To najlepszy sposób na rozmrożenie chleba

Bochenki chleba ułożone jeden na drugim

Właśnie wróciłeś do domu ze sklepu spożywczego i nie mogłeś się oprzeć świeży chleb z piekarni, więc kupiłeś kilka dodatkowych bochenków, aby mieć pod ręką niektóre przepisy, które chcesz wypróbować (cześć, tandetny chleb z Sieć spożywcza ). Kilka tygodni później przekopujesz się przez zamrażarkę i natkniesz się na jeden z bochenków, który tam włożyłeś, i zdajesz sobie sprawę, że w końcu masz czas na to danie, które chciałeś wypróbować. Chociaż możesz zostawić chleb na blacie do rozmrożenia, jesteśmy tutaj, aby Ci powiedzieć, że zdecydowanie istnieje lepszy i szybszy sposób na rozmrożenie chleba.

Zanim proces rozmrażania może się jeszcze rozpocząć, chcesz mieć pewność, że zamrozisz chleb we właściwy sposób, aby po rozmrożeniu miał taką samą jakość, jak świeży. Po pierwsze, im lepsza jakość bochenka chleba, tym lepiej się rozmrozi — więc chleby, takie jak bochenek wiejski lub na zakwasie, prawdopodobnie wytrzymają proces zamrażania i rozmrażania znacznie lepiej niż pokrojony biały chleb kanapkowy (przez SAMEGO SIEBIE ).Jest kilka sposobów na rozmrożenie chleba

Pokrojony chleb wieloziarnisty na białym tle.

Kiedy nadejdzie czas na rozmrożenie, pamiętaj, że samo ustawienie chleba na blacie do rozmrożenia może spowodować czerstwe bochenki . Według PureWow . Jeśli rozmrażasz kromki chleba, rozważ użycie opiekacz lub toster w trybie rozmrażania, aby przywrócić chleb do życia. kuchenka mikrofalowa jest również realną opcją do rozmrażania plastrów; Wystarczy położyć odkryte plastry na talerzu nadającym się do kuchenki mikrofalowej i podgrzewać przez około 20 sekund. Wszystkie kuchenki mikrofalowe są inne, więc pamiętaj, aby uważnie obserwować chleb i sprawdzać go po 15 sekundach, aby zacząć. Jeśli wszystko, co masz, to piekarnik, możesz włożyć plastry na tacę i na kilka minut włożyć do piekarnika w temperaturze 350 stopni Fahrenheita.

Rozmrażanie całych bochenków chleba jest procesem bardziej dwudniowym, najlepiej. Najpierw będziesz chciał wyjąć chleb z plastikowej torebki, w której go zamroziłeś, i pozwolić mu się rozmrozić w lodówce. Może to chwilę potrwać, więc najlepiej jest rozmrażać przez noc — w ten sposób następnego dnia, gdy będziesz gotowy do użycia chleba, jest gotowy do użycia. Po rozmrożeniu chleba rozgrzej piekarnik do 380 stopni Fahrenheita i włóż bochenek na trzy do pięciu minut. Choć może się to wydawać niedopracowane, SAMEGO SIEBIE obiecuje, że skórka będzie chrupiąca po wyjęciu. Poczekaj, aż chleb ostygnie na blacie, aż jego wierzch będzie ponownie całkowicie chrupiący, pokrój i podawaj, jak chcesz.