Prawdziwy powód, dla którego pączki mają dziury

Pączki

Nic tak nie trafia w sedno świeże pączki i kawę, a my często chrupiliśmy się, zastanawiając się dlaczego pączki Krispy Kreme są tak pyszne i zastanawiam się dokładnie dlaczego nie możemy zdobyć wystarczającej ilości Dunkin' Donuts . Na mