Powód, dla którego lody Blue Bell musiały zamknąć swoje fabryki

Kartony lodów Blue Bell Jamie Squire/Getty Images

Odrzucenie lodów jest prawie niemożliwe, zwłaszcza jeśli to smak, który kochasz. Jedna z najstarszych marek na rynku, Blue Bell Creameries, zajmuje się produkcją lodów od bardzo dawna. Według urzędnika marki stronie internetowej , jego podróż rozpoczęła się w 1907 roku, kiedy kilku przedsiębiorców z Teksasu po raz pierwszy założyło firmę, której celem było wytwarzanie masła przygotowywanego z nadmiaru śmietanki zakupionej od rolników.

W końcu grupa zaczęła produkować pyszne lody i stała się znaną marką w całych Stanach Zjednoczonych. Obecnie firma produkuje kilka rodzajów lodów, takich jak lody Blue Bell, lody lekkie, lody bez dodatku cukru i jeszcze. Firma twierdzi również, że dostarcza swoje produkty bezpośrednio do sklepów spożywczych i supermarketów, aby upewnić się, że nikt spoza firmy nie ma do czynienia z produktami.Jednak pomimo najlepszych starań firma Blue Bell wpadła w poważne kłopoty w 2015 roku. Oto, co się stało.

Blue Belle Creameries brała udział w epidemii listerii

Pudełko na lody Blue Bell Instagram

W lutym 2015 r., kiedy zgłoszono epidemię listerii, urzędnicy ds. zdrowia byli w stanie prześledzić jego pochodzenie w fabryce Blue Bell w Teksasie. To było poważne, biorąc pod uwagę fakt, że listeria może być szczególnie szkodliwa dla wrażliwych grup, takich jak kobiety w ciąży, niemowlęta, osoby starsze i inne osoby z osłabionym układem odpornościowym. Niestety, Niebieski dzwonek nie działał tak szybko, jak oczekiwano.

W rzeczywistości urzędnicy odkryli listerię w innym produkcie po dokonaniu pierwszego odkrycia, a więcej listerii zostało zidentyfikowanych w fabryce w Broken Arrow w stanie Oklahoma. Powód? Najprawdopodobniej złe protokoły czyszczenia i problem z gorącą wodą doprowadziły do ​​problemu z listerią. Co zrozumiałe, klienci byli wstrząśnięci rozwojem wydarzeń i stracili wiarę w organizację. Blue Bell musiał zamknąć swoje fabryki i zapłacić wysokie grzywny, aby rozwiązać cywilną sprawę dotyczącą fałszywych roszczeń. Prezes firmy w tym momencie, Paul Kruse, został oskarżony o ukrywanie epidemii poprzez nakazanie swoim pracownikom pozbycia się potencjalnie skażonych produktów bez informowania klientów lub sprzedawców detalicznych. Ojej!Wtedy zły Reddit Użytkownik napisał: „To rażące zaniedbanie i czyste lenistwo… przepraszam, tradycje i tak dalej, ale nie zaufam firmie, która jest zmuszona do stosowania właściwych praktyk biznesowych, ponieważ została zmuszona do tego po tym, jak coś się wydarzyło. Bezpieczeństwo żywności to nie żart”.

W dzisiejszych czasach lody są dostępny znowu i komunikat z firmy czytamy: „Nauczyliśmy się trudnych lekcji i przekształciliśmy je w determinację, aby tworzyć najbezpieczniejsze i najsmaczniejsze lody”.