Prawdziwy powód, dla którego McDonald's zawiesił swoje całodniowe śniadanie

McDonald Kai Schwoerer / Getty Images

McDonald's , jak każda inna restauracja, ostatnio mocno ucierpiała, co wiąże się z koniecznością zamykania jadalni w celu ochrony przed rozprzestrzenianiem się COVID-19. Firma nadal oferuje jednak usługi przejazdu i dostawy – posunięcie, które zdaniem wielu nie idzie wystarczająco daleko, aby chronić klientów lub pracowników (próba McDonald's w Brazylii, aby zmienić swoje logo jako znak wsparcia dla wszystkich dotkniętych chorobą przez chorobę nie została dobrze przyjęta w świetle tego), co niewątpliwie znacznie utrudniło biznesowi.

Podczas gdy McDonald's w USA nie wykazuje żadnych oznak podążania drogą, którą obrały lokalizacje firmy w Wielkiej Brytanii (zamknięcie na czas trwania), wprowadzili jedną istotną zmianę, która ma pomóc nieco usprawnić operacje podczas pracy w warunkach, które są zupełnie inne niż „biznes jak zwykle” dla wszystkich. Główny ruch, który wykonują? Śniadanie przez cały dzień nie będzie już oferowane przez cały dzień — zamiast tego wrócą do serwowania Złote Łuki produkty śniadaniowe tylko w godzinach porannych, tak jak do momentu debiutu całodziennego menu kilka lat temu.Co oznacza rezygnacja z całodziennego śniadania dla sieci i jej klientów?

McDonald Facebook

To posunięcie ma sens dla McDonald's, ponieważ uproszczenie operacji ułatwia pracę pracownikom. Jest to również korzystne dla klientów, którzy nie lubią długiego oczekiwania w kolejkach typu „drive-through”, ponieważ Inc. Zwraca uwagę, że posiadanie mniejszej liczby wyborów oznacza szybsze podejmowanie decyzji. Najwięcej zyskają jednak inwestorzy. (Oczywiście! Czy to nie zawsze o nich chodzi?) Chociaż całodzienne śniadanie był bardzo popularny, a zebrane dane pokazały, że ten ruch nie był tak naprawdę opłacalny dla McDonald's. Klienci, którzy naprawdę, naprawdę chcieli Sausage McGriddles, przychodzili dopiero później tego dnia, co spowodowało ogólną utratę porannego ruchu i wzrost liczby klientów popołudniowych/wieczornych zamawiających tańsze produkty z menu śniadaniowego.

Kiedy McDonald's USA tweetował że „powstrzymają ADB”, prezes firmy Joe Erlinger przekazał Terminatorowi, dodając: „Odpowiedź całodziennego śniadania na tę wiadomość: „Wrócę”. widziany. Insider biznesowy donosi, że McDonald's będzie obecnie usuwał z menu także kilka innych pozycji, w tym sałatki, grillowane kanapki z kurczakiem i polędwiczki z kurczakiem, chociaż bardziej popularne pozycje, takie jak Big Maci , hamburgery, ćwierćfunty, Filet-O-Ryba , Nuggetsy z kurczaka , i frytki pozostanie.

Istnieją spekulacje, że nawet gdy wszystko wróci do normy, McDonald's może chcieć wykorzystać skorygowane oczekiwania swoich klientów po kryzysie, po cichu porzucając mniej dochodowe produkty, bez których nauczyliśmy się żyć.