Prawdziwy powód, dla którego Long John Silver's walczy

Długi Jan Srebrny Obrazy Getty

Jeśli istnieje frazes o Amerykanach, który jest znany na całym świecie, jest to pozornie nienasycona chęć zjedzenia smażonych w głębokim tłuszczu półmisków ryb z frytkami po okazyjnych cenach, pędząc z prędkością autostradową w naszych samochodach. Czekaj, ŻADNE z tego nie jest prawdą? Więc to prawdopodobnie tam, Długi John Silver, zaczynają się nasze kłopoty.

Założona w Lexington w stanie Kentucky w 1969 roku pierwotna przesłanka powstania łańcucha brzmiała dobrze, przynajmniej na papierze. Po wycieczce do mniej śródlądowego stanu z rodziną, biznesmenem i restauratorem Jim Patterson miał przebłysk inspiracji : Zaoferuj rodzinom w całym kraju doznania związane z jedzeniem ryb z frytkami na słonecznym wybrzeżu, aby wszyscy mogli się nimi cieszyć.Jednak szybko do późnych lat 90. i później, a sieć była w tarapatach z zyskami, które nie robiły wrażenia. Większość placówek restauracji zajmowała obskurne miejsca odpoczynku przy autostradzie i częściowo opuszczone centra handlowe w najmniej pożądanych dzielnicach, z procesami sądowymi, groźbą bankructwa, wątpliwy wysiłek związany z rebrandingiem , i szybkie zamykanie lokalizacji franczyzowych, wszystko to oznacza poważne problemy dla firmy.

Przyjrzyjmy się, co poszło nie tak z Long John Silver's i co robią, aby odwrócić losy tej niegdyś OK, szybkiej obsługi smażonych owoców morza.

Restauracje pod wspólną marką zmniejszają doświadczenie żeglarskie

Długi Jan Srebrny Obrazy Getty

Znasz to uczucie, gdy masz ochotę na smażonego dorsza, ale TEŻ chcesz piwo korzenne? A co powiesz na te czasy, kiedy zamówienie smażonej w głębokim tłuszczu krewetki trafiłoby na miejsce, ale RÓWNIEŻ chcesz zjeść 57 paczek Taco Bell ostry sos? Tak, my też tego nie rozumiemy.Odejście od pierwotnego celu Pattersona, jakim było dostarczenie uroku nadmorskiego lunchu masom pozbawionym dostępu do morza, przejęcie Long John Silver's przez A&W w 1999 roku (co nastąpiło później przejęty przez Tricon Global , firma, która ostatecznie stała się Marki Yum , który jest również właścicielem KFC, Taco Bell i Pizza Hut) przyniósł ze sobą pewne zmiany, które drastycznie wpłynęły na wygląd sklepów. Zniknęły tradycyjne budynki z niebieskimi dachami w stylu Cape Code, z drewnianymi stołami, palami, kołami statków i różnymi drobiazgami żeglarskimi, zastąpione przez ogólne podzielone lokalizacje które często dzieliły przestrzeń z różnymi markami, takimi jak A&W Root Beer.

Ogólny wpływ na doznania kulinarne był ogromny, przez co klientom trudniej było zapomnieć, że faktycznie zaparkowali na parkingu przy autostradzie, 2500 mil od najbliższego oceanu, zamiast w ludowej szałasie rybnej nad morzem.

Pop tart z masłem orzechowym przerwane

Samo jedzenie jest dość złe?

Długi Jan Srebrny Instagram

Trudno zepsuć zamówienie smażonej ryby z frytkami, prawda? W końcu, jeśli twój produkt jest świeży, ciasto nie jest zbyt dziwne i gęste, a olej do frytownicy jest w miarę czysty, produkt zasadniczo gotuje się sam, z niewielkim marginesem błędu ludzkiego.Niestety wielu Długi John Silver's Wydaje się, że lokalizacje mają problemy z wykonaniem nawet tej podstawowej trifecty, jaką jest doskonałość smażonej ryby. Dziwne kawałki ryb w kształcie rombu z rybami pachnącymi, ciche szczeniaki, które smakują jak smażone kawałki ciasta chlebowego i tak zwane „twarogi serowe”, które smakują podejrzanie jak smażone w głębokim tłuszczu kawałki sera sznurkowego.

