Prawdziwy powód, dla którego meksykańska cola smakuje o wiele lepiej

puszki po coli ułożone w stos

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś Coli, która została wyprodukowana w Meksyku, być może poczułeś różnicę lub nie. Chociaż wystarczająca liczba osób uważa, że ​​Coca-Cola z południa granicy jest atrakcyjna, aby mieć ją w zapasie, w rzeczywistości nie ma zbyt wielu różnic. Na pierwszy rzut oka jest tylko jedna zasadnicza różnica między Meksykańska Koks i Coca-Coli wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych (poprzez Smithsonian ).

Ta podstawowa różnica sprowadza się do słodzików. Mexican Coke jest wytwarzany z cukru trzcinowego, podczas gdy American Coke jest wytwarzany z syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy. Niektórzy uważają, że cukier trzcinowy smakuje bardziej realnie i mniej jak chemikalia. Inni uważają, że cukier trzcinowy jest rzeczywiście zdrowszy, ale gram za gram, oba rodzaje cukru zawierają taką samą liczbę kalorii i mogą powodować te same problemy.Kolejną różnicą, która może wpłynąć na różnicę w smaku między dwoma rodzajami Coli, są materiały, w których są one pakowane. Plastikowe i metalowe puszki, w których znajduje się American Coke, mogą wpływać na jego smak, a Mexican Coke jest sprzedawany w szklanych butelkach, które mogą pomóc w utrzymaniu lepszego smaku. Niektórzy twierdzą nawet, że meksykańska cola jest bardziej musująca (poprzez Creager ).

Skomplikowana historia meksykańskiej Coli

Coca Cola wlewana do szklanki

Rząd meksykański dwukrotnie próbował wprowadzić podatek od syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy, raz w 1997 r. i ponownie w 2002 r. W obu przypadkach Światowa Organizacja Handlu opowiedziała się za Stanami Zjednoczonymi. W obu przypadkach rząd meksykański próbował uczynić cukier trzcinowy bardziej dochodowym dla hodowców trzciny cukrowej, którzy według niektórych zostali zmuszeni do wycofania się z biznesu, próbując konkurować z cenami w USA.

Ostatecznie meksykańska cola stała się czymś w rodzaju symbolu etycznej konsumpcji, która wspiera mniejsze firmy. Ma również tendencję do reprezentowania antyglobalizacji. Jak na ironię, jest to nadal produkt Coca-Coli, który jest częścią ogromnej, ogólnoświatowej firmy. Chociaż Coca-Cola wydaje się być czymś w rodzaju stale ewoluującego oświadczenia politycznego, brzmi to tak, jakby meksykańska cola nadal była colą wybieraną przez hipsterów, znanych restauracji i tych, którzy po prostu lubią tę iterację musującej napojów gazowanych. .