Powód, dla którego kwaśny cukierek boli język

kwaśne dzieciaki łata

Miejska legenda, z którą nienawidzące dzieci palanty rozdają cukierki na Halloween ukryte igły a żyletki w dużej mierze stały się w tym momencie tylko mitem. O wiele bardziej niepokojącą możliwością jest pomysł, że te wyjątkowo kwaśne cukierki Warhead mogą wypalić dziurę w twoim języku (poprzez Codzienne wiadomości z Dayton ). Nie, dziękuję. Kwaśne cukierki mają sprawić, że twoje usta będą się marszczyć, ale oparzenia nie powinny być częścią umowy.

5 facetów hot dogi

W 2015 roku zaczęły krążyć doniesienia, że ​​dzieci cierpią na spalone języki z powodu zbyt dużego jedzenia eating kwaśne cukierki (przez Wice ). To z pewnością trochę bardziej niepokojące niż zwykłe wgłębienie. Dlaczego więc kwaśny cukierek może opuścić nasze języki z uczuciem pieczenia?Nauka o spalaniu kwaśnych cukierków

głowice kwaśne cukierki Instagram

Niezależnie od tego, czy chodzi o to pudełko Sour Patch Kids, za które przepłaciłeś na kino stoisko koncesyjne lub pojedynczy cukierek Warhead, który włożyłeś do ust, gdy się odważysz, wszystkie kwaśne cukierki mają podobne składniki, które dodają mu kwaśności. Zasadniczo to kwas sprawia, że kwaśny cukierek kwaśny . Kwas cytrynowy znajdziesz naturalnie w owocach takich jak cytryny, limonki i grejpfruty, a jony wodorowe w kwasie trafiają bezpośrednio do naszych „receptorów kwaśnego smaku” (poprzez Przewodowy ).

Niektóre kwaśne cukierki pozostają jednak dłużej kwaśne niż inne, a to dlatego, że producenci dodają kwas jabłkowy pokryty uwodornionym olejem palmowym. Słodycz oleju stopniowo rozpływa się w ustach, a kwas przejmuje swoją magię kwaśnej udręki. Jeśli chodzi o powód, dla którego twój język może boleć podczas połykania kwaśnych cukierków, cóż, to jest kwas. Kwas jest żrący. Dlatego jeśli zjesz pełny Ananas podczas jednego siedzenia możesz rozwinąć w ustach kilka rakowatych kwaśnych kwaśnych treści. To samo dotyczy kwasu jabłkowego i cytrynowego w kwaśnych cukierkach, a miękkie miąższ ust może tylko tyle podrażnić.

Dobrą wiadomością jest to, że nie ma nic złego w delektowaniu się kilkoma kwaśnymi cukierkami od czasu do czasu i które się palą Wola w końcu znikną. O ile nie chcesz, aby twój język czuł się tak, jakby właśnie został głęboko wyczyszczony z podkładki Brillo, nie przejmuj się tym.