Prawdziwy powód, dla którego nie wkładają już zabawek do pudełek po zbożach

pudełka na płatki zbożowe na półkach sklepowych Don Emmert/Getty Images

Musisz przekazać go firmom zbożowym — kiedyś naprawdę wiedzieli, jak reklamować swój produkt dzieciom. Cukier był nie tylko głównym składnikiem płatków dla dzieci, ale większość płatków zawierała maskotki z kreskówek, które zachęcały dzieci do zrobienia (tu wstaw swoje ulubione płatki z dzieciństwa) części ich „zbilansowanego i kompletnego śniadania”. Gdyby to nie wystarczyło, by przekonać dzieciaki, firmy zbożowe miały jedną ostateczną taktykę marketingową, która prawie nigdy nie zawiodła — zabawkę w pudełku płatków śniadaniowych.

Jeśli miałeś szczęście dorastać w czasach rozkwitu kreskówek w sobotni poranek, prawdopodobnie pamiętasz, jak kopałeś w pudełku płatków śniadaniowych, aż dotknąłeś po łokieć w Lucky Charms, a wszystko to w desperackim poszukiwaniu zabawki, która znajdowała się na dole. Nigdy nie była to zabawka szczególnie wysokiej jakości, ale była nadal zabawka. Jednak w dzisiejszych czasach zabawki zbożowe to już przeszłość.Więc co się stało z zabawkami w pudełku płatków śniadaniowych? Owocowe Papryczki , Cukier chrupiący , i hrabia Chocula wciąż są w pobliżu, ale zabawki zbożowe są obecnie bardzo nieliczne.

Niektóre zabawki stwarzały ryzyko zadławienia

retro zabawka zbożowa youtube

Prawdopodobnie nie ma jednego dokładnego powodu, ale istnieje kilka możliwości, dlaczego twoje ulubione płatki zbożowe dla dzieci nie zawierają już regularnie nagród, takich jak pogs, długopisy dekodujące lub gwizdki. Częścią winy może być to, że te zabawki zbożowe zostały uznane za zagrożenie zadławieniem. W 1988 r. Kellogg przypomniał sobie miliony fletów i zabawkowych lornetek, ponieważ okazało się, że zabawki mogą rozpadać się na małe kawałki, którymi dziecko może się zakrztusić podczas jedzenia kukurydzianych malin lub kakaowych chrupek. Powiązana prasa ). Był tylko jeden raport o dzieciaku, który rzeczywiście się zadławił – bez poważnych obrażeń – ale incydent nadal zwrócił uwagę na marki.

Od tego momentu firmy zbożowe zaczęły umieszczać swoje zabawki między pudełkiem a plastikową torbą zbożową, a nie bezpośrednio w zbożach (poprzez: Moje przepisy ).Dzieci po prostu nie lubią zabawek tak jak kiedyś used

zabawki zbożowe Świergot

Zabawki z płatków zbożowych były nadal niezwykle popularne w latach 90., a nawet w latach 00., ale w ciągu ostatnich 10 lat nastąpiła poważna zmiana w sposobie zabawy dzieci. Dzisiejsze dzieci częściej proszą o tablet niż tradycyjną zabawkę, a marki płatków zbożowych zwróciły na to uwagę (poprzez Huffington Post ).

Jedzenie 52 skontaktował się z Kellogg's, aby zapytać, dlaczego większość płatków zbożowych nie ma już zabawek, i chociaż nie udzielili jednoznacznej odpowiedzi, powiedzieli, że ich dział marketingu podjął decyzję po przeprowadzeniu „dogłębnych badań”. Zamiast tego pudełka oferują teraz kod dostępu, który można wymienić na nagrody lub konkursy online. Na przykład w pewnym momencie Pudełka z pętlami owocowymi zaprosił dzieci do wygrania biletów do kina.

Zabawki z płatków zbożowych mogą nie być w dzisiejszych czasach powszechne, ale nie zniknęły całkowicie. Wygląda na to, że General Mills próbuje ożywić zabawki w pudełku płatków zbożowych dzięki nowym promocjom (poprzez Generał Mills ). W 2014 roku w pudełkach Puffów Kakaowych znalazły się samochody Mega Bloks, a w 2015 roku zabawki Star Wars w pudełkach Cheerios Honey Nut Cheerios i Cinnamon Toast Crunch.