Dziwna historia Jacka w pudełku

Jack przy stole youtube

Jeśli chodzi o klaunów w branży fast food, Ronald McDonald może być większym hitem wśród dzieciaków, ale on jest cały puszysty i nie ma kontynuacji. Jasne, Jack Box of Jack w pudełku ma głowę klauna do ping-ponga, ale błaznowanie nie jest obrazem, który przedstawia. W setkach reklam, w których pojawił się przez lata, Jack prezentuje się jako biznesmen, który daje ludziom to, czego chcą. Czasami oznacza to kandydowanie na prezydenta, a innym razem oznacza to stworzenie posiłek kombi dla palących .

Jack nie zawsze był popularną postacią, którą fani fast foodów znają go dzisiaj. W latach 80. był prawie całkowicie nieobecny w restauracji i sprowadzenie go z powrotem wymagało koszmaru zdrowia. Od jego dziwacznej głowy po hobby i sukcesy komercyjne, oto wszystko, co kiedykolwiek chciałeś wiedzieć – a może nawet o tym nie myślałeś – jeśli chodzi o Jacka Boxa.Jack in the Box zabił Jacka

Jack zostaje wysadzony w powietrze youtube

Na długo przed tym, jak Jack został szefem, którego fani kochają dzisiaj, był po prostu klaunem utkniętym na dachu. Kiedy Robert O. Peterson otworzył pierwszą lokalizację Jack in the Box w San Diego w Kalifornii w 1951 roku, Jack był maskotką głowy klauna siedzącą na dachu restauracji, aby przyciągnąć uwagę przejeżdżających kierowców.

Głowa klauna była również widoczna w restauracji drive-thrus, ale pod koniec lat 70. szefowie Jack in the Box zaczęli uważać, że maskotka klauna jest trochę zbyt dziecinna. W 1980 roku Jack in the Box postanowił pozbyć się klauna Jacka w Reklama telewizyjna gdzie dosłownie wysadzili Jacka w powietrze, twierdząc, że „słodki był stary Jack w pudełku”.

Po odejściu Jacka firma chciała jeszcze bardziej zdystansować się od wizerunku klaunów w pudełkach i zmieniła nazwy niektórych lokalizacji na Monterey Jacka . Firma dopuszczone w spocie telewizyjnym , jednak zmiana nazwy była mniej więcej tak popularna jak zimne frytki. W połowie lat 80. Monterey Jack's wrócił do roli Jacka w pudełku, ale Jacka wciąż nigdzie nie było.Wybuchowy powrót Jacka wywołał kontrowersje

Jack w pudełku powrotnym youtube

Jack wrócił do firmy tą samą drogą, którą wyszedł – z hukiem. Poszukiwany Rick Sittig i Lee Clow z Chiat/Day Powrót Jacka nawiązać kontakt z młodymi mężczyznami i wymyślić reklamę, która zagrała na jego poprzednim, materiał wybuchowy Wyjście. W powrocie do Jack jest biznesmenem, który mści się na korporacyjnych bandziorach, którzy się go pozbyli, wysadzając ich salę konferencyjną.

Choć nowa reklama mogła być sprytna, nie wszystkim podobało się to, jak Jack powrócił. Kiedy Jack wrócił pod koniec 1994 roku, wiadomości były pełne aktów terroryzmu, w tym bomby zapalającej w nowojorskim metrze, bomby pocztowej na przedmieściach New Jersey i zamachowców-samobójców na granicy Izraela ze Strefą Gazy. Krytycy spierali się reklama była kiepska w czasie i nieczuła na przemoc w wiadomościach.

