Sekrety Dairy Queen, o których nie chce wiedzieć

Obrazy Getty

Bądźmy szczerzy i powiedzmy od razu, że jedną z najlepszych rzeczy w letnich popołudniach i meczach baseballowych podczas dorastania była uroczysta wycieczka do Dairy Queen. Nawet przegrana nie była taka zła, a kiedy można było oczekiwać jednego z tych doskonale uformowanych stożków lub Blizzarda wypełnionego wszelkimi dobrami… wszystko było w porządku na świecie. Ale DQ zdecydowanie skrywa pewne sekrety i jest całkiem możliwe, że Twój trener nie zabrałby Cię tam, gdyby znał niektóre z nich.

To naprawdę nie są lody

Instagram przez @dairyqueen

Jasne, nazywasz to lodami i nie powiemy ci, żebyś przestał. Powiemy ci, że nie masz całkowitej racji — ale nie są to również pogłoski, o których mogłeś słyszeć, że Dairy Queen nie zawiera nabiału. To zaczęło krążyć po Internecie w 2015 roku, mówi Snopy , a prawda jest skomplikowana.jakie jest logo Starbucks?

FDA ma przepisy dotyczące wielu rzeczy, w tym tego, co można, a czego nie można nazwać „lodami”. Kodeks Przepisów Federalnych Tytuł 21 mówi — po części — lody muszą mieć nie mniej niż 10 procent tłuszczu mleka. Istnieje mnóstwo innych proporcji, zasad i przepisów, ale w zasadzie miękka porcja DQ nie ma wystarczającej ilości tłuszczu mlecznego, aby można go było nazwać lodami, więc pierwotnie nazywano je mlekiem lodowym. Nie brzmi to jednak tak dobrze, a FDA nie uważa już tej kategorii za oficjalną. Zamiast tego pozwalają sprzedawać produkty, takie jak lody o niskiej zawartości tłuszczu lub lekkie, więc technicznie nie łamią żadnych zasad… ale nie serwują ci lodów, których możesz się spodziewać.

Przepis na miękkie serwowanie jest ściśle tajny

Instagram przez @dairyqueen

Prawdopodobnie słyszałeś plotki o tym, jak ściśle tajny jest przepis na smażonego kurczaka KFC, i te plotki są prawdziwe . Czy wiesz, że DQ też ma tajny przepis? Tak, i zgodnie z tym, co powiedział dyrektor ds. brandingu Michael Keller wiadomości ABC , przepis na miękki serwis DQ jest przechowywany w skrytce depozytowej i niewielu osobom powierzono klucz. To ich najpilniej strzeżony sekret i nie jest to całkowicie zaskakujące. W końcu jest podstawą wszystkich ich produktów lodowych i prawie równie ściśle tajne jest to, co dzieje się w ich laboratorium badawczym i testowym. Znajduje się w Edina w stanie Minnesota i to tam Keller mówi, że nauka DQ spotyka się ze smakiem.

DQ może mimo wszystko nie wymyślił soft-serwu

Obrazy Getty

DQ często przypisuje się wynalezieniu miękkiego serwisu, a oficjalna historia z story Stożek z lokami na górze (przez Forbes ) mówi założyciel DQ, JF McCullough, wynalazł go w latach 30. XX wieku. McCullough i jego syn byli już znani ze sprzedaży lodów i eksperymentowali z serwowaniem w nieco wyższej temperaturze i o bardziej miękkiej konsystencji. Udoskonalili i w końcu udoskonalili przepis — używając niższej zawartości tłuszczu — a następnie dostosowali projekt mrożonej zamrażarki do kremu. DQ został otwarty w 1940 roku... ale istnieje inna wersja wynalazku miękkiego serwisu i nie ma to nic wspólnego z DQ.Inne zasługi rywalizują z Tomem Carvelem o wymyślenie tego pomysłu, a my otrzymujemy nawet datę: Dzień Pamięci, 1934. Carvel podawał lody, kiedy jego ciężarówka się zepsuła, i zamiast wyrzucić topiący się produkt, sprzedał go jako miękki lody. Pierwszy sklep Carvel został otwarty w 1934 roku, więc kto był naprawdę pierwszy?

