To najlepszy olej do przyprawienia żeliwnej patelni

Żeliwna patelnia na drewnianej desce

Jeden z pięknych aspektów żeliwna patelnia to proces przyprawiania. Może to być również trochę przytłaczające, jeśli jesteś nowicjuszem. Jedno z największych pytań, jakie zadają sobie nowi właściciele tych doskonałych naczyń kuchennych, brzmi: Jakim olejem najlepiej przyprawić żeliwną patelnię? Lodge Cast Iron, wieloletni producent tych patelni, jest prawdziwym ekspertem, jeśli chodzi o pozornie temperamentne patelnie.

Na Strona internetowa firmy , Lodge uważa się za pierwszą markę, która kiedykolwiek przyprawiła żeliwne garnki i patelnie. Firma robi to, spryskując naczynia olejem roślinnym na bazie soi i piecząc je w piekarniku przed zapakowaniem i wysłaniem na rynek. Przyprawianie ma na celu ochronę ich przed rdzewieniem i utrzymanie ich połysku i gotowości do użycia. Ale jak najlepiej kontynuować sezonowanie patelni, gdy znajdzie się w kuchni?Zasadniczo za każdym razem, gdy gotujesz na patelni, dodajesz i utrzymujesz jej przyprawę. Z biegiem czasu tworzysz warstwy tłuszczu, które przyczyniają się do tworzenia potraw podczas gotowania, a także do długowieczności patelni, więc użycie odpowiedniego oleju może mieć kluczowe znaczenie.

Najlepszym i najbardziej ekonomicznym olejem jest olej roślinny

Asortyment różnych olejów do gotowania

Według Lodge'a olej roślinny, stopiony tłuszcz piekarski lub olej rzepakowy są najlepszymi opcjami do przyprawiania żeliwnej patelni w domu. Kryteria, które brali pod uwagę podczas oceniania olejów, obejmowały „dostępność, przystępność cenową, skuteczność i punkt dymienia”. Ale niezależnie od tego, jaki olej wybierzesz, ważne jest, aby podgrzać żeliwną patelnię do punktu dymienia oleju, aby mógł związać się z patelnią. Lodge ostrzega również tych, którzy preferują używanie smalcu do przyprawiania patelni, zauważając, że tylko osoby, które dużo gotują na żeliwnych patelniach, powinny to robić – w przeciwnym razie ryzykujesz dodanie do jedzenia zjełczałego smaku.

Jeśli nie jesteś fanem oleju roślinnego, Świat Pans faworyzuje olej z pestek winogron, podkreślając jego wysoki punkt dymienia 420 stopni Fahrenheita jako największy atrybut, jeśli chodzi o przyprawianie żeliwnych naczyń kuchennych. Strona zauważa również, że olej z pestek winogron jest olejem neutralnym smakowo, co może zwiększyć atrakcyjność jego stosowania. Zarówno Lodge, jak i Świat Pans zauważył, że olej lniany staje się modną opcją, mimo że ma niską temperaturę dymienia, ponieważ wysycha, tworząc twardą powłokę na patelni. Ale Lodge zaznacza, że ​​jest to dość drogie.