„Rozumiem, że muszą przyciągnąć uwagę nastolatków płci męskiej, którzy powiedzą „Tak, spoko, stary” i być może nie traktują tego poważnie” – powiedziała Mary Fox, wiceprezes konsultanta ds. wizerunku firmy Addison Seefeld & Brew. wtedy. — Ale myślę, że to po prostu niestosowne.Kraft Mac i ser smakuje inaczej

Firma broniła reklamy, twierdząc, że omawiano charakter treści, ale ostatecznie zdecydowano, że można to zrobić w „kreskówkowo-dowcipny sposób”. Oczywiście zadziałało, a Jack nadal się bawi do dziś.

Jack pojawił się, aby pomóc ocalić restaurację przed ruiną

hamburger fast food food Obrazy Getty

Jack oczywiście nie wrócił tylko dlatego, że restauracja chciała robić śmieszne reklamy. Początek lat 90. nie był dobrym czasem dla Jack in the Box. Zyski spadły i szybko zniknęły jako poważny konkurent fast foodów. „Poświęcili dużo energii na promowanie szerokiej gamy produktów, które stawały się coraz mniej istotne na rynku”, John Truscott, account director w agencji odpowiedzialnej za Jacka. powiedziany .

Brak tożsamości produktu był jednak tylko częścią problemu Jack in the Box na początku lat 90-tych. W centrum znaleźli się jako jedni z największych fast food skandale w 1993 roku, kiedy bakterie E. coli z niewłaściwie ugotowanych hamburgerów doprowadziły do ​​hospitalizacji setek klientów i zgony czworga dzieci . Koszmar PR kosztował sieć restauracji 140 milionów dolarów i prawie zatopił firmę.

Oprócz wdrożenia nowego i bardziej rygorystycznego programu bezpieczeństwa żywności, Jack in the Box zareagował rebrandingiem z przebudowa swojego klauna maskotka jako „bezsensownego, mądrze mówiącego szefa”. Sittig powiedziany że celem Jacka było sprawienie, by wszyscy „zapomnieli o incydencie z E. Coli i… nadali firmie nową twarz”. Nowy Jack znakomicie pracował dla firmy, notując „18 kolejnych kwartałów wzrostu od rozpoczęcia kampanii Jacka”, zgodnie z Tydzień Ad .

Jack nie boi się użyć siły na krytykach

Jack i krytycy youtube

Jeśli jedzenie z Jack in the Box nie odpowiada Twojemu wyrafinowanemu podniebieniu, najlepiej zachowaj je dla siebie. Bo jeśli Jack się dowie, pobije cię do uległości. Nie wierzysz nam? Tylko spójrz na to reklama z 1997 r. to parodiowało COPS . W reklamie zatytułowanej „Wizyta” Jack odwiedza Brada Haleya, mężczyznę, który nazywa restaurację „śmiecią w pudełku”, a następnie ciągnie Haleya na trawnik i zmusza go do podawania mu hamburgera, frytek i koktajlu. Kiedy Haley w końcu zgadza się, że jedzenie jest dobre, Jack przypomina swojemu krytykowi, że mógłby złamać sobie „rękę jak gałązkę”. Dziki Jack!

„Sprzedanie tego zajęło mi rok”, Dick Sittig powiedział Tydzień Ad , „i kolejny rok na produkcję”. Reklamę wyemitowano dopiero po 22:00. i otrzymał kilka odpowiedzi od spiętych krytyków, ale okazał się sukcesem dla Sittig i zdobył nagrodę reklamową w następnym roku.

Jack ma ciekawą historię rodzinną

Jacek youtube

W porządku, więc nie możemy rozmawiać o Jacku bez zwrócenia się do piłki pingpongowej, którą ma za głowę, mimo że ma normalne ludzkie ciało. Więc o co chodzi? Cóż, według strony internetowej Jack in the Box, dziwna głowa klauna to rodzaj mutacji genetycznej, która dotyka tylko mężczyzn z drzewa genealogicznego Jacka. Zgadza się, kobiety takie jak Jack's żona Krykieta a matka to zupełnie normalne ludzkie kobiety, podczas gdy ojciec Jacka a syn ma głowy klauna, tak jak Jack. Tak, to dziwne.

Skoro jesteśmy przy temacie rodziny Jacka, równie dobrze możemy zauważyć, że jest trochę dysfunkcyjna. Prowadząc imperium fast foodów warte milion dolarów, Jack jest oczywiście najbardziej utytułowanym członkiem rodziny, ale ma też trochę cisi kuzyni w Filadelfii którzy mają barweny wyrastające z głów klauna i prawdopodobnie lubią takie rozrywki, jak rzucanie kamieniami w przejeżdżające pociągi. Jeszcze bardziej intrygujące jest to, że kolejna reklama ujawniła, że ​​Jack ma kuzyna odsiadywać wyrok w więzieniu . To, za co Jim Box odsiaduje, nigdy nie jest do końca jasne, ale biorąc pod uwagę skłonność Jacka do przemocy i Jim mówiący, że „zabije” za bonusową kombinację waletów, prawdopodobnie nie ma trudności z wykorzystywaniem informacji poufnych.

Prawie został zabity przez autobus w 2009 roku

Jack zostaje potrącony przez autobus youtube

Nie jest łatwo być Jackiem. Pomimo sukcesu, jaki przyniósł Jack in the Box od czasu powrotu, prawie zginął ponownie w 2009 roku, kiedy został przejechany przez autobus. w Reklama Super Bowl , Jack rozmawia z kolegą, gdy przechodzi przez skrzyżowanie na ironicznie nazwanej ulicy Nadziei, kiedy zostaje powalony przez miejski autobus. Z pękniętą głową ping-ponga los Jacka pozostawał niepewny, a widzowie byli zachęcani do odwiedzania hangintherejack.com, gdzie mogli zostawić życzenia dla ukochanego bohatera-klauna.

Reklama była częścią długiej kampanii marketingowej, w której Jack budzi się ze śpiączki, aby uniemożliwić firmie zmianę nazwy na Phil in the Box. Oczywiście prawdziwym powodem kampanii reklamowej było przerobienie przez firmę logo, które zawierało większy nacisk na słowo „Jack” oraz rozbudowane menu. Biorąc pod uwagę, że 67 000 osób zapisany, aby otrzymywać aktualne informacje o hospitalizacji Jacka, widać, że czasami opłaca się przejechać autobusem swoją maskotkę.

najlepsza rzecz do jedzenia w beczce z krakersami?

Kandydował na prezydenta Stanów Zjednoczonych

Głosuj na prezydenta Jacka Świergot

Jack jest człowiekiem ludu, a to nie oznacza tylko dawania społeczeństwu tanich posiłków typu combo, ale posuwania się do tego, by służyć jako ich głównodowodzący. A przynajmniej spróbuj to zrobić. Podczas wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 1996 r. fikcyjna maskotka i dyrektor generalny Jack in the Box złożył ofertę na Biały Dom przeciwko Billowi Clintonowi i Bobowi Dole'owi.

Franczyza typu fast food działała? hokej reklama portretując Jacka jako człowieka rodzinnego i polityka, który ma kontakt z kwestiami, na których zależy Amerykanom: edukacją, środowiskiem i koktajlami mlecznymi. Jack nie poprzestał jednak na jednej reklamie, a firma wypuściła szpilki i naklejki na zderzaki z napisami „Back Jack for President” i „Nie obwiniaj mnie, że głosowałem na Jacka”. Wszystkim, którzy zbierają gadżety z kampanii od nieudanych kandydatów na prezydenta, możecie nawet zgarnąć niektóre przypinki Jacka i naklejki na ebayu.

Chociaż Jack mógł nie zostać prezydentem, według strony internetowej firmy, pokonał Clintona w jednym niezależnym ogólnokrajowym sondażu. Fani namawiali Jacka do biegania w 2008 roku, ale niestety trzymał obie stopy w biznesie burgerowym.

Nazywano go „głuchym tonem” dla żartobliwej reklamy

Jacek youtube

Humor był w centrum każdej reklamy Jack in the Box z udziałem Jacka i często ma na celu być nerwowy. Przez lata próba przesuwania koperty z ostrym humorem przyniosła firmie krytyczny cios, a reklama z 2018 roku ponownie znalazła Jacka na gorącym miejscu.

Reklama w telewizji w pozycjach firmowych misek Jack i inni aktorzy wielokrotnie odnosili się do „moich misek” z przymrużeniem oka. W reklamie próbuje się nawet zwrócić uwagę na seksualne insynuacje, gdy prawnik mówi Jackowi, że nie może powiedzieć „ciesz się moimi miseczkami”.

Reklama nie spodobała się krytykom w Tydzień Ad WHO nazwano to „głuche” w erze #MeToo lub z Golin Public Relations, który oznaczone to „niebezpieczne” i „leniwe” dla marki.

Użytkownicy mediów społecznościowych poczuli potrzebę dostroić się także niektórzy wydają hashtag #boycottjackinthebox, a inni deklarują, że jest to przypadek „robienia problemów z nie-problemów”. Niezależnie od twojej opinii o reklamie, Jack spełnił swoją misję i sprawił, że ludzie zaczęli mówić o jego miskach – na dobre lub na złe.

czy makaron wegetariański jest zdrowy?

Jack pożegnał się z jego twórcą po 20 latach

pa Jack od Rick Facebook

Rick Sittig jest Jacek. Stał na czele powrotu Jacka w 1994 roku, pełnił funkcję dyrektor we wszystkich reklamach z udziałem Jacka i to (może?) jego głos dostarczając wszystkie te sarkastyczne kwestie Jacka. Jednak w 2015 roku Sittig ogłosił, że był Rozstanie ze swoim klaunowskim alter ego po dwóch dekadach w tej roli.

Agencja reklamowa Sittig, Secret Weapon Marketing, z nieznanych powodów straciła konto z Jack in the Box, a Sittig pożegnał się ze słodko-gorzkim pożegnaniem z postacią na Facebooku . Część wiadomości brzmiała: „Cieszymy się, że pomogliśmy Ci uczynić Cię tak popularną. Jesteśmy dumni, że pomogliśmy Jack in the Box rozwinąć się z 1200 do 2200 restauracji. Pamiętasz, kiedy zaczynaliśmy razem, jak cena akcji wynosiła 3 USD? Kto by pomyślał, że trafiłoby to 91 dolarów?

Chociaż Sittig może nie być związany z postacią, którą rozsławił, głos 2018 Jack jest prawie nie do odróżnienia od wcześniej Jack reklamy. Hmm, wyjątkowo dobry casting czy możliwy spisek?

Reddit AMA Jacka ujawnił, że jest skomplikowanym facetem

Jacek youtube

Możesz pomyśleć, że Jack jest tylko korporacyjnym klaunem ze spiczastym nosem, którego interesuje tylko budowanie imperium fast foodów, ale mylisz się. Jack to złożony mężczyzna o różnych zainteresowaniach i dziwnych nawykach.

Sesja AskMeAnything na Reddit 2018 z Jackiem ujawniła wszystko od jego poranna rutyna — to osiem godzin medytacji, po których następuje dwuminutowy prysznic — według jego dziwnego wyboru Ostry sos Cholula na napój. Oczywiście Jack czasami traktuje swoją pracę trochę zbyt poważnie, a nawet posuwa się tak daleko, że… coaching kręcone frytki.

Życie Jacka to nie tylko hamburgery i frytki, facet też cieszy się muzyka Snoop Dogga i poznał swoją żonę na koncercie Meat Riot w Oakland w Kalifornii w latach 80. Czy wspominaliśmy, że Jack grał w heavy metalowym zespole Hot Mess? Jest nawet dowód wideo dla was wszystkich headbangersów.

Daj czadu, Jack. Rozkoszuj się.