Prawdziwy powód, dla którego Nebraska uczyniła Kool-Aid swoim oficjalnym napojem bezalkoholowym

kool-aid, napój, napój

Kool-Aid prawdopodobnie sprawia, że ​​myślisz o lecie, kiedy byłeś dzieckiem i nie zastanawiałeś się nad składnikami, które może zawierać. Z pewnością nie kojarzyłaby się też z niczym „oficjalnym”, bo to głównie cukier. Jednak Kool-Aid jest oficjalnym napojem bezalkoholowym Nebraski. Tak naprawdę. Jeśli nie wiedziałeś, że to coś, nie jesteś sam.

Większość stanów nie ma oficjalnych napojów bezalkoholowych, a jeśli ma jakikolwiek oficjalny napój, prawdopodobnie będzie to mleko, ponieważ 20 stanów podziela to rozróżnienie. Co ciekawe, obejmuje to Nebraskę, która oddziela „oficjalny napój” i „oficjalny napój bezalkoholowy” na osobne kategorie (poprzez Stan netto ).Istnieje jednak powód, dla którego Kool-Aid jest oficjalnym napojem bezalkoholowym Nebraski — to popularny napój wynaleziony w 1927 roku przez Edwina Perkinsa w Hastings w stanie Nebraska. Firma pozostała w stanie Cornhusker tylko przez cztery lata, zanim przeniosła się do Chicago, ale Nebraska nadal rości sobie tytuł „miejsca narodzin Kool-Aid”. Hastings jest z tego dumny i ma Muzeum Kool-Aid i cementowe odciski stóp Kool-Aid Mana, takie jak Hollywoodzka Aleja Gwiazd przed Chińskim Teatrem Graumana, która była gdzie zostały pierwotnie utworzone przed przekazaniem do Hastings (przez Przydrożna Ameryka ).

Zwiedzanie historii Kool-Aid

kool-aid, napój, napój

Nebraska ogłosiła Kool-Aid oficjalnym napojem bezalkoholowym stanu w 1998 roku. Miasto obchodzi teraz coroczny festiwal Kool-Aid Days, aby uczcić Hastings i jego barwną historię napojów bezalkoholowych (poprzez Symbole stanów USA ). W 2011 roku w wydarzeniu wzięło udział około 40 tys Słup ogrodzeniowy ). Zdobył wiele nagród, w tym nagrodę Nebraska Travel Industry Award za „Najbardziej wybitne wydarzenie”. American Bus Association uznało to miejsce za jedno z „Najlepszych wydarzeń w Ameryce Północnej”.

na jak długo są dobre pączki

Fani Kool-Aid i przypadkowych przystanków w podróży mogą odwiedzić oryginalną fabrykę Kool-Aid, która była wówczas firmą Perkins Products Company, w której Perkins opracował i wyprodukował Kool-Aid (poprzez Odwiedź Hastings Nebraska ).Kool-Aid został opracowany po tym, jak Perkins stworzył Fruit Smack, syrop smakowy. Jednak szklane butelki, których używał do przechowywania Fruit Smack, łatwo pękały i wyciekały, co skłoniło Perkinsa, zainspirowanego paczkami Jell-O, do opracowania własnego napoju w paczkach. Napój pierwotnie nosił nazwę Fruit-Ade (via Atlas Obscura ).

Nazwę zmieniono na Kool-Aid w 1934. W 1953 General Foods kupiło markę, a Kool-Aid jest teraz częścią Kraft Food Company (poprzez Środkowo-Zachodni Almanach ).

Dzisiaj możesz kupić Kool-Aid w wielu formach. Jammer to saszetka na sok, Bursts to butelki Kool-Aid, Sparklers to puszki Kool-Aid, a także wieloporcjowa butelka rodzinna, a także płynne mieszanki napojów i oryginalny proszek, który jest teraz dostępny w kanistrach i występuje w 12 smakach (przez Kool-Aid ).czy frytki McDonald's są prawdziwe?