Prawdziwy powód, dla którego ludzie wykrzykują logo Cracker Barrel

Logo Cracker Barrel Bloomberg/Getty Images

Trudno nie mieć zdania Cracker Barrel Old Country Store, sklep z pamiątkami i sieć restauracji typu comfort food znajdująca się wzdłuż autostrad międzystanowych w całych Stanach Zjednoczonych. Nawet jeśli nigdy tam nie jadłeś, być może słyszałeś „Cracker Barrel” używany jako skrót dla wiejskiej ludności białej w Ameryce. Na przykład bloger polityczny zauważył w 2011 r., że podczas wyborów w 2008 r. Barack Obama wygrał tylko 36 procent hrabstw, które mają Cracker Barrel (poprzez Washington Post ). I podczas gdy sieć restauracji z Tennessee próbuje promować zdrowy wizerunek południowej gościnności, została uderzona w co najmniej dwa procesy sądowe oskarżające ją o rasizm, jeden od klientów (poprzez Wiadomości CBS) i jeden od pracowników (przez Komisja ds. Równych Szans Zatrudnienia ).

Nadal istnieją podejrzenia, że ​​Cracker Barrel jest rasistowski. Zaledwie kilka miesięcy temu, w listopadzie, restauracja w Connecticut przeprosiła, gdy klient zobaczył coś, co wyglądało jak pętla zwisająca z bogato zdobionego sufitu lokalu. Jak podała lokalna gazeta, pętla okazała się sznurkiem z antycznej lutownicy Pytający o czasopisma . Lokalni aktywiści byli jednak nadal zaniepokojeni. „W połączeniu z plantacyjnym wystrojem tego miejsca jest to bardzo wyraźny znak, że chcą atmosfery tylko dla białych” – powiedziała gazecie Joanna Iovino.Cracker Barrel został nazwany na cześć beczek krakersów w wiejskich sklepach

Restauracja Cracker Barrel na zewnątrz? Bloomberg/Getty Images

Nic więc dziwnego, że a ćwierkać opublikowana 8 lutego interpretująca logo Cracker Barrel jako rasistowskie zyskała dużą popularność. @DomoDaDonn tweetował zdjęcie logo, które przedstawia białego mężczyznę siedzącego przy beczce, obok napisu „Cracker Barrel”. Długa, zamaszysta linia łączy jedno z „R” w „beczce” z „K” w „krakerze”. Ktokolwiek pierwotnie stworzył tweetowane zdjęcie, dodał tekst mówiący, że zakrzywiona linia przypomina bicz. Twierdzili, że „krakers” to slangowe określenie „bicz”, a baty były sprzedawane z beczek w wiejskich sklepach. Stąd nazwa: Cracker Barrel.

Większość z tego jest fałszywa. Slangowe określenie „kraker” tylko częściowo pochodzi od białych ludzi, którzy używali biczów na inwentarzu, a nawet niewolnikach (poprzez NPR ). Ale te beczki z wiejskiego sklepu w rzeczywistości się trzymały krakersy , a nie bicze, według nekrologu założyciela Cracker Barrel, Dana Evinsa, opublikowanego w: Washington Post .

Użytkownik Twittera @ GodotisW8ing4U próbował ustanowić rekord wprost na platformie mediów społecznościowych. Godot zaśmiał się z symboliki bata: „Nie wiesz, jak wygląda bat, I jesteś szalony, jeśli myślisz, że trzymanie batów w beczce miałoby jakikolwiek sens (wszystkie by się splątały).Mimo to wielu Black Twittera nie wyrażało sympatii do restauracji Cracker Barrel. @Whoisnovember tweetował , 'Wciąż nie rozumiem, jak niektórzy z was naprawdę weszli i JEŚLI w tym miejscu! Wszyscy ODWAŻNI Nigdy nie postawiłam stopy!