Zaskakujące składniki, które powinieneś dodawać do swojej kawy

filiżanka kawy z ziarnami kawy wokół niej na żółtym tle

Przygotowanie idealnej filiżanki kawy jest często ważnym krokiem na początku dnia, zwłaszcza jeśli nie możesz nawet pomyśleć o otwarciu oczu, dopóki nie wypijesz pierwszej filiżanki. Chociaż istnieje wiele różnych sposobów na zrobienie gwiezdnej kawy, od metody, której używasz, po jakość ziaren kawy, istnieje inny sposób na zhakowanie porannego żartu. Do fusów kawy można dodawać różne składniki. Pomoże to dodać do kawy subtelne nuty i zaskakujące smaki bez zmiany samego palenia.

Klasycznym dodatkiem do ziaren kawy jest cynamon. To przeciwzapalna przyprawa, która sprawi, że poczujesz się tak dobrze, jak smakuje Twoja kawa (przez Jedz to, nie to! ). Inne przyprawy, których możesz użyć, to gałka muszkatołowa, kardamon, a możesz nawet polubić lawendę w kawie (przez Światło do gotowania ). Wszystko, czego potrzebujesz, to 1/4 łyżeczki posypane na wierzch fusów przed zaparzeniem garnka.Innym świetnym połączeniem jest miód z pomarańczą. „Jedną z moich ulubionych sztuczek na zwiększenie mocy kawy jest wzięcie świetnej kawy z Salwadoru i dodanie skórki pomarańczowej i miodu” – mówi wiceprezes Klatch Coffee Heather Perry. Jedz to, nie to! Dodaje kawie dużo wymiaru iz pewnością rozświetli poranek.

zupa z kurczaka tortilla chickfila

Inne składniki do dodania do fusów

filiżanka kawy z przyprawami i suszoną pomarańczą wokół niej

Mocha, czyli kawa i czekolada, to kolejny podstawowy smak kawowy. Chociaż możesz pomyśleć tylko o dodaniu odrobiny czekolady poprzez zmieszanie jej z już zaparzoną kawą, istnieje inny sposób na dodanie subtelnej nuty bogatego smaku. Kakao w proszku można dodać do fusów przed zaparzeniem, dzięki czemu kawa będzie pięknie aromatyczna. Aby uzyskać idealną równowagę, będziesz potrzebować około 1 do 1 1/2 łyżki niesłodzonego kakao w proszku.

Ekstrakty to kolejne cenne narzędzie do dodawania smaku kawie. Pomyśl na wzór ekstraktu waniliowego — a nawet ekstraktu kokosowego. Możliwości wydają się nieskończone, a myśl o wyciągu z migdałów, mięty pieprzowej, a nawet rumu z pewnością brzmi kusząco. Wystarczy użyć 1 łyżeczki dowolnego ekstraktu, wymieszanego z fusami przed zaparzeniem, ponieważ odrobina to długa droga.Wreszcie, dodanie szczypty soli może zneutralizować gorycz, jaką może mieć fasola podczas warzenia garnka. Zajmuje tylko 1/8 łyżeczki, więc nie używaj za dużo.