Powód, dla którego niektórzy błędnie wierzą, że jajka są nabiałem

Jajka i nabiał na drewnianym stole

Jeśli nie stosujesz określonej diety z ograniczeniami, możesz nie spędzić zbyt wiele czasu na rozważaniu oddzielnych grup żywności i tego, co należy do każdej kategorii. Schematy, takie jak znajoma piramida żywieniowa i ostatnio Mój talerz , mają pomóc w wyborze zdrowego odżywiania. Niestety często wprowadzają zamieszanie i różne ograniczenia, o czym świadczą: MedycynaSieć . Jedna szczególna zmiana w ostatnim wydaniu polega na tym, że zamiast produktów mlecznych na tym samym poziomie co mięso i jajka , MyPlate ma sekcję na białko i jedną na nabiał (przez Rodzinne Nauki Konsumenckie ). Być może ta zmiana pomoże uregulować błędne przekonanie, że jajka są nabiałem.

Gdybyś już to zrozumiał, możesz być zdezorientowany na myśl o tym, że jajka są uważane za nabiał . Jeśli jednak zastanowisz się, dlaczego to nieporozumienie zostało utrwalone, nabierze to większego sensu. Przynajmniej tyle, aby wyjaśnić następnej osobie, która mówi, że jajka są nabiałem, że na pewno tak nie jest.Jak wspomniano, oryginalna piramida żywieniowa zaprojektowana przez USDA umieściła produkty mleczne obok mięsa i jaj, tworząc w naszym umyśle nieumyślne połączenie między nabiałem a jajami. Delikatny Zwraca uwagę, że supermarkety wzmacniają to stowarzyszenie, przechowując jajka w lodówkach obok mleka i produktów mlecznych. Na domiar złego Idź za darmo nabiału udostępnia, że ​​podczas wyszukiwania produktów mlecznych w Internecie nie jest łatwo znaleźć zdjęcie bez jajek.

Czym się różnią?

Kura znosząca jaja

Główne nakładanie się, które może powodować zamieszanie, polega na tym, że zarówno mleko, jak i jaja są niemięsnymi produktami ubocznymi pochodzenia zwierzęcego. Linia zdrowia zwraca również uwagę, że zarówno jaja, jak i nabiał pochodzą ze źródeł zwierzęcych i są bogate w białko. Innym czynnikiem, który prowadzi do łączenia ich w jedną grupę, jest to, że weganie unikają zarówno jajek, jak i nabiału, co prowadzi do tego, że wiele produktów jest oznaczonych jako niezawierające jajek i nabiału. W międzyczasie, Jedz to, nie to! zauważa, że ​​niektórzy wegetarianie jedzą zarówno nabiał, jak i jajka, podczas gdy laktowegetarianie trzymają się nabiału, a owowegetarianie przy jajkach. Podkreśla to fakt, że nie stanowią one jednej grupy, co strona wskazuje, że dotyczy to również kategorii żywności koszernej. Według Certyfikat koszerności jajka nie są uważane za mięso ani nabiał i dlatego są neutralne.

Przejdźmy od razu do definicji, aby ustalić, że jajka zdecydowanie nie są nabiałem. USDA definiuje nabiał jako mleko lub produkty mleczne, w tym ser, śmietanę, masło, jogurt, mleko w proszku i lody. Tak jak Delikatny podkreśla, że ​​nabiał pochodzi od ssaków posiadających gruczoły sutkowe, najczęściej, ale nie tylko, od krów, a także od owiec i kóz. Tak jak Idź za darmo nabiału wyjaśnia, ssaki produkują mleko dla swoich młodych, podczas gdy jaja składają ptaki, często w wyniku tworzenia potomstwa. Przy tych różnych celach rozróżnienie między jajami a nabiałem jest bardziej oczywiste i powinno wystarczyć, aby przekonać każdego, kto myśli inaczej.