Prawdziwy powód, dla którego nie powinieneś jeść bananów

Banan

Amerykanie lubią swoje banany. Średnio zjadamy 27 funtów bananów na osobę rocznie (przez Raporty konsumenckie ). W rzeczywistości w 2019 r. banany były najczęściej kupowanymi i spożywanymi owocami w Stanach Zjednoczonych (poprzez Statystyka ). Są nawet owocem z wyboru dla naszych ulubionych żółtych Minionków z Nikczemny ja . Banany są niesamowite. Albo czy oni?

Po pierwsze, weź pod uwagę, że banany są prawdopodobnie jednymi z bardziej kalorycznych owoców, dostarczając około 120 kalorii na średni kawałek owocu i 17 gramów cukru — to dwa razy więcej niż spożyłbyś, gdyby złapał filiżankę truskawek do przekąski na. Banany to głównie węglowodany . Wiele osób, które preferują dietę niskowęglowodanową, trzyma się z dala od bananów i wybiera owoce o niższej zawartości węglowodanów, takie jak arbuz, jagody i kantalupa.

Szczerze mówiąc, banany są również niesamowitym źródłem potasu. Mogą mieć więcej potasu niż jakiekolwiek inne owoce z wyjątkiem kantalupy i miodowej rosy (poprzez Globus i poczta ). Ale jest jeszcze jeden powód, dla którego powinieneś pomyśleć dwa razy przed obraniem jednego z tych żółtych owoców w kształcie telefonu.

Banany i pora snu

Banany i twoje zęby

Chcesz się dwa razy zastanowić gdy jesz banana, jeśli zdecydujesz się na ten „kontrowersyjny” owoc. Nie powinieneś jeść bananów tuż przed snem, a oto dlaczego: Banany są jednymi z bardziej lepkich owoców, a zawarty w nich cukier może łatwiej przykleić się do zębów, zwiększając ryzyko próchnicy. Tak więc, jeśli absolutnie masz ochotę na banana przed snem, upewnij się, że umyłeś później zęby, aby chronić swoje perłowe białka.

Ponieważ banany są bardziej mięsistymi owocami, ich przejście przez układ trawienny zajmuje trochę więcej czasu. Zaleca się, abyś, jeśli zdecydujesz się zjeść banana wieczorem, daj sobie kilka godzin przed rzuceniem się na siano (poprzez Jedzenie NDTV ). Warto również zauważyć, że banany mogą sprawić, że poczujesz się leniwy i ospały, prawdopodobnie ze względu na wysoką zawartość węglowodanów.

Jeśli po prostu nie możesz zrezygnować ze swoich ukochanych bananów, eksperci sugerują, aby jeść je, gdy są jeszcze zielone. Tak, dobrze to przeczytałeś. Zielone banany mają w sobie coś, co nazywa się odporną skrobią, która w miarę dojrzewania zamienia się w cukier. Naszemu organizmowi trudno jest strawić oporną skrobię, która zmniejsza ilość przetwarzanego cukru, pomagając kontrolować poziom cukru we krwi.