Solone Masło Vs. Niesolone masło: którego należy użyć?

masło

Podczas gotowania z masłem pierwszym pytaniem, jakie napotykasz, jest to, czy użyć masła solonego, czy niesolonego. Różnica między nimi tkwi w nazwie: sól. Niesolone masło jest tylko śmietanką, podczas gdy solone masło zawiera trochę soli. Ilość dodanej soli może się różnić w zależności od marki, więc sprawdź etykiety, aby określić poziom soli, którego szukasz (przez Smak domu ).

Masło niesolone ma łagodniejszą słodycz w porównaniu do masła solonego Światło do gotowania ). Najlepiej nadaje się do pieczenia i do wszelkich przepisów, w których chcesz zachować dokładność składników. Może być wymienione jako niesolone lub słodkie masło w sklepie spożywczym.Niektóre przepisy podają, jakiego rodzaju masła należy użyć. Jeśli przepis nie zawiera, ogólnie zakładaj, że przepis wymaga niesolonego masła, szczególnie jeśli przepis wymaga również soli. W przeciwnym razie możesz skończyć z nadmiernie słonymi wynikami. Ogólnie rzecz biorąc, ze względu na brak kontroli nad dodawaniem soli, najczęściej niesolone masło jest najczęściej wybieranym wyborem w wypiekach.

Jeśli znajdziesz się w sytuacji, gdy masz tylko solone masło do przepisu, który wymaga niesolonego masła, takiego jak zupy, gulasze, sosy lub pieczone warzywa, nadal możesz użyć solonego masła. Po prostu zrekompensuj dodaną sól, degustując jedzenie w drodze i ogranicz ilość dodawanej.

Kiedy należy używać masła solonego

masło

Jeśli pieczesz, możesz nadal używać masła solonego, ale powinieneś zmniejszyć ilość wymaganej soli (przez południowe życie ).Jednak zdarza się, że masło solone jest lepszym wyborem. Sól może pomóc wydobyć smak potraw. Jeśli kupujesz na przykład masło do świeżego pieczywa, najlepiej podkreśli smak pieczywa masło solone.

Jeśli chodzi o to, które masło jest zdrowszym wyborem, pamiętaj, że jedyną różnicą jest dodana sól. W solonym maśle znajduje się około 90 miligramów dodatkowego sodu. FDA zaleca 2300 miligramów sodu dziennie, co odpowiada jednej łyżeczce soli. Łyżka solonego masła to około 100 miligramów sodu. W przypadku wszelkich schorzeń wrażliwych na sól może to być ważne rozróżnienie. Niesolone masło daje pełną kontrolę nad ilością soli w przepisie (poprzez Popsugar ).

Jeśli wolisz masło solone, zaletą jego zakupu jest to, że dłużej trzyma się w lodówce, ponieważ sól działa jak konserwant. Jeśli jednak chcesz kupić tylko jeden rodzaj masła, kup niesolone, a używając go do świeżych wypieków, posyp je po prostu bardziej wyszukaną solą, np. przyjemną solą morską.