Zaskakujący sposób, w jaki Applebee ma swoją nazwę

Jabłko Scott Olson/Getty Images

restauracja Applebee's słynie z ofert napojów, obfitych żeberek i bogatych dań z makaronu . Z pewnością nie sprzedaje ani jabłek, ani pszczół, więc trzeba przyznać, że jest to dziwna nazwa dla sieci casual dining. Ale jest ku temu bardzo dobry powód: to dlatego, że założyciele wybrali to nazwisko losowo z książki telefonicznej i nie był to nawet ich pierwszy wybór.

Bill i T.J. Palmer byli małżeństwem mieszkającym w Gruzji, kiedy zdecydowali, że chcą otworzyć restaurację, „która miałaby klimat sąsiedzkiego pubu i oferowałaby przyjazną obsługę wraz z wysokiej jakości taryfą w niższej cenie niż większość ich konkurencji”, zgodnie z Przewijanie i przechwytywanie . W 1980 roku były już prawie gotowe do otwarcia, z wyjątkiem jednej rzeczy. Nadal potrzebowali nazwiska. Tak więc pewnej nocy Palmerowie usiedli i po prostu zaczęli przeglądać książkę telefoniczną, aż znaleźli nazwisko, które im się spodobały.Palmerowie wybrali nazwisko Applebee z książki telefonicznej

Jabłko Slaven Vlasic/Getty Images

Kiedy Bill i T.J. natknęli się na nazwisko Appleby, wiedzieli, że to ta jedyna, ale szybko napotkali problem. Georgia State Incorporated powiedział im, że nazwa Appleby była już chroniona prawami autorskimi, per Wtajemniczony . Wypróbowali kilka innych nazw, w tym Cinnamon i Pepper, ale żadna z nich też nie była dostępna. Postanowili więc ponownie spróbować swojego oryginalnego wyboru, ale z niewielką modyfikacją.

– Zaledwie dwa tygodnie przed tym, jak zadzwoniłem do stanu, żeby zarezerwować to nazwisko, ktoś inny zarejestrował nazwisko Appleby's. Sprawdziłem to, aby dowiedzieć się, że w Shannon Mall w południowej Atlancie otwierana jest nowa restauracja pod nazwą Appleby's. Następnie spróbowałem nazwy Cinnamon's. To też zostało zrobione. Spróbowałem trzeciego imienia, Peppers. To również zostało zrobione. Zadzwoniłem do państwa i zapytałem, czy postawiłem inicjały przed Applebys i zmieniłem pisownię, czy zostanie to zaakceptowane? Przedstawiciel stanu powiedział tak, więc zarezerwowałem imię „T. J. Applebee's, Inc.,'' T.J. Palmer przypomniał, za pośrednictwem Nieobliczalny .

Niedługo potem otwarto pierwszą lokalizację w Atlancie w stanie Georgia pod nazwą T.J. Applebee's Rx na artykuły spożywcze i eliksiry, per Applebee's . Wkrótce para sprzedała restaurację W.R. Grace and Co., a nazwa Applebee's Neighborhood Grill & Bar została przyjęta w 1986 roku.