Prawdziwy powód, dla którego te melony są tak drogie

Kulki Yubari king melon

Jeśli kiedykolwiek byłeś w Japonii, być może zauważyłeś, że w niektórych domach towarowych i sklepach z luksusowymi produktami spożywczymi można znaleźć niezwykłe owoce, do których przyczepione są skandaliczne metki. ZA kilkaset dolarów za kwadratowy arbuz może, a może 400 dolarów za jedną kiść winogron (przez Wiadomości z Sory ).

Jednym z takich owoców jest melon Yubari King, który jest hybrydą dwóch gatunków kantalupa (via Niezależny ).Podobnie jak w przypadku wielu luksusowych produktów spożywczych i napojów, takich jak szampan, bourbon lub Wołowina Kobe , melony Yubari King mogą być uprawiane tylko w określonym regionie prefektury Hokkaido (via Atlas smaku ). W 2017 roku para melonów została sprzedana za ponad 26 000 USD, co pobiło poprzedni rekord wynoszący ponad 23 000 USD. Jednak stratosferyczne pięciocyfrowe ceny sprzedaży są często sztuczkami reklamowymi wykonywanymi przez korporacje, które wiedzą, że otrzymają bezpłatną reklamę, jeśli wydadzą na coś skandaliczną kwotę.

Podnoszenie melona Yubari King

Yubari King melon

Mimo to okazy ultra-premium osiągają tak wysoką sumę ze względu na swoją doskonałość i troskę, z jaką są hodowane. Skóra nie ma skaz, a zarówno sprzedawca, jak i rolnik często noszą białe rękawiczki podczas obchodzenia się z produktem. Luksusowe owoce są najczęściej wręczane jako prezenty i wymagają stałej opieki i uwagi, aby wyglądały i smakowały jak najlepiej (poprzez Insider biznesowy ).

Na początku cyklu życiowego melona rolnicy upewniają się, że wybierane są najlepsze nasiona, a następnie usuwają wszystkie pąki kwiatowe z pnączy z wyjątkiem jednego, aby upewnić się, że melon nie będzie musiał konkurować z innymi owocami o składniki odżywcze (poprzez Reader's Digest ). Są one zazwyczaj uprawiane w szklarniach w glebie bogatej w popiół wulkaniczny, często są zapylane ręcznie i mogą być hodowane w osobnych pudełkach dla ochrony. Owoce zbiera się za pomocą nożyczek. Melon jest chwalony za słodycz, a nawet mniej doskonałe można sprzedać za 50 do 200 dolarów.