Tak naprawdę hamburgery mają swoją nazwę

Hamburgery

Chociaż możemy podziękować Niemcom za Frankfurter (przez ( Jak działają rzeczy ), czy hamburger naprawdę może wywodzić się z niemieckiego miasta portowego Hamburga, czy to tylko mit? Według Internetowy słownik etymologiczny , hamburger jest „wyrobem mięsnym tzw. z 1880 roku (jak stek hamburg ), nazwany na cześć niemieckiego miasta, chociaż nie przedstawiono żadnego konkretnego związku”. Pomysł na hamburgera mógł jednak pojawić się w I wieku w Rzymie, gdzie istnieje zapis o mielonym lub mielonym mięsie doprawianym pieprzem, winem i orzeszkami pinii (poprzez Smak domu ).

Mario Lopez ćwiczy

W średniowieczu Azję Środkową i Europę Wschodnią najechali mongolscy koczownicy, których Rosjanie nazywali Tatarami, według Co gotuje Ameryka? . Kiedy ta grupa najechała Moskwę w XIII wieku, wprowadzili Rosjan w praktykę jedzenia surowej, posiekanej wołowiny. Rosjanie dodali surowe jajko i cebulę i nazwali swoją wersję „Tatarem”.Z Hamburga do Stanów Zjednoczonych

Miasto portowe Hamburg, Niemcy

Gdzieś w XVII wieku rosyjskie statki przywiozły swój przysmak surowej, mielonej wołowiny do niemieckiego portu w Hamburgu. W Niemczech „kiełbasę hamburską” stworzono, gdy surowe mięso mielone było smażone lub smażone (poprzez Wycieczka kulturalna ). W XIX wieku mieloną wołowinę od niemieckich krów hamburskich połączono z czosnkiem, cebulą, solą i pieprzem i uformowano w paszteciki, co dało „steki hamburgskie” (przez Parada ). Gdy Niemcy wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych, przywieźli ze sobą przepis na stek z Hamburga. Niektórzy z tych imigrantów otworzyli restauracje i wózki z jedzeniem w Nowym Jorku, gdzie prezentowali ten przedmiot. Przede wszystkim, w 1873 r., słynny stek hamburski Delmonico z menu w Nowym Jorku za cenę 10 centów.

Ale w jaki sposób ten kotlet z mielonej wołowiny stał się kanapką, którą znamy jako hamburger? Historia nie jest do końca jasna. Niektórzy przypisują braciom Frankowi i Charlesowi Menchesom umieszczenie burgera między dwiema kromkami chleba w trafnie nazwanym mieście Hamburg w stanie Nowy Jork w 1885 roku. Inni uważają, że wprowadził go nastolatek Charlie Nagreen w Seymour w stanie Wisconsin w tym samym roku. Krewni Oscara Webera Bilby'ego twierdzili, że był prawdziwym wynalazcą hamburgera, zauważając, że umieścił pasztecik w prawdziwej bułce w 1891 roku w Tulsa w stanie Oklahoma (przez Co gotuje Ameryka? ). Wreszcie Biblioteka Kongresu zakłada, że ​​pierwsze hamburgery zostały podane w sklepie z kanapkami Louis' Lunch w New Haven w stanie Connecticut w 1895 roku.