Są to zdrowe alternatywy dla makaronu ramen

makaron błyskawiczny ramen

Makaron ramen jest tak popularny nie bez powodu. Są jednak tanie i pyszne są dla ciebie bardzo złe ponieważ są notorycznie bogate w sól i MSG, a także inne niezdrowe składniki. Poza tym makaron nie jest zbyt pożywny. Na szczęście istnieje wiele alternatyw dla makaronu ramen, które są zdrowsze i sprawdzają się, gdy masz ochotę na ramen (poprzez Jak dzisiaj? ).

Niektóre alternatywy wymagają przygotowania ramenu od podstaw w domu. Choć może to zabrzmieć zniechęcająco, zrobienie ramenu w domu naprawdę nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. To po prostu zajmuje więcej czasu niż szybka i łatwa droga do makaronu mikrofalowego. Robienie ramenu w domu jest prawdopodobnie najzdrowszą opcją, ponieważ możesz kontrolować, co trafia do miski (poprzez Wiadomości NBC ).Dostępnych jest kilka makaronów błyskawicznych, które są zdrowszą opcją niż ramen. Wiele wstępnie pakowanych makaronów jest dostępnych w wielu różnych smakach, które zastępują MSG innymi bardziej odżywczymi składnikami, a nawet używają zamiast tego makaronu tofu (poprzez Thriller ).

Zdrowe alternatywy dla ramen

Koreański ramen z warzywami

Jeśli zdecydujesz się zrobić ramen w domu, opcje są praktycznie nieograniczone. Możesz zdecydować, aby był prawie wolny od węglowodanów, całkowicie pozostawiając makaron. Inną bardzo zdrową opcją jest makaron warzywny lub spirale. Często przyrządza się je z cukinii, marchewki i dyni (między innymi). Można je również wielokrotnie znaleźć w gotowych sklepach spożywczych. Daikon, nieco gorzka rzodkiew azjatycka, to kolejny hit dla spiralnych warzyw w ramen (via Wiadomości NBC ).

Aby uzyskać prawdziwą alternatywę dla makaronu, spróbuj makaronu udon lub soba. Mają niską zawartość sodu i tłuszczu i stanowią doskonałą alternatywę w miseczkach do ramenu. Makaron shirataki jest już ugotowany i ma bardzo mało kalorii (przez Jak dzisiaj? ).Buffalo Wild Wings vs Wingstop

Aby uzyskać zdrową, natychmiastową alternatywę dla ramen, wypróbuj takie marki jak House Foods, One Culture Foods i Nona Lim, aby uzyskać pyszny ramen w mgnieniu oka. Te marki oferują mnóstwo smaków do wyboru i mają znacznie niższą zawartość sodu.

Niezależnie od tego, jaka opcja będzie dla Ciebie najlepsza, z pewnością istnieją sposoby na obejście niezdrowego ramenu. W rzeczywistości możesz nawet uznać te alternatywy za bardziej aromatyczne i w ogóle nie przegapisz innych makaronów ramen.