Dlaczego lody Ben And Jerry's smakują tak dobrzes

dziecko kupujące łyżkę ben and jerry Saul Loeb/Getty Images

Lody entuzjaści zazwyczaj mają ulubiony smak lodów Ben and Jerry's, a jeśli nie, okłamujesz samego siebie. W śmietance jest coś, co sprawia, że ​​ich lody smakują tak niesamowicie, a wiesz, że to coś więcej niż tylko kapryśne opakowanie i kreatywne nazwy smaków . Tak, Bena i Jerry'ego słynie z wysokiej jakości lodów, dzięki swoim najwyższej jakości składnikom, ale jest jeden dodatkowy składnik, który naprawdę umieszcza kremowe smakołyki tej marki w kategorii premium: powietrze. Jak się okazuje, to, ile powietrza jest w twoich lodach, jest prawdziwym powodem, dla którego smakują tak dobrze – lub źle (poprzez Reader's Digest ).

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś Witaj Top , to już może mieć sens. Szeroko popularna marka umożliwia klientom zjedzenie całego kufla za mniej więcej tyle samo kalorii, co jedna porcja innych kufli lodów, takich jak Ben and Jerry's. Choć brzmi to zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe, tak jest. Gdy tylko zanurzysz łyżkę w kartoniku, odsłania się lekka konsystencja lodów. Tak jak Łupek doniesiono, że Halo Top to tak naprawdę tylko lody z dodatkiem stewii, błonnika i pokrojone z dużo powietrza.Zawartość powietrza sprawia, że ​​lody dobrze smakują

Jimmy Fallon ze swoim smakiem Ben and Jerry Mike Coppola/Getty Images

Ben and Jerry's trzyma się tych samych podstawowych składników, co większość lodów – mleka, cukru i śmietany – ale „przekroczenie” lub ilość powietrza pompowanego do lodów jest tym, co umieszcza ich lody w kategorii premium. W rzeczywistości istnieją cztery kategorie lodów: ekonomiczne, regularne, premium i super-premium, a FDA określa, co stanowi lody.

Lody ekonomiczne, które są najtańsze, zawierają absolutne minimum tego, co jest wymagane — ogólnie około 10 procent tłuszczu maślanego i 100 procent przekroczenia. Zwykłe lody, które zwykle znajdziesz na większości półek w sklepach spożywczych, zawierają nieco więcej tłuszczu maślanego i mniej powietrza. Lody premium, takie jak Ben and Jerry's, zawierają do 15% tłuszczu maślanego i mniej niż 50% przekroczenia. Lody produkowane w ekskluzywnych restauracjach są tym, co większość uważa za super premium i zawierają jeszcze więcej tłuszczu maślanego i jeszcze mniej powietrza. Zwykle przyrządza się go z gotowanego budyniu i zawiera żółtka, aby było bogatsze przed ubijaniem go w lody.

Jeśli nadal jesteś ciekawy, jak to się naprawdę robi w Ben and Jerry's, zawsze możesz udać się na ich stronę internetową, gdzie krok po kroku układają proces (poprzez Bena i Jerry'ego ). Następnym razem, gdy pójdziesz kupić swój ulubiony kufel piwa, zastanów się nad wyborem celebryckiego smaku, aby wesprzeć działalność charytatywną (poprzez PodróżSavvy ).Kategorie Jak Restauracje Zabawa