Aha, i jeszcze krewetki, najlepiej opisane przez Biznes wewnątrz r : „Prawdopodobnie nie da się usmażyć krewetek, które znalazłeś pod siedzeniem samochodu, szukając zagubionych drobnych wśród zakurzonego brudu, ale gdyby tak było, to mniej więcej tak by smakowały. Gdybyśmy mieli znaleźć wynik pozytywny, panierka na tych niejadalnych bryłkach skorupiaków była... w porządku.

Nic dziwnego, że z takimi recenzjami nie radzą sobie świetnie.

Wnętrza restauracji bardzo wymagają modernizacji?

Długi Jan Srebrny Instagram

Kiedy sieć zaczynała swoją działalność, Long John Silver's starał się nadać każdej lokalizacji motyw marynistyczny nawiązujący do inspirowanych wakacjami korzeniami firmy. Jednak gdy restauracje osiągnęły niski poziom finansowy, nieinspirowany wystrój wnętrz był jednym z pierwszych obszarów, które ucierpiały. Kiedy lokalizacje zaczęły się dzielić, aby dzielić przestrzeń z A&W Root Beer, wszelkie wyobrażenia o atmosferze lub uroku zostały wyrzucone bezpośrednio za burtę . Obskurne, ciemne wnętrza z wysłużonymi plastikowymi budkami stały się normą i miały cały apetyczny urok zaniedbanej łazienki na stacji benzynowej – miejsca, które nie jest zwykle cytowane jako napędzające chęć jedzenia owoców morza.

Firma niedawno rozpoczęła remonty swoich sklepów w ramach redesignu marki, zaczynając od flagowej lokalizacji w Louisville w stanie Kentucky. nowy nowoczesny design , zaprezentowany w marcu 2018 r., zachowuje klasyczne niebiesko-żółte kolory oryginalnej restauracji, zaktualizowane dla nowoczesnych klientów dzięki najnowocześniejszym cyfrowym wyświetlaczom zamówień, bardziej wyrafinowanej technologii drive-through i nautycznym wizualnym wskazówkom nawiązującym do pozyskiwania składniki. Mamy nadzieję, że te nowe elementy projektu pomogą przekształcić jedzenie brudnego talerza smażonej ryby w bardziej wyrafinowane doświadczenie kulinarne.

Menu zmieniało się powoli z biegiem czasu

Smażona ryba Instagram

„Witamy w Long John Silver's. Chciałbyś coś usmażonego, podsmażonego dwukrotnie, czy przejechanego samochodem, a potem usmażonego? Niezależnie od tego, czy masz ochotę na ryby, krewetki, kurczaka, hushuppies, ser czy ziemniaki, jeśli jesz w Long John Silver's, prawdopodobnie jesz coś smażonego w głębokim tłuszczu . Prawdopodobnie wydawało się to wystarczającą innowacją pod koniec lat sześćdziesiątych, kiedy powstała sieć i zanim wszyscy przyzwyczailiśmy się do nowości, jaką jest jedzenie smażonych owoców morza, jednocześnie prowadząc inne codzienne sprawy naszego życia. Ale prawie 50 lat później klienci szukają zdrowszy , bardziej interesujące opcje posiłków, a Long John Silver's powoli nadrabia zaległości.

DO remont menu został ogłoszony na początku 2018 r., kierowany przez nowego dyrektora generalnego Jamesa O'Reilly'ego, choć koła postępu toczą się powoli. Oprócz ulubionych smażonych w cieście sieci, nowe menu w końcu doda dodatkowe opcje grilla w tym łosoś i krewetki, grillowane świeże i podawane w taco lub misce z ryżem i sałatką coleslaw — ponieważ współcześni klienci fast foodów uwielbiają jeść rzeczy z misek.

Niestety, wprowadzenie nowego, świeżego menu pierwotnie miało miejsce tylko w 54 restauracjach, a wymóg nowych grillów oznaczał, że inne lokalizacje nie mogły się doczekać ich realizacji. Po ogłoszeniu zatrudnienia w styczniu 2019 roku, COO Blain Shortreed powiedział, że planuje skupić się na wprowadzeniu nowego menu w wielu lokalizacjach w 2019 roku.

Menu oparte na owocach morza sprawia, że ​​trudno jest podciąć konkurencję ceną

Długi Jan Srebrny Instagram

Czy zauważyłeś, jak od czasu do czasu wybuchają wojny cenowe fast foodów? Burger King wprowadzi nowego burgera, a Wendy wraca z większą, lepszą wersją, która kosztuje o dolara mniej. Dunkin' Donuts wprowadza nową kanapkę śniadaniową, a McDonald's Egg McMuffins nagle kosztuje dwa dolary. Taco Bell zaczyna wlewać sos serowy do gordity, a Del Taco odpowiada, sprzedając ci całą miskę płynnego sera za pięciocentówkę. Ponieważ sieci te kupują składniki w tak niewyobrażalnie dużych ilościach, a marże na ich produktach są tak dobre, duzi chłopcy mogą sobie pozwolić na wzajemne podcinanie cen, gdy tylko pojawi się nastrój.

