Najbogatszy szef kuchni na świecie nie jest tym, kogo myślisz

Kucharze kręcą przedstawienie

Jak myślisz, kto jest najbogatszym szefem kuchni na świecie? ZA sławny szef kuchni z wieloma restauracjami na całym świecie, z mnóstwem różnych programów telewizyjnych, wszystkie z wieloma porami roku, wraz z linią własnych naczyń kuchennych? Może myślisz o wieloletnich szefach kuchni celebrytów, takich jak Emeril Lagasse czy Gordon Ramsay. Może myślisz o rodzinie królewskiej Food Network, takiej jak Guy Fieri, Ina Garten lub Rachael Ray. Ale we wszystkich tych przypadkach mylisz się.

Najbogatszy szef kuchni na świecie jest właściwie stosunkowo mało znany (przynajmniej w porównaniu z dobrze widocznymi twarzami powyżej). To Alan Wong, którego majątek netto wynosi 1,1 miliarda dolarów — choć Magazyn Jetset twierdzi, że nie jest to w rzeczywistości prawdziwa wartość netto Wonga, ponieważ Wong jest czasami mylony z Allanem Wongiem z VTECH. Niezależnie od tego, zarówno Jetset Magazine, jak i Bogaty goryl nazwać Wonga ich najbogatszym szefem kuchni na świecie, oceniając jego wartość znacznie wyżej niż ich drugich najbogatszych szefów kuchni. Na drugim miejscu Wealthy Gorilla ma Jamiego Olivera z majątkiem netto 400 milionów dolarów, a Jetset Magazine ma Marco Pierre'a White'a z majątkiem szacowanym na 40 milionów dolarów.Jak Alan Wong stał się tak bogaty?

Szef kuchni Alan Wong w restauracji Facebook

Nie było to spowodowane programami telewizyjnymi ani ofertami książek kucharskich. Według Najbogatszy , Wong otworzył swoją pierwszą restaurację w 1989 roku, a w 1991 roku dołączył do kolektywu hawajskich szefów kuchni, aby stworzyć Hawaii Regional Cuisine, organizację odpowiedzialną za popularyzację tego, co jest obecnie powszechnie znane w świecie kulinarnym jako kuchnia inspirowana hawajami. Na przestrzeni lat Wong, podobnie jak jego restauracje, w tym jedna w Japonii, zostały uznane przez wiele publikacji i nagród za jedne z najlepszych na świecie.

Wprawdzie napisał dwie książki kucharskie, jedną w 1999 i jedną w 2010, ale poza tym trzymał swój profil medialny na niskim poziomie. Był sędzią gościnnym na ' Najlepszy szef kuchni ' w 2007 roku i gotuje dla polityków. Ale większość jego bogactwa została zbudowana na dobrym jedzeniu i ciężkiej pracy, w przeciwieństwie do reflektorów i fanfar. Czy to jednak wystarczy, aby Wong był na szczycie listy najbogatszych szefów kuchni na świecie? Od końca 2020 r. Restauracje Wonga zamknęły się na czas nieokreślony w odpowiedzi na pandemię COVID-19.