To najzdrowszy sposób na gotowanie kurczaka

Surowa pierś z kurczaka

Kurczak jest jednym z najlepszych źródeł chudego białka (poprzez Wiadomości medyczne dzisiaj ). Istnieje jednak wiele czynników, które mogą zniwelować korzyści zdrowotne. Nienawidzę ci tego łamać, ale smażony kurczak nie jest szczególnie zdrowym sposobem spożywania kurczaka. Nie jest też gotowanie go ze skórką, tak pyszne, jak może być. Podczas gdy niektóre restauracje mogą bardzo dobrze gotować kawałki drobiu ze skórą, jeśli starasz się jeść dla zdrowia, najlepiej jest usunąć je samemu, ponieważ skóra jest pełna kalorii i tłuszczów nasyconych (poprzez Jedz to, nie to! ).

Pierś jest najzdrowszym kawałkiem kurczaka (zakładając, że nie ma skóry) i jest mądrzejszym wyborem niż grubsze części ptaka, takie jak uda czy nogi.

Ale oczywiście wiele z tego, jak pożywny jest kurczak, ma związek z tym, jak jest gotowany.

Najlepszy sposób na ugotowanie kurczaka ze względu na korzyści zdrowotne

Pierś z kurczaka na desce do krojenia

Jak wspomniano wcześniej, smażenie kurczaka nie jest zdrową opcją. Smażenie na patelni jest nieco lepsze niż smażenie na głębokim tłuszczu, po prostu dlatego, że nie jest całkowicie zanurzone w tłuszczach tłuszczowych (poprzez Ekspert od gotowania ).

Jeśli chodzi o smażenie na patelni, ważny jest rodzaj tłuszczu, którego używasz do smarowania patelni. ZA zdrowy olej, taki jak oliwka czy kokos będzie zdrowszym wyborem niż tłuszcz zwierzęcy, taki jak masło.

Jednak najzdrowszym sposobem gotowania kurczaka jest pieczenie go lub gotowanie. Umieszczenie go w piekarniku w celu ugotowania na sucho bez użycia dużej ilości oleju zmniejsza dodatkowe kalorie dodawane ze źródła tłuszczu używanego do przekazywania ciepła (poprzez Atlantycki ). Gotowanie kurczaka w wodzie nie dodaje kurczakowi kalorii, ale też nie dodaje zbyt wiele smaku (poprzez Żyj silnie ).

Ostatnią rzeczą, aby upewnić się, że twój kurczak jest najzdrowszy, jak tylko może, jest upewnienie się, że kurczak jest hodowany na wolnym wybiegu i hodowany bez antybiotyków.