Prawdziwy powód, dla którego nigdy nie powinieneś dostać smażonej fasoli Taco Bell

Znak Taco Bell Ethan Miller/Getty Images

Menu Taco Bell jest doskonałym przykładem smacznych sposobów łączenia wołowiny, sera, fasoli i tortilli, aby przygotować satysfakcjonujący posiłek w przystępnej cenie. A Bell wydaje się być uosobieniem wydajności, jeśli chodzi o szybką obsługę mas. Z pewnością wszyscy moglibyśmy dowiedzieć się czegoś o szybkości w kuchni od tego giganta fast foodów. Nasuwa się jednak pytanie, na jakie skróty muszą iść, aby produkować nasze jedzenie w ciągu zaledwie kilku chwil po złożeniu przez nas zamówienia?

Cóż, jesteśmy tutaj, aby oblać jedną z najbardziej wszechobecnych pozycji Menu Taco Bell : smażona fasola. Są to kremowa warstwa, którą znajdziesz w wielu burrito występujących w zwykłym menu, oraz fasolowy koc powlekający tostowe chipsy tortilla w ofertach Nachos BellGrande i Nachos Supreme. To dużo fasoli. Jak więc nadążają kucharze w kuchni? Smażona fasola Taco Bell nie jest magiczna, ale za kulisami dzieją się pewne kuchenne sztuczki, a także składnik, na który warto zwrócić uwagę.Smażona fasola Taco Bell w ogóle nie wygląda jak fasola

Taco Bell Nachos Instagram

Wszyscy chcielibyśmy myśleć, że smażona fasola w Taco Bell zaczyna wyglądać jak fasola, a nie jak granulki zwierzęce, które kupiłeś w lokalnym sklepie z traktorami. Niestety tak nie jest, o czym świadczy m.in TIK Tok użytkownik demonstruje, jak faktycznie robi się smażoną fasolę Taco Bell. Fasola ma postać maleńkich, wysuszonych cylindrów w plastikowej torbie o dużych rozmiarach, z której jest wrzucana do garnka z gorącą wodą i mieszana, aż przekształci się w gładką, kremową, smażoną fasolę, którą faktycznie rozpoznajemy.

Zasadniczo są nawadniane ze stanu wstępnie ugotowanego. Biorąc to pod uwagę, zgodnie z Dom Yumm , zrobienie domowej smażonej fasoli polega na moczeniu suszonej fasoli, gotowaniu jej na wolnym ogniu z aromatycznymi składnikami, takimi jak cebula i czosnek, a następnie smażeniu ugotowanej fasoli na oleju, a następnie miażdżeniu i ugniataniu ich do uzyskania gładkości, ma sens, że Taco Bell musiałby skrócić ten proces. Ale uderzające podobieństwo wstępnie ugotowanej smażonej fasoli do jedzenia dla królików może jednak sprawić, że zdecydujemy się na produkty bez fasoli. Nie wspominając o żałosnym raporcie na temat Reddit gdzie pracownik Taco Bell zauważył, że smażona fasola wysycha i tworzy skórkę przez cały dzień, po czym po prostu dodaje więcej wody i miesza. Ew.

Smażona fasola Taco Bell zawiera składnik, który może Cię zaskoczyć

Burrito Taco Bell Instagram

Z drugiej strony smażona fasola Taco Bell jest całkowicie wegańska i stanowi podstawę dedykowane menu wegetariańskie Taco Bell pojawił się w 2019 roku lista składników jest stosunkowo krótki i słodki, zawiera fasolę pinto, olej sojowy i przyprawy. Ale jedną z „przypraw” jest zatwierdzony przez FDA dodatek do żywności o nazwie trehaloza, który może sprawić, że przemyślisz tę fasolę i ser Burrito na dobre. Własny haker stwierdza, że ​​niektóre badania powiązały zatwierdzenie trehalozy jako dodatku do żywności z niekontrolowanym wzrostem niektórych agresywnych, opornych na antybiotyki szczepów bakterii, o których wiadomo, że powodują infekcje jelit. Powiadomienie naukowe ostrzega, że ​​potrzebne są dalsze badania nad tym potencjalnym powiązaniem i jest ogólnie uważane za bezpieczne w niewielkich ilościach.

Na razie to od Ciebie zależy, czy chcesz Live Mas, delektując się pysznością smażonej fasoli Taco Bell, czy nie. Na szczęście masz mnóstwo opcji, ponieważ ich menu jest pełne rzeczy, które powinieneś zamówić (i kilka innych) nie powinieneś ).