Prawdziwy powód, dla którego Pringles nie są w rzeczywistości chipsami ziemniaczanymi

Pringles wychodzące z puszki

Od samego początku Pringles starała się wyróżniać spośród innych marek i rodzajów przekąsek na bazie ziemniaków. Pyszne mówi, że pierwotnie były sprzedawane jako „nowomodne chipsy ziemniaczane”, ale później zmieniono ich słowną nazwę na teraz prawie powszechnie rozpoznawalną „Pringles”.

Firma szczyciła się stworzeniem chipsa, który został zaprojektowany w celu rozwiązania problemów często związanych z popularnymi markami chipsów ziemniaczanych, które Pringles oskarżył o to, że stają się tłuste i nieświeże po otwarciu, a także często zawierają dużą porcję połamanych chipsów na spodzie torba.Ze względu na innowacyjny projekt i charakterystyczne opakowanie, Pringles zawsze były postrzegane jako nieco odmienne od innych tradycyjnych marek chipsów ziemniaczanych, ale istnieje pewne zamieszanie, czy Pringles należy w ogóle uważać za chipsy ziemniaczane.

Ree Drummond nazwisko panieńskie

Smak domu donosi, że Pringles nawet nie wymienia „ziemniaków” w składnikach przekąsek, ale zamiast tego są wytwarzane ze składnika o nazwie „odwodniony przetworzony ziemniak”. W 1975 roku amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków orzekła, że ​​firma będzie musiała zmienić opakowanie, chyba że będzie skłonna stwierdzić, że używa tego składnika z suszonych ziemniaków zamiast prawdziwych ziemniaków. Marka zdecydowała się na „chrupki ziemniaczane” zamiast „chipsów”, aby ominąć zasady języka etykiet FDA.

Pringles postawił na dworze klasyfikację „chrupek ziemniaczanych”

Stos Pringles

Jednak ten nowy język „chrupki kontra chipsy” spowodował w końcu pewne problemy. Atlantycki donosi, że w Wielkiej Brytanii wszystkie chipsy ziemniaczane nazywane są „chrupkami”. Twórcy Pringles, Procter & Gamble argumentowali, że nie wytwarzają prawdziwych „chrupek ziemniaczanych”, ponieważ ich produkt nie występuje w naturze. Zrobili to, próbując uniknąć podatku od wartości dodanej, który według Jak działają rzeczy , stosuje się do wszystkich chipsów ziemniaczanych i podobnych produktów spożywczych wytwarzanych z ziemniaków lub mąki ziemniaczanej.ile lat ma córka Giady?

Pringles próbował argumentować na trzech różnych szczeblach brytyjskich sądów w latach 2007–2009, że ich przekąski nie zawierały wystarczającej ilości ziemniaków, aby można je było uznać za to samo jedzenie co chipsy ziemniaczane i zamiast tego powinny być uważane za „słoną przekąskę”, a zatem powinny być zwolnione z podatku. Sądy nie zgodziły się i ostatecznie firma Procter & Gamble musiała zapłacić 160 milionów dolarów podatków. Atlantycki mówi, że Pringles składa się w 42 procentach z ziemniaków, wraz z olejem roślinnym, mąką ryżową, skrobią pszenną, maltodekstryną, solą i dekstrozą, które stanowią pozostałe 58 procent.

Jak Pringles uzyskują swoją charakterystyczną krzywą

Pringles

Gizmodo podziela proces stojący za ich uderzającym, układanym w stos kształtem. W przeciwieństwie do innych marek chipsów ziemniaczanych Pringles (które, jak sobie przypominacie, są, zgodnie z prawem, a nie chipsami!) zaczynają się od mieszanki składającej się z płatków ziemniaczanych, ryżu, pszenicy i kukurydzy, które są rozwałkowane w bardzo cienką warstwę i następnie pokroić w owalny kształt, podobny do ciasteczek.

Nadmiar pasty jest następnie usuwany z surowego ciasta, które jest układane na przenośniku taśmowym i jest gotowe do zakończenia formowania. Chipsy są następnie formowane w charakterystyczny łuk marki dzięki uprzejmości formy, a następnie szybko przepuszczane przez wrzący olej. Po ugotowaniu frytki są suszone i spryskiwane mieszanką przypraw w proszku, których składniki zależą od tego, jaki mają smak. Na koniec, żetony są ustawiane w stosy i przenoszone do wysokich puszek, zanim zostaną zapieczętowane i wysłane do następnego miejsca przeznaczenia.Udoskonalenie Pringles wymagało zespołu naukowców

Pringles puszka w oryginalnym smaku Instagram

Jako prawdziwy wysiłek zespołowy Pringles zostały wynalezione wyłącznie w celu rozwiązania jednego problemu — chrupiąca przekąska ziemniaczana została pierwotnie zaprojektowana, aby rozwiązać problem zbyt dużej liczby frytek pękających na dnie torebki. Problem ten był tematem częstych skarg klientów kierowanych do Procter & Gamble dotyczących innych przekąsek.

czy dr pepper to cola

Historia przekąsek mówi, że firma najpierw zatrudniła chemika organicznego o nazwisku Fred Baur, aby rozwiązać ten problem. Baur spędził dwa lata, korzystając z superkomputerów, aby znaleźć najlepszy możliwy rozmiar i kształt nowego chipa i jego innowacyjnego pakietu rurowego. Wymiary, na które się zdecydował, są aerodynamicznie zaprojektowane, aby zapewnić jak najmniejszą możliwą ilość pęknięć.

Baur był zakłopotany smakiem, więc Procter & Gamble poprosił badacza Alexandra Liepę, aby kontynuował to, co przerwał. Ostatecznie Liepa zdecydował, że produkt jest gotowy do wprowadzenia na rynek i złożył patent na przekąskę 21 grudnia 1976 roku. Maszyna używana do gotowania Pringles została zaprojektowana przez inżyniera mechanika oraz pisarza science fiction i fantasy Gene Wolfe, który oparł urządzenie na wynalazek Niemca, którego nazwisko zostało niestety zapomniane. Wolfe powiedział, że proces doskonalenia maszyny, która napełnia puszki, był tak żmudny, że niemal wpadł w szał jednego z przydzielonych do niej członków zespołu, ponieważ ciągle prosi się ich o zwiększenie tempa produkcji.