McDonald's mają tak dużo soli, Mcdonald's odpowiedział, wyjaśniając: „Szerokie badania wykazały, że większość konsumentów McDonald's woli lekko posypać frytki solą. Typowa porcja małej porcji frytek zawiera 0,5 grama soli”.

Z tym standardem, który stawia małe zamówienie frytek porcja do 160 miligramów sodu i duża 350 miligramów sodu. W porównaniu do dziennej zalecanej ilości sodu, zgodnie z Linia zdrowia , to nie jest skandaliczne, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, że duże zamówienie Frytki Wendy zawiera 520 miligramów sodu i rząd Frytki Burger King cofa cię o 640 miligramów. Kto ma teraz słone frytki?

Frytki McDonald's siedzą tylko przez 7 minut, może

frytki pod lampą grzewczą Joe Raedle/Getty Images

Czy można w ogóle odjechać od drive-thru bez jedzenia frytek w drodze z parkingu? Jeśli kiedykolwiek w drodze do domu pozwoliłeś frytki z McDonald's znaleźć się w ich torbie, wiesz, że nie będą tak dobre, gdy w kilka minut później wejdziesz do środka, a McDonald's też o tym wie.

Gdy frytki wyjdą z frytownicy przy złotych łukach, istnieje bardzo konkretne ograniczenie czasowe dotyczące tego, jak długo mogą siedzieć pod wpływem ciepła. McDonald's Kanada weszli na swoją stronę internetową, aby odpowiedzieć na wiele pytań klientów dotyczących ich jedzenia, a jednym z popularnych tematów było to, jak długo frytki leżą na tacy grzewczej, zanim zostaną ostatecznie wyrzucone.

Corporate powiedział jednemu pytającemu: „najdłuższy czas, przez jaki będziemy przechowywać nasze frytki światowej sławy przed podaniem ich tobie, to 7 minut. (Ale ich popularność oznacza, że ​​zwykle są na twojej tacy i w ustach znacznie szybciej).

Ale prawdziwe pytanie brzmi, czy w każdym sklepie na całym świecie przestrzegane są korporacyjne standardy świeżości. Według pracownika McDonald's on Reddit, frytki mogą siedzieć nie dłużej niż 15 minut, ale nie jest to ściśle egzekwowane.

Ale jeśli naprawdę chcesz świeże frytki McDonald's, po prostu zapytaj

frytki we frytkownicy Christopher Jue/Getty Images

Pomimo standardów korporacyjnych, wszyscy wiemy, że frytki mają potencjał do siedzenia przez dłuższy czas. W ostatnich latach miłośnicy McDonalda zdali sobie sprawę, że mogą o to poprosić frytki bez soli a pracownicy musieliby przygotować świeży, gorący wsad.

Według jednego z pracowników McDonald's na Reddit „Kiedy ludzie proszą o brak soli, musimy odłożyć nową partię, aby mieć pewność, że w ogóle nie dotknie soli”. Ale gdy miłośnicy smażenia zaczęli nadużywać tego przywileju, używając metody na świeże frytki, a następnie po prostu dodając paczki soli, pracownicy McDonald's zaczęli się wypowiadać.

Według innego członka załogi na Reddit , wszystko, co musisz zrobić, aby uzyskać świeże frytki, to poprosić. - Czy wiesz, że możesz po prostu poprosić o świeże frytki, jeśli tego chcesz? – powiedział pracownik. „Najprawdopodobniej będą nowsze niż proszenie o brak soli!” Ale jeśli poprosisz o świeże frytki, pamiętaj, że zajmie to kilka minut więcej niż zwykle. Jeden pracownik powiedział Reddit realizacja zamówienia zajmuje około 3 ½ minuty.

Wreszcie frytki McDonald's są podawane w tym klasycznym pojemniku

frytki w kartonie

Wreszcie, te chrupiące, gorące, złote frytki trafiają do tego niesławnego czerwono-złotego pojemnika. Ale ile frytek czy rzeczywiście dostajesz swoje zamówienie? Według jednego z pracowników Mcdonalda na Reddit , możesz nie dostać tyle frytek w dużej narybku, ile myślisz, mimo że może się wydawać, że jest wypełniony po brzegi.

„Pracowałem w McDonald's i nauczyli mnie, jak prawidłowo szczypać karton do smażenia podczas wkładania do niego frytek, aby wyglądał na pełny, ale w rzeczywistości nie był” – powiedział. „Zadzwonił do mnie tylko jeden klient. Wytrząsnął frytki do torby i sam wlał je z powrotem do kartonu po frytownicy, który zapełnił się tylko do połowy”.

Jack w pudełku taco

Rzecznik McDonald's zgłosił się i powiedział: Codzienna poczta twierdzenia te nie są prawdziwe, twierdząc, że „nie ma „tajnych sztuczek” i mamy ścisłe procedury operacyjne, aby zapewnić, że porcje smażenia nie są niedopełnione”. Ale z liczbą pracownicy zgłaszają się , można się zastanawiać, ile frytek naprawdę otrzymujesz, gdy frytki znajdą się na tacy.