Prawdziwy powód, dla którego grzyby Morel są tak drogie

Kupie smardzów

Smardz jest cenionym grzybem ze względu na swoją unikalną strukturę i subtelny ziemisty smak (poprzez Produkty specjalistyczne ). Występują w szerokiej gamie kolorów i kształtów, ale jedną charakterystyczną cechą jest pestka na zewnątrz grzyba — niektórzy twierdzą, że przypomina plaster miodu.

Kolejną rzeczą, która odróżnia smardze od innych odmian grzybów, jest cena. Morele mogą uzyskać cenę co najmniej 30 USD za funt i często są postrzegane za znacznie więcej (poprzez Uniwersytet Stanowy Michigan Michigan ), zwłaszcza jeśli są wysyłane (przez Dzikie jedzenie na północnym zachodzie ).Są drogie z wielu powodów. Po pierwsze, w przeciwieństwie do większości grzybów, które kupujesz w sklepie spożywczym, nawet tych wymyślnych, takich jak portobello i boczniaki, smardze nie są hodowane. Jednak raporty sugerują, że Chiny eksperymentują ze smardzami hodowlanymi, co ma mieć wpływ na rozwój rynku, chociaż jury nadal nie jest w stanie ocenić ich jakości i smaku (poprzez Nieokiełznana Uczta ). Zamiast tego są gromadzone na wolności, a najlepiej przez kogoś, kto wie, co robi, ponieważ niektóre podobne gatunki są trujące (poprzez Encyklopedia Britannica ).

Jak spróbować smardze bez rozbijania banku?

Uprawa grzybów

Morele również nie są dostępne przez cały rok, jak większość odmian grzybów. Mają bardzo krótki sezon wiosną i wczesnym latem.

Nie trwają też długo, gdy zostaną wybrane. Ponieważ łatwo się psują, są czymś w rodzaju lokalnego przysmaku, biorąc pod uwagę fakt, że trudno je wysłać. Jeśli jesz w miejscu, w którym nie są rodzime, wiedz, że transport ich tam był prawdopodobnie dość kosztowny, co również przyczynia się do ostatecznej ceny.Jeśli chcesz spróbować smardze w mniej wygórowanej cenie, rozważ zakup suszonych (przez Amazonka ). Możesz je ponownie nawodnić w wodzie i używać w taki sam sposób, jak w przypadku świeżej odmiany. Chociaż na pierwszy rzut oka mogą wydawać się droższe niż świeże smardze wagowo, to tylko dlatego, że większość masy świeżych smardze pochodzi z wody, która nie ma już wpływu na wagę suszonej odmiany.