Prawdziwy powód, dla którego nigdy nie należy wkładać skórek ziemniaczanych do drenażu

osoba obierająca ziemniaki na białym stole

Jeśli nie byłeś świadomy, jest kilka rzeczy, takich jak mąka, których nigdy nie powinieneś wyrzucać do zlewu kuchennego. Skórki ziemniaczane to kolejna z tych rzeczy, których nigdy nie należy zmywać i zmielić w utylizacji, mimo że ludzie często obierają ziemniaki nad zlewem. Powód? Ponieważ bez względu na to, czy skórki są długie czy krótkie (lub grube lub cienkie), mogą łatwo zatkać odpływ (poprzez Bracia Boulden ).

Ziemniaki są bardzo skrobiowym warzywem, a skrobia znajdująca się w kawałkach ziemniaków na skórkach może mieszać się z wodą. Zazwyczaj skrobie pęcznieją po zmieszaniu z wodą i w tym przypadku mogą tworzyć gęstą, bezlitosną pastę. To jest to, co zapycha twoją utylizację lub blokuje ostrza, jeśli wrzuciłeś tonę skórek. Niezależnie od tego, czy robisz zapiekankę, zapiekane ziemniaki, czy tłuczone ziemniaki, istnieje kilka opcji, co zrobić ze skórkami z ziemniaków, oprócz wrzucania ich do zlewu i nadziei, że wywóz śmieci wykona swoje zadanie.Oto, co zrobić ze skórkami z ziemniaków

smażone obierki ziemniaczane z dipami

Chociaż zawsze możesz wrzucić obierki ziemniaczane do kosza na śmieci lub do kuchennego pojemnika na kompost, jest jeszcze trzeci sposób — i to również taki, którego możesz się nie spodziewać. Jeśli kiedykolwiek wcierałeś oliwę z oliwek w skórki ziemniaków przed ich pieczeniem, prawdopodobnie już wiesz, jak niesamowita może być skórka, gdy po upieczeniu jest chrupiąca i złocista. Podobny efekt można uzyskać, piecząc resztki ziemniaków bez miękkiego wewnętrznego miąższu ziemniaków (przez Kuchnia ).

Te doskonałe, pyszne skórki to świetna przekąska, dodatek do sałatki, a nawet dodatek do burgerów. Dużym plusem jest to, że używanie resztek skórek do gotowania pomaga również wyeliminować wszelkie odpady z gotowania całych ziemniaków. Te również są bardzo łatwe do wykonania — wystarczy wrzucić je trochę oliwy z oliwek, dowolnych przypraw i włożyć do piekarnika o temperaturze 400 stopni Fahrenheita na 15 do 20 minut.

Opcje tej metody są nieograniczone. Możesz doprawić je solą i pieprzem, a następnie ułożyć na wierzchu dodatki, takie jak ser, bekon i szczypiorek, gdy wyjdą z piekarnika, lub możesz nawet pokryć je suchą mieszanką do dressingów ranczo, aby uzyskać pełne smaku danie. Podoba nam się też pomysł na kreatywne przyprawy, takie jak Old Bay, przyprawy do grilla, a nawet sproszkowany czosnek i starty parmezan. Spróbuj więc i zaszalej z własnym ubiorem — zjesz pyszną przekąskę, a obierki nie zapchają kuchennego zlewu.