Prawdziwy powód, dla którego Pappy Van Winkle jest tak drogi?

Whisky na beczce po whisky

Jeśli chodzi o alkohol, istnieją opcje standardowe i opcje z najwyższej półki. Pappy Van Winkle znajduje się kilka kroków nad najwyższą półką. Dla tych, którzy od lat nie gonią za butelką, Pappy Van Winkle jest typem Burbon która może kosztować ponad 2000 USD za butelkę (przez Fajny materiał ). Teraz możesz znaleźć informacje pokazujące, że butelka kosztuje technicznie tylko kilkaset dolarów — 130 dolarów na początek, aż do 270 dolarów na szczycie linii 23 Rok (przez Patrol sprzętu ). Rzadko jednak zdarza się, że po prostu wejdziesz do sklepu monopolowego i znajdziesz kilka butelek gotowych do zakupu.

Pierwszym ważnym powodem wysokiej ceny jest po prostu kwestia podaży i popytu. Fani Bourbonów na całym świecie chcą spróbować tej nieuchwytnej mikstury, ale producent wypuszcza co roku tylko około 7000 do 8000 skrzynek Family Reserve, co daje około 84 000 butelek. To może nie wydawać się tak ograniczoną ilością, ale patrząc z perspektywy, duże marki bourbonów, takie jak Jim Beam, wypuszczają około 84 milionów butelek rocznie.Burbon Pappy Van Winkle wytworzył wokół siebie nieco magiczną atmosferę, a pod pewnymi względami niemożność po prostu kupienia butelki w dowolnym miejscu lub wejścia do jakiegokolwiek baru po kieliszek sprawia, że ​​jest to jeszcze bardziej kuszące dla fanów burbona. Są gotowi poświęcić czas i wysiłek – i pieniądze, jeśli natkną się na butelkę – w misję.

Czy naprawdę czujesz różnicę?

Butelka Pappy Van Winkle Terry Wyatt/Getty Images

Przy tak wysokiej cenie wielu fanów non-bourbon może się zastanawiać, czy warto. Najwyraźniej tak. Legendarny Anthony Bourdain skosztował go w jednym z odcinków swojego programu „The Layover” i stwierdził, że „jeśli Bóg stworzył bourbon, to właśnie by zrobił” (poprzez Entuzjasta wina ). Rozważał nawet zrobienie ogromnego tatuażu na plecach poświęconego marce (poprzez Świergot ).

Poziom starzenia jest jedną z rzeczy, która odróżnia Pappy Van Winkle od innych burbonów na rynku. Podczas gdy wielu zaczyna od dolnego końca, starzejąc swoje butelki od trzech do pięciu lat, minimum Pappy Van Winkle to 15 lat (poprzez Fajny materiał ). W rzeczywistości najniższy okres starzenia, jaki oferują, to 10 lat w przypadku burbona Old Rip Van Winkle (poprzez Destylarnia Buffalo Trace ), która byłaby uważana za butelkę rezerwową dla wielu innych marek. Pappy Van Winkle również zebrał mnóstwo nagród za doskonały smak swoich produktów.Jeśli zastanawiasz się, czy ta droga metka jest warta produktu, po prostu poświęć chwilę, aby się ucieszyć, że nie jesteś koneserem wina. Chociaż cena Pappy Van Winkle jest nie do pogardzenia, zdarzają się rzadkie butelki wina, które od czasu do czasu są wystawiane na aukcjach za taką samą kwotę, jaką można zapłacić za prawdziwy dom. Zaledwie kilka lat temu butelka 73-letniego francuskiego burgunda została sprzedana za 558 000 dolarów (poprzez CNBC ).