Prawdziwy powód, dla którego Mary Berry opuściła Great British Bake Off

Mary Berry Stuart C. Wilson/Getty Images

Gdy Wielka Brytyjska Bake Off po raz pierwszy trafił na fale radiowe w Wielkiej Brytanii w 2010 roku, szybko stał się mega hitem — w dużej mierze dzięki słodkiej, babci sędziny Mary Berry. Ona, wraz z bardziej zdystansowanym Paulem Hollywoodem, spożywała około miliona węglowodanów za sztukę, degustując, testując i oceniając kreacje amatorskich szefów kuchni w ramach tego duży biały namiot .

jak powstaje spam?

Kiedy serial przeniósł się do nowej sieci w 2018 roku, nastąpiła spora zmiana wśród członków obsady – zniknęli gospodarze Mel Giedroyc i Sue Perkins, których zastąpili uprzejmy Sandi Toksvig i komik Noel Fielding. Jednak tym, co naprawdę wprawiło fanów w drżenie, była bomba, którą Mary Berry również opuści, a Paul Hollywood będzie odtąd współpracował z Prue Leith.Dlaczego Mary odeszła? Wszyscy chcieli wiedzieć. Czy przedstawienie mogło być tak okrutne, by zwolnić osiemdziesięciolatka? A może był to problem zdrowotny? Fani odczuli ulgę, gdy dowiedzieli się, że decyzja Mary o opuszczeniu serialu – podobnie jak wybór Mel i Sue, by zrobić to samo – była w rzeczywistości spowodowana lojalnością wobec BBC gdy program został przeniesiony na kanał 4.

jak umyć sałatę

Dlaczego Mary Berry wybrała sieć zamiast serialu?

Mary Berry John Phillips/Getty Images

BBC jest odpowiedzią Wielkiej Brytanii na PBS, ogólnokrajową telewizję publiczną. Kiedy już jesteś w rodzinie BBC, prawdopodobnie otrzymasz wiele programów na różnych kanałach, tak jak w przypadku Mary Berry. Jej lojalność została nagrodzona, ponieważ była zaangażowana w wiele programów lifestylowych, takich jak Absolutne faworyci Mary Berry i Sekrety wiejskiego domu Mary Berry a także inny program konkursowy BBC o nazwie Najlepszy domowy kucharz w Wielkiej Brytanii (przez Decydujący ).

Podczas Wielka Brytyjska Bake Off nadal dobrze sobie radzi w swoim nowym domu na Channel Four, zarówno Mary, jak i BBC uważają, że podjęła właściwą decyzję. Jak ujęła to kontroler BBC One Charlotte Moore: „Mary jest niezwykłą kobietą, kochaną i uwielbianą przez brytyjską publiczność, a BBC jest jej naturalnym domem”.