Nie tak w Long John Silver's, gdzie są marże na owoce morza seafood znacznie szczuplejszy . A kiedy „ryba” jest kluczowym składnikiem prawie wszystkiego, co serwujesz, może być trudne do obniżenia cen bez cięcia porcji lub jakości .

Nie zawsze jest Wielki Post, kiedy restauracja jest najbardziej opłacalna

Smażona ryba Instagram

Bez względu na to, na ile różnych sposobów zerkamy na kalendarz, nie potrafimy wymyślić sposobu, aby tak Wielki Post trwał cały rok. Co jest niefortunne, ponieważ jest to pora roku, w której Long John Silver's jest najbardziej dochodowy.

kiedy jest narodowy dzień pizzy?

Dla 51 milionów katolików w Stanach Zjednoczonych, które przestrzegają ograniczeń żywieniowych Wielkiego Postu, gdzie członkowie są zniechęceni do jedzenia czerwonego mięsa w piątki jako okrzyk do Jezusa i 40-dniowy post, który doprowadził do jego ukrzyżowania , nagły wzrost konsumpcji ryb w całym kraju przekłada się na duże znaki dolara dla sieci takich jak Long John Silver's. W 2017 roku sieć sprzedał 2 miliony funtów owoców morza podczas Wielkiego Postu , z największym jednodniowym wzrostem sprzedaży w Środę Popielcową i pierwszy piątek okresu Wielkiego Postu, zanim zapominalscy katolicy zaczną się wymykać i wrócić do jedzenia cheeseburgerów. Średnio piątkowe wyprzedaże w Long John Silver's podczas Wielkiego Postu wzrosnąć o 84 procent , a firma rozpoczyna działania marketingowe z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem. Gdyby tylko mógł być cały czas Wielkiego Postu.

Byli mocno wbijani w procesy sądowe

Długi Jan Srebrny Instagram

Każdej firmie może być trudno wytrzymać lawinę procesów sądowych, ale dla sieci restauracji, takiej jak Long John Silver's, odwołanie się od tego sporu może być trudne... zwłaszcza, gdy POŁĄCZENIE WYCHODZI Z WNĘTRZA DOMU.

W 2010 roku Franczyzobiorca Long John Silver złożył pozew przeciwko firmie macierzystej Yum Brands, twierdząc, że firma „wprowadziła w błąd” franczyzobiorcę w swojej determinacji, by wspólnie opatrzyć 26 swoich lokalizacji marką A&W. Pozew twierdził, że wysiłki co-brandingowe A&W i Long John Silver doprowadziły do ​​powstania restauracji, które nie były tak dochodowe, jak lokale wolnostojące, i uniemożliwiły wzajemną promocję między markami.

DO pozew zbiorowy dotyczący nieuczciwych praktyk pracy pojawiły się w 2005 roku, a także wiele innych spory na mniejszą skalę między franczyzobiorcami a spółką macierzystą, udowadniając, że firmy, które wiążą swoje zasoby, walcząc między sobą w sądzie, często nie mogą mieć na oku zarządzania zyskami.

Bilans był bałaganem przed bankructwem

Długi Jan Srebrny Instagram

Coś wyglądało strasznie podejrzanie w bilansie Long John Silver, zanim w 1998 roku przyznano mu ochronę przed upadłością aktywa notowane na giełdzie wynoszą zaledwie 329 milionów dolarów , a wierzyciele z trudem ściągają na siebie ponad 450 milionów dolarów zobowiązań. Najwięksi niezabezpieczeni wierzyciele to firmy inwestycyjne, takie jak Goldman-Sachs, ale także firmy marketingowe i dostawcy zapasów, z których wszystkie wskazują, że marka była zbyt zadłużona i działała znacznie poza granicami swojego bilansu.

Firma była przejęty z upadłości przez A&W Brands w 1999 roku, a następnie przeszedł do firmy, która stała się Yum Brands, która wydała dziewięć lat bezskutecznie próbując dowiedzieć się, co zrobić z marką przed odsprzedaniem go grupie inwestycyjnej, która obejmuje pierwotny założyciel firmy . Firma skupia się na: teraz na odbudowie imperium , jednocześnie mocniej trzymając dług w ryzach.