Niektóre firmy cukiernicze nie są zadowolone z DQ's Blizzards

Instagram przez @dairyqueen

Dzisiaj DQ jest bardziej znany ze swoich Blizzardów niż z miękkiego serwisu, ale nie zawsze tak było. W rzeczywistości, kiedy Czasy franczyzy spojrzeli wstecz na historię DQ w 2012 roku, powiedzieli, że Blizzard wyglądał prawie zupełnie inaczej. Pierwotny pomysł wyszedł od franczyzobiorcy St. Louis, Teda Drewsa w latach 70., a ówczesna firma Concrete Blizzard używała owoców zmieszanych z cukierkami. Gdy korporacja zobaczyła, jak popularny jest ten pomysł, Blizzard wyszedł na ulice w 1985 roku. Ciasteczka Heath i Hydrox były pierwszymi na pokładzie, ale Mars i Oreo odmówili dołączenia do imprezy. Ich początkowa niechęć zmieniła się dość szybko, ale to jeszcze nie koniec.

W 2016 roku Reuters poinformował, że Mars rozważa wycofanie M&Ms i innych cukierków z produktów takich jak Blizzard, McDonald's McFlurry i Burger King's Snickers. Ich rozumowanie było takie, że te napakowane cukrem desery były sprzeczne z przesłaniem umiaru, które próbowali wysłać. Mars ma plany na przyszłość, ale ta słodka przekąska pozostaje pod mikroskopem.korzyści zdrowotne melasy

Pojawiły się kontrowersje dotyczące nazwy „MooLatte”

Obrazy Getty

Kiedy DQ wprowadziło MooLatte w 2004 roku, nie wyszło to bez kontrowersji. Kiedy ludzie zaczęli zwracać uwagę na podobieństwa między słowami „MooLatte” i „mulat”, opinia publiczna zaczęła się zastanawiać, czy DQ wymyślił konsekwencje ich nazwy. Według Łupek , termin — który odnosi się do dziecka pary dwurasowej — pochodzi od hiszpańskiego słowa „muł” i jest to jedno z tych słów, które w pewnym sensie odeszło na dalszy plan, jeśli chodzi o rasistowskie oszczerstwa. Ale ożywienie go zdecydowanie nie było postrzegane jako właściwa rzecz, a kiedy Houston Wolna prasa (przez Łupek ) zapytał rzecznika DQ Chada Durasa, czy kilka innych rasistowskich nazw byłoby odpowiednie dla ich produktów, nie wydawał się przyznać, że widział coś złego w tych słowach. Nie jest jasne, jakie przewody zostały skrzyżowane, ale MooLatte pozostał, a kontrowersje zniknęły w tle — zniknęły, ale nie zostały całkowicie zapomniane.

To bardziej niezdrowe niż myślisz

Obrazy Getty

Nikt nie spodziewa się czegoś zdrowego, kiedy wybierają się do DQ na deser, ale wciąż szokuje, jak złe są niektóre z ich deserów. Sprawdź ich informacje o wartościach odżywczych, a zobaczysz, że jest kilka przyzwoitych produktów (takich jak koktajle owocowe), ale nawet zakup średniego Blizzarda może przywrócić ci od 20 do 30 gramów tłuszczu i około 100 gramów cukru. Aby to zobrazować, American Heart Association zaleca maksymalne dzienne spożycie cukru na poziomie 36 gramów dla mężczyzn i 25 gramów dla kobiet. Wybierz duży Blizzard, a możesz patrzeć na 120, 130, a nawet 150 gramów cukru. Dodaj dodatkowy dodatek lub dwa, a mówisz o setkach dodatkowych kalorii. Rzeczywiście, grzeszna przyjemność!

Ich jedzenie też jest dość niezdrowe

Instagram przez @dairyqueen

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co sprawia, że ​​produkty z grilla DQ smakują tak dobrze, to wszystkie kalorie i tłuszcz. Wybierzmy kilka popularnych produktów, sprawdźmy ich informacje o wartościach odżywczych i zobaczmy, jak bardzo są złe. Strona frytek z serem chili zapewni Ci 51 gramów tłuszczu i 1020 kalorii, podczas gdy ten luksusowy hamburger to wciąż imponujące 21 gramów tłuszczu i 380 kalorii. Czy kiedykolwiek zatrzymałeś się tam na poczęstunek na śniadanie? Te herbatniki i sos sprawią, że będziesz czuł się nieszczęśliwy przez resztę dnia, ponieważ właśnie spakowałeś 46 gramów tłuszczu i 720 kalorii.

Czy są jakieś dobre wieści? Niewiele, ale jeśli musisz iść, idź na miskę chili lub kanapki z grillowaną wołowiną lub wieprzowiną. Twoje serce Ci za to podziękuje.

