Prawdziwy powód, dla którego powinieneś przestać jeść wiśnie

niebezpieczeństwa wiśni

Nie, powodem, dla którego nie powinieneś jeść wiśni, jest nie ma nic wspólnego z ich dołami . Nie ma też z tym nic wspólnego ich nadmiernie wysoka cena . Właściwie chodzi o ich zawartość odżywczą — lub jej brak. Mówią, że najgorszym sposobem przekazania komuś złych wieści jest od razu zerwanie bandaża. Przejdźmy od razu, dobrze?

Po pierwsze, wiśnie mają wysoką zawartość cukru – zwłaszcza suszone wiśnie. Chicago Tribune informuje, że filiżanka suszonych wiśni zawiera 30 gramów cukru. Kubek świeżych wiśni? Prawie 20 gramów. W porównaniu, Koks mówi, że w 12-uncjowej puszce coli jest 39 gramów cukru. Starbucks , tymczasem informuje, że w serze duńskim jest 11 gramów cukru (via Starbucks ).laska fil fajne okłady

Ale bez wątpienia zaprotestujesz, wiśnie są doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, błonnika i kwasu foliowego (poprzez BBC ). To prawda, ale mogą również powodować wzdęcia, jeśli nie jesteś w stanie ich odpowiednio strawić, lub mogą nawet działać jako środek przeczyszczający, jeśli zrzucisz za dużo (poprzez Dobrze się odżywiać i Żyj silnie ). Oto kwestia wiśni — zawartość nierozpuszczalnego błonnika i naturalnie występujące alkohole cukrowe mogą zwiększyć częstotliwość i pilność wizyt w łazience. Morał tej historii? Trzymaj się z dala od owoców, zwłaszcza jeśli zmagasz się z problemami trawiennymi, takimi jak zespół jelita drażliwego.

Mimo tego wszystkiego nie poruszyliśmy tematu robaków.

Prawda o robakach w wiśniach

robaki w wiśniach

Tak, robaki.Film, który stał się wirusowy w mediach społecznościowych? Tę, którą obejrzało ponad milion osób w niecały tydzień? Ten z małymi białymi robakami wijącymi się radośnie pośrodku pysznych, czerwonych, dojrzałych wiśni? Sprawdza się (przez Snopy ). Według Uniwersytet Stanowy Iowaowa , 1/4 cala białe robaki, które możesz znaleźć w swoich wiśniach, to prawdopodobnie larwy muszki owocówki wiśni. Snopy zapewni, że jedzenie wiśni z robakami w środku prawdopodobnie nie jest niebezpieczne. Najwyraźniej larwy, które zagrzebują się w wiśniach, nie przystosowały się do ludzkich jelit. To pocieszające. Ale z drugiej strony małe muchy nie są dokładnie kulinarnym przysmakiem.

dlaczego Marta poszła do więzienia?

Jeśli nie znajdziesz robaków w swoich wiśniach, może to wynikać z faktu, że owoce są zwykle uprawiane z dużą ilością pestycydów. Czas donosi, że wiśnie należą do 12 najlepszych owoców i warzyw uprawianych z największą ilością pestycydów. W rzeczywistości około 98 procent wiśni zawiera przynajmniej jedną. A jeśli potrzebujesz przypomnienia, dlaczego pestycydy w żywności są niebezpieczne, Centrum Ekogentyki i Zdrowia Środowiskowego donosi, że spożywanie nawet niskich dawek pestycydów wiąże się ze wszystkim, od zaburzeń pamięci i depresji po problemy z oddychaniem i poronienia. Ekologiczne wiśnie pomogą Ci w tym zakresie, ale niezależnie od tego, może rozważ spożywanie ich tylko okazjonalnie i z umiarem.