Klienci nie chcieli jeść „Najgorszego posiłku w Ameryce”

Długi Jan Srebrny Instagram

Gdyby była jedna rzecz, która przerażała Amerykanów w 2013 roku bardziej niż eksplodować baterie do telefonów komórkowych lub samo istnienie Hayden Panettiere , to było nasze rosnące podejrzenie, że niezdrowe tłuszcze trans może czaić się w nieoczekiwanych miejscach. Lub w tym przypadku nie SUPER nieoczekiwane miejsca, takie jak apokalipsa smażonych owoców morza znana jako „Big Catch” w Long John Silver's.

W 2013 r. Centrum Nauki w Interesie Publicznym nazwało „Wielki Połów”, który składał się z panierowanych i smażonych ryb, hush szczeniąt i krążków cebulowych „Najgorszy posiłek w Ameryce” z ponad 1300 kalorii i „więcej tłuszczów trans, niż powinieneś zjeść w ciągu dwóch tygodni”. Posiłek inkrustowany w cieście i uwodornionym oleju zawierał również 19 gramów tłuszczów nasyconych, prawie 3700 miligramów sodu i 33 gramy tłuszczów trans.

W komunikat prasowy w tym czasie , dyrektor wykonawczy CSPI Michael F. Jacobson opisał posiłek jako: „Zawał serca na haczyku. Zamiast Wielkiego Połowu nazwałabym go Najśmiertniejszym Połowem Ameryki”, dowodząc, że niektórzy ludzie powinni trzymać się chromatycznej analizy ciasta z owocami morza i pozostawić zabawny, nowatorski komentarz na temat fast foodów dużym psom.

Wysiłki zmierzające do ekspansji za granicę były w najlepszym razie chwiejne

Długi Jan Srebrny Instagram

Jeśli już walczysz o zdobycie klientów w swoim łańcuchu ponad 1000 smażonych smażonych ryb, rozszerzenie działalności o otwarcie kilku zagranicznych lokalizacji jest oczywiste, prawda? DOBRZE?

Jak się okazuje, doświadczenie Long John Silver, takie jakie jest, niekoniecznie przekłada się na rynki zagraniczne. Na przykład w Australii, kraju z ugruntowaną miłością do lokalnego sklepu z rybami i frytkami, Long John Silver's i A&W próbowały wejść na lokalny rynek z lokalizacją na obrzeżach Sydney, która bezceremonialnie złożone w ciągu kilku lat . Na jego miejscu stoi sklep monopolowy.

Problemy, które nękają Long John Silver w lokalnych lokalizacjach (a mianowicie jedzenie nudnych, bezsmakowych smażonych owoców morza w typowej sieciowej restauracji z niewielką kulturą lub atmosferą i prawie bez związku z lokalnym środowiskiem lub ludźmi) nękają jej za granicą również operacje franczyzowe.

Walmart Associate dress code

Potencjalna sprzedaż w 2015 roku rozpadła się w ostatniej chwili

Długi Jan Srebrny Instagram

Po zamknięciu setek lokalizacji i kilkukrotnym sprzedawaniu i odsprzedaży sieci restauracji, Long John Silver's nadal jest problematycznym dzieckiem branży fast food, z którym nikt nie jest w stanie rozgryźć, co z nim zrobić.

Nawet obecni właściciele sieci, LJS Partners LLC, z której składa się wielu inwestorów i pracowników które są w firmie od jej powstania, wydają się być szczęśliwi mogąc zwolnić firmę, mając połowę szansy . Wyprzedaż wyglądała na nieuniknioną w 2015 roku , po tym, jak LJS Partners i firma KeyCorp z siedzibą w Teksasie zaczęły krążyć przy stole negocjacyjnym, zawierając przedwstępną umowę sprzedaży. Wszystkie te zatrzepotane rzęsy i zalotne spojrzenia okazały się jednak na nic, ponieważ obie firmy „w ostatniej chwili zgodziły się rozwiązać umowę”.

Teraz LJS Partners pozostaje w posiadaniu firmy, bez planów sprzedaży „w dającej się przewidzieć przyszłości”. Wygląda na to, że nadszedł czas, aby ktoś w końcu wymyślił, jak ponownie rozpalić nasz narodowy romans za pomocą smażonej ryby szybkiej obsługi.