Prawdziwy powód, dla którego niemieckie ciasto czekoladowe nie jest w rzeczywistości niemieckie

Kawałek niemieckiego ciasta czekoladowego

Niemieckie ciasto czekoladowe to warstwowe ciasto czekoladowe, które różni się od innych ciastek lukrem i nadzieniem, które jest pełne wiórków kokosowych i orzechów pekan (poprzez Betty Crocker ). Ale czy ma historię pochodzenia w jakiejś bawarskiej wiosce? Co dokładnie sprawia, że ​​jest to niemieckie?

Niemieckie ciasto czekoladowe faktycznie ma swoje początki w Stanach Zjednoczonych, sięgające połowy XIX wieku. Okazuje się, że nazwa jest myląca i jak wiele innych incydentów, można ją przypisać błędowi interpunkcyjnemu. Pracownik Baker's Chocolate Company, Sam German, wymyślił tabliczkę czekolady do pieczenia. Na cześć wynalazcy produkt nazwano Baker's German's Sweet Chocolate — jednak podwójni dzierżawcy tak naprawdę nie schodzą z języka, a większość wydawców porzuciła „”, gdy o tym pisała.W zależności od tego, co czytasz, Niemiec mógł być Amerykaninem lub Brytyjczykiem, ale z pewnością nie był Niemcem — poza nazwiskiem na metryce urodzenia (poprzez NPR ).

Narodziny niemieckiego ciasta czekoladowego w Dallas

Niemieckie ciasto czekoladowe

W 1957 roku gazeta z rejonu Dallas wydrukowała przepis od kucharza domowego na niemieckie ciasto czekoladowe, w którym wezwano do batoników wymyślonych przez Sama Germana. Ciasto było hitem, a przepis został przedrukowany w gazetach w całym kraju. Sprzedaż czekolady do pieczenia gwałtownie wzrosła, a firma General Foods (która wykupiła Baker's Chocolate) odnotowała wzrost sprzedaży o 73 procent.

Ponad 100 lat po wynalezieniu niemieckich barów, stały się one tematem rozmów w mieście i były używane w czymś, co wkrótce miało stać się klasycznym amerykańskim deserem. Ciasto jest tak uwielbiane w Stanach Zjednoczonych, że ma nawet swoje własne święto — 11 czerwca to Narodowy Dzień Niemieckiego Ciasta Czekoladowego. A jeśli to sprawi, że będziesz głodny, to dobra wiadomość — jest wciśnięta między dwa inne pyszne święta narodowe — Narodowy Dzień Ciasta Truskawkowo-Rabarbarowego 9 czerwca i Narodowy Dzień Ciasteczek z Masłem Orzechowym 12 czerwca (przez Symbole stanów USA ).