Oto sztuczka Giady De Laurentiis do robienia steków w żeliwnej patelni

Giada De Laurentiis uśmiecha się szeroko Dave Kotinsky / Getty Images

Jeden z bardzo najlepsze sposoby korzystania z żeliwnej patelni jest przysmażyć stek. Ale czy pieczenie na żeliwnej patelni to naprawdę? najlepszy sposób na ugotowanie steku ? Chociaż wydaje się, że każdy szef kuchni ma swoją ulubioną metodę przyrządzania steków, niektóre w ogóle nie wymagają żeliwnej patelni? . Ci, którzy lubią używać żeliwa do awantur czerwone mięso mają tendencję do posiadania własnych sztuczek, a ostatnio pojawia się najczęściej „ odwrotne przypalanie ”, która polega na szybkim przypiekaniu na żeliwnej patelni przed zakończeniem pieczenia w piekarniku.

Ale gospodarz programu kulinarnego, autor książki kucharskiej, szef kuchni i FOF ( Przyjaciel Flay ), Giada De Laurentiis ma sztuczkę do robienia steków na żeliwnej patelni, która nie wymaga włączania piekarnika w ogóle (chyba że nalegasz dobra robota lub średnio wysmażony stek, w takim przypadku bez oceny tutaj). De Laurentiis niedawno opublikował na Instagramie samouczek na temat gotowania ribeye, ale oto wszystko, co naprawdę musisz wiedzieć (poprzez Wieśniak ).Sztuczka Giady De Laurentiis do robienia steków na żeliwnej patelni sprowadza się do tego

Smażony stek na żeliwnej patelni

Giada De Laurentiis postawiła na głowie odwrotne pieczenie w ostatnim wpisie na Instagramie wyjaśniającym jej sztuczkę, jak zrobić idealny stek na żeliwnej patelni (poprzez Instagram ). Zamiast szybko podsmażyć stek przed włożeniem go do piekarnika, De Laurentiis robi wszystko na kuchence, używając jedynie intensywnego ciepła patelni i… cierpliwości.

To naprawdę proste. Po wmasowaniu oliwy z oliwek i soli koszernej na obie strony grubego steku i podgrzaniu żeliwna patelnia do temperatury na tyle wysokiej, że widać z niej ciepło, De Laurentiis rzuca mięso na rozgrzaną patelnię i nie robi absolutnie nic — przez trzy do pięciu minut. Tyle czasu potrzeba, aby sól, olej i białka mięsa rozwinęły się w idealną skórkę. A ta skórka jest wszystkim, według De Laurentiisa, ponieważ dosłownie lekko zawiesza stek na gorącej patelni.

Po rozwinięciu skórki na pierwszej stronie odwraca stek i powtarza proces, po czym zdejmuje stek z ognia i pozostawia go na 20 minut. – Nie ruszaj tego. Nie odwracaj tego wcześnie” – wyjaśnia De Laurentiis. — Chcesz zostawić mięso w spokoju.Podczas gdy żeliwo jest niezwykle wydajne do pieczenia steków, oto jedzenie, które powinieneś nigdy gotować w kawiarni żelazna patelnia .