Jest tak wiele dodatków

Instagram przez @dairyqueen

Nie jest tajemnicą, że w wielu spożywanych przez nas produktach znajdują się jakieś tajemnicze składniki, a w 2015 roku Boston.com skontaktowałem się z DQ, aby uzyskać listę ich miękkich składników. Podczas gdy mleko mleczne i beztłuszczowe znajdują się na szczycie listy, są tam również takie rzeczy, jak karagen i guma guar, a także sztuczny aromat. To określenie, które dietetyczka z kliniki, Alicia Romano z Tufts Medical Center, mówi, że zawsze daje jej przerwę, ponieważ nie jest jasne, o czym mówią.

Karagen jest również nieco niepewny i chociaż jest uważany za bezpieczny i powszechnie stosowany, Zapobieganie mówi, że ma to również związek z podrażnieniem jelit i innymi problemami trawiennymi. Jeśli czujesz się kiepsko po uderzeniu DQ, może to być powód. Zapobieganie mówi również, że jest używany do robienia wielu niskotłuszczowych potraw bardziej kremowych i gęstszych, i chociaż nie ma konkretnych dowodów łączących go z takimi rzeczami jak rak, powinieneś wiedzieć, że trwają badania nad tym dokładnie. I choć guma guar jest bezpieczna w niewielkich ilościach (przez LiveScience ), jest również stosowany w hydroszczelinowaniu. Oznacza to, że jego cena poszybowała w górę i wszyscy wiemy, co rosnące koszty oznaczają dla konsumenta.

Korporacja toczyła poważne awantury prawne z franczyzobiorcami

Obrazy Getty

Ze wszystkich franczyz, które możesz rozważyć, DQ wydaje się być najbardziej zabawne. Maszynka do miękkiego serwowania do Twojej dyspozycji 24/7? Zarejestruj się!

To tylko powierzchowność, aw 2008 roku firma DQ wdała się w poważny spór z niektórymi ze swoich franczyzobiorców. Według Los Angeles Times , franczyzobiorcy z 10 stanów zebrali się, by pozwać DQ za ich nieuzasadnione żądania. Pozew powiedział, że DQ groził franczyzobiorcom szalonym ultimatum: zainwestować od 275 000 do 450 000 dolarów w przebudowę sklepów lub stracić franczyzę. Franczyzobiorcy twierdzą, że wstępna inwestycja to dopiero początek, a nowy koncept DQ Grill & Chill zwiększy ich koszty operacyjne i personel, którego musieli zatrudnić, a ryzyko spotęgowane przez fakt, że format był całkowicie nieprzetestowany. Biorąc pod uwagę, że niektóre sklepy już zawiodły i zostały zamknięte, franczyzobiorcy nie uznali ryzyka, że ​​powinni być zmuszeni do podjęcia. Czasy franczyzy mówi, że pozew został ostatecznie oddalony, ponieważ strony doszły do ​​różnych etapów rozwiązania, ale było to poważne otwarcie oczu na to, co dzieje się za kurtyną DQ.

Zrobienie własnego ciasta lodowego DQ jest całkiem proste

Instagram przez @dairyqueen

Po tym, jak masz tort lodowy DQ, trudno jest ponownie usprawiedliwić zwykły stary tort urodzinowy. Jasne, są drogie, ale to wyjątkowa rzecz, prawda? Jedną z rzeczy, których DQ zdecydowanie nie chce, abyś wiedział, jest to, jak łatwo jest zrobić własne z dowolnymi lodami. Według Brązowooki Piekarz , to tylko kwestia uzyskania odpowiedniej konsystencji lodów przed włożeniem ich do formy do ciasta, a będziesz lekko miękki. Ułóż go na patelni dowolnymi warstwami (możesz użyć takich rzeczy, jak pokruszone ciasteczka lub sos zwykle zarezerwowany na dodatki), a sztuczka polega na ponownym zamrożeniu ciasta między dodawaniem warstw lodów. Udekoruj bitą śmietaną, posypką, cukierkami lub owocami, a otrzymasz nie tylko podróbkę DQ, ale taką, którą stworzyłeś według własnych upodobań. To wygrana!

Niektóre lokalizacje są oskarżane o wspieranie wrogiego środowiska

Obrazy Getty

Posłuchaj niektórych historii, które wychodzą z zaplecza DQ, a to wystarczy, aby przyprawić Cię o dreszcze. Każde miejsce pracy ma swój własny udział w problemach, ale w 2017 roku 21-letnia kierownik DQ, Harley Branham, została oskarżona o zabójstwo drugiego stopnia po tym, jak twierdzi, że ciągłe nadużycia i wyśmiewanie, które wyrzucała, doprowadziło jednego pracownika, 17-letniego Kennetha Suttner, popełnić samobójstwo. Według CNN , sprawa uwypukliła, jak druzgocące może być zastraszanie dla osób, które go spotkały. Branham mówi, że tylko żartowała, ale po wysłuchaniu zeznań w publicznym dochodzeniu ława przysięgłych orzekła, że ​​powinna zostać oskarżona i że DQ zaniedbała szkolenie pracowników, jak radzić sobie z przypadkami znęcania się.

Richard James Dick McDonald

Również w 2017 roku franczyzobiorca z Illinois zabrał swój sklep po tym, jak matka i jej dwoje dzieci zostali poddani rasistowskiej nagonce ze strony właściciela DQ, Jima Crichtona. Crichton nie tylko zbeształ ją na oczach dzieci, ale z dumą zadeklarował swoje rasistowskie przekonania policji, gdy wezwano je do interwencji w incydencie. ABC Chicago poinformował o oficjalnym oświadczeniu DQ potępiającym działania franczyzobiorcy i obiecującym, że nie będzie reprezentował firmy.

Mieli swój udział w roszczeniach o zatrucie pokarmowe

Obrazy Getty

Chociaż możesz spodziewać się lekkiego mdłości po zjedzeniu całego dużego, wypełnionego cukierkami Blizzarda, możesz również zaakceptować, że to twoja wina. Ale to, co nie jest twoją winą, to to, że podaje się ci coś, co przyprawia cię o mdłości od pierwszego smaku. W 2014r, ABC Denver poinformował, że 7-letni chłopiec został zabrany do szpitala po otrzymaniu wstrząsu DQ, który zaczął 'bulgotać' na jego języku. Jego matka skosztowała wstrząsu i powiedziała, że ​​„smakowało jak picie bardzo silnego środka czyszczącego, a potem natychmiast zaczęło się oparzenie”. Poskarżyła się – wraz z kilkoma innymi – i odkryła, że ​​jeden z pracowników zostawił wiadro, aby nasączyć roztworem środka do czyszczenia i odtłuszczania podłóg. Inny pracownik pomyślał, że wiadro jest czyste, a następnie użył go do syropu waniliowego. Obaj pracownicy zostali spisani, ale klienci nie byli usatysfakcjonowani.

Inny DQ wysłał jednego człowieka z Teksasu do szpitala w 2017 roku. Po tym, jak Ralph Bryan zjadł część spleśniałego burgera Belt-Buster, trafił na izbę przyjęć z zatruciem pokarmowym. Poranne wiadomości z Dallas powiedział, że wrześniowy incydent nie został rozwiązany i pomimo zaproponowania mu kuponu na więcej żywności DQ, planował pozwać.

Mieli więcej niż ich część problemów z bezpieczeństwem safety

Obrazy Getty

DQ prawdopodobnie ma nadzieję, że nie spojrzysz również na ich historię z inspektorem BHP, ponieważ jest mnóstwo nie tylko naruszeń, ale także sklepów, które zostały zamknięte. Według Konsumpcjonista , DQ odnotowało największą liczbę naruszeń BHP w kraju w 2007 r., a lokalizacje w Orlando miały średnio 13 naruszeń na sklep, z jednym z 29 naruszeń, w tym martwymi karaluchami na stole przygotowawczym.

Sprawy też nie zostały naprawione. Lokalizacja w Atlancie nie powiodła się w 2016 r. z powodu takich rzeczy, jak gromadzenie się pleśni w maszynach i niewłaściwe temperatury żywności (poprzez WSB-TV ), niektóre z tych samych naruszeń nie powiodło się innej lokalizacji w Gruzji w poprzednim roku (poprzez WSB-TV ). Inspektorzy zdrowia na Florydzie znaleźli żywe karaluchy żyjące w Temple Terrace DQ w 2016 roku i zostali powiadomieni po tym, jak ludzie zaczęli narzekać, że dostają karaluchy w ich miękkim serwisie. Lista jest długa, ale zostawimy ci jeszcze jedno — DQ w Nogales został zamknięty dwa razy w ciągu sześciu miesięcy z powodu naruszeń kodeksu zdrowia, które „stanowiły bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia”. Nogales Międzynarodowy . Sprawdź te raporty BHP!