Zaskakujące kontrowersje, które mogły uciszyć konto Ben & Jerry's na Twitterze

Ben i Jerry

Ben & Jerry's Konto na Twitterze ucichło od 18 maja 2021 r. (przez Boston Globe ). Dobrze znany lody Marka była zwykle znana jako szczery, głośny i wyraźny orędownik kwestii społecznych w sercu wielu liberalnych paradygmatów. Ben Cohen i Jerry Greenfield zaczęli produkować lody hippisowskie w 1978 roku i od tego czasu używali swojego głosu do podnoszenia świadomości i aktywizacji w kwestiach takich jak zmiana klimatu, rasizm systemowy, prawa LGBTQ, prawa wyborcze i kryzys uchodźczy (poprzez Na wynos ).

Nawet po sprzedaży pierwotnego partnerstwa gigantowi spożywczemu Unilever w 2000 r., zarząd utrzymał stanowisko w kwestiach istotnych dla firmy (poprzez Przegląd innowacji społecznych Standford ). O takiej postawie może świadczyć uwolnienie takich smaczków, jak Pecan Resist, który nawiązywał do dzielącej obecności administracji Trumpa i tych, którzy sprzeciwiali się 45. prezydentowi (poprzez Strona internetowa Ben & Jerry's ).Jeśli chodzi o kwestie społeczne i słodkie smaki, oczekujemy, że zabierze głos grupa B&J – dlatego 2 miesiące milczenia są tak nietypowe dla firmy. Grupa pozostała matką podczas obchodzonych liberalnych wydarzeń, takich jak miesiąc Pride i święto Juneteenth.

A wszystko zaczęło się od jednego posta na Twitterze.

Cisza jest nietypowa dla Ben & Jerry's

Ben i Jerry

18 maja Ben & Jerry's napisał na Twitterze o nowy smak mięty (przez Świergot ). Żeby było jasne, to nie sam tweet wydaje się budzić kontrowersje, ale milczenie marki w sprawie, która miała miejsce w tym czasie, kiedy wcześniej tak głośno mówili o kwestiach społecznych uważanych za bardzo ważne dla lewicowych kupujących (poprzez Na wynos ). Gdy bomby leciały między Izraelem a Palestyną, zamorskie praktyki lody stały się pod znakiem zapytania. Krótko mówiąc, współzałożyciel Ben & Jerry's Ben Cohen i izraelski biznesmen Avi Zinger produkują i sprzedają lody w okupowanej Palestynie.Podziela się Boston Globe: „Przez ostatnie trzy dekady firma Ben & Jerry's licencjonowała fabrykę w Izraelu, która produkuje i dystrybuuje lody w tym kraju, a także sprzedaje i obsługuje izraelskie osiedla na Zachodnim Brzegu i we wschodniej Jerozolimie” ( przez Świergot ).

Ta produkcja wydaje się nie pasować do innych wartości społecznych podzielanych przez firmę. Jak jeden z fanów zawołał: „Cokolwiek dodasz, smak mięty osadowej jest w złym guście. Przestańcie czerpać zyski z izraelskiego apartheidu i czystki etnicznej w Palestynie!”. (przez Świergot ). Zamiast odpowiadać na narastającą krytykę i wezwania do bojkotu, marka zachowała nietypową ciszę, na co ostatnio zwracały uwagę większe organizacje, w tym Boston Globe.

Ta cisza sama w sobie mówi tak głośno, że teraz jest nawet hashtag na #HasBenAndJerrysTweetedYet.