Dziwny powód, dla którego ludzie jedzą chili z bułeczkami cynamonowymi

Chili z bułeczkami cynamonowymi

Istnieje sieć restauracji na środkowym zachodzie o nazwie Runza, która sprzedawała zestaw już kilka lat temu (przez Instagram ). „Wymień bardziej kultowy duet. Poczekamy”, jego Media społecznościowe posty kwestionowały fanów. Runza, który twierdzi, że jest „szalony na punkcie krążków cebulowych”, podaje „legendarny” szeleszczący frytki i rości sobie prawo do maskotki dinozaura Runza Rex (coś w rodzaju zielonego) Barney ) jest samozwańczą „rzeczą ze środkowego zachodu”. Więc najwyraźniej jest… czerwony pieprz w połączeniu z bułeczkami cynamonowymi.

W Iowa i Nebrasce niezwykła kombinacja jest tak poszukiwana Smak domu nazywa to „lokalnym przysmakiem”. Oddzielny Redditorzy potwierdzili również, że zjawisko to występuje w Alabamie, Południowej Dakocie, Kansas i Utah. I również Missouri, Montana, Kolorado, Oregon. To naszym zdaniem bezsprzecznie kwalifikuje bułki cynamonowe i chili jako „rzecz”. Jeśli jednak potrzebujesz dalszego potwierdzenia duetu, jest ich ponad 20 różnych Wątki na Reddicie poświęcony jej odkrywaniu. Przeczytaj je, jeśli się odważysz.Czy parowanie jest pyszne? Po dokładnej podróży przez Redditverse z chili i cynamonem dajemy ci 50-50 szans na pokochanie lub znienawidzenie tego. Ci, którzy go kochają, są jego niezachwianymi mistrzami. „To prawie tak powszechne, jak jedzenie frytek z burgerem, nie jest wymagane, ale prawie zakładane” – pisze jeden z nich. rekompensator . „Powiedz, że tak nie jest”, prawdopodobnie myślisz. Ale jako inny Redditor z radością rzuci wyzwanie: „Bułeczki cynamonowe i chili są tak amerykańskie jak szarlotka i jestem gotów umrzeć w obronie tego”.

jak smakuje mahi mahi?

Niezwykłe pochodzenie chili z bułeczkami cynamonowymi

Chili i cynamon podawane w Kansas Instagram

Jak to się wszystko zaczęło? Niektóre historie mówią, że chili i bułeczki cynamonowe rozpoczęły swój romans w obozach leśnych na Środkowym Zachodzie, kiedy kucharze wylewali resztki chili na bułeczki cynamonowe na śniadanie. Atlas Obscura . Bardziej powszechna historia pochodzenia słodkiego i pikantnego połączenia zaczyna się jednak w szkolnych stołówkach.

Marietta Abarr zaczęła łączyć bułeczki cynamonowe z chili w swojej szkolnej stołówce w Iowa w 1944 roku. Robiła je tam przez ponad 30 lat, co wywołało tak wiele miłych wspomnień, że ostatecznie zostało upamiętnione w lokalnych mediach (poprzez Rejestr Des Moines ). Czy Abarr był pomysłodawcą tego zjawiska? Mogła być jedną z nich. Autor i historyk Darcy Maulsby , który prześledził różne odmiany tej kombinacji w całym stanie Iowa, zauważa, że ​​bułeczki z chili i cynamonem mogły stać się popularne w szkołach, ponieważ rząd wysyłał do szkół „tony mąki, fasoli i pomidorów”. Smak domu spekuluje, że danie jest wynikiem „emerytowanych żon z farmy”, które próbują tworzyć sycące posiłki z tanich składników, które spełniają obowiązujące wytyczne żywieniowe.oglądaj online beat Bobby Flay

Niezależnie od ich pochodzenia, istnieje dobry i zły sposób na wykonanie kombinacji. Jeśli chcesz zrobić to w środkowo-zachodni sposób, Maulsby zauważa, że ​​wiele nagradzanych przepisów chili w stanie Iowa zawiera nuty brązowego cukru, galaretki winogronowej lub innych słodkich składników. I nie zapomnij dodać tłuczonych ziemniaków do bułek cynamonowych!