To najlepszy rum do ciemnych i burzliwych koktajli

Ciemny i burzliwy

Ulubiony koktajl highball Bermudów, Dark 'n' Stormy to orzeźwiająca mieszanka mroku Pokój , pikantne piwo imbirowe i plasterek limonki, podawane z dużą ilością lodu (przez CNN ). Historia napoju sięga 1806 roku, kiedy Anglik James Gosling wypłynął z Anglii z ładunkiem, który miał zostać wysłany do Stanów. Jak głosi historia, burzliwa podróż Goslings wylądowała nie na wybrzeżu Ameryki, ale na Bermudach.

Gosling postanowił zakończyć działalność i osiedlić się na Bermudach, gdzie wraz z rodziną założył firmę produkującą rum. Według Napoje Biznes , inni brytyjscy marynarze przywieźli piwo imbirowe na Karaiby, zaczęli je dodawać do swoich racji rumowych, które produkowano w regionie. Rum Black Seal Gosling stał się alkoholem z wyboru. Uważano, że połączenie zapobiega chorobie morskiej i wspomaga trawienie. Marynarze zażegnali szkorbut, dodając limonkę do koktajlu.Gosling's jest znakiem towarowym swojego przepisu na koktajl

Ciemny i burzliwy

Gosling's wkroczył do gry Dark and Stormy i zarejestrował swój przepis na koktajl w 2009 roku. New York Times poinformował, że Gosling's posiada dwa certyfikaty znaków towarowych w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych USA. Firma produkująca rum stworzyła unikalną kombinację ortografii i interpunkcji do koktajlu (Dark 'n' Stormy) i ma teraz prawo do wniesienia oskarżenia przeciwko każdemu, kto próbuje zrobić drinka przy użyciu rumu konkurencji. Gosling's poważnie myśli o zachowaniu praw do swojego autorskiego koktajlu. W rozmowie z Maksymalny Rzecznik Gosling Glenn Kelly powiedział: „Powodem, dla którego ważne jest posiadanie znaku towarowego dla tego koktajlu, jest zapewnienie spójności smaku tego koktajlu”.

Pomijając sprawy sądowe, co sprawia, że ​​Gosling's Black Seal Rum jest idealnym kandydatem na Dark and Stormy? Układając najlepsze rumy do koktajlu, Thriller docenili jego ciemne, bogate smaki, które pochodzą z leżakowania w dębowych beczkach. Ponieważ Gosling's tak poważnie podchodzi do zachowania integralności swojego charakterystycznego koktajlu, lepiej mieć pod ręką butelkę, aby pomieszać kolejną rundę Dark i Stormys, niż ryzykować prawną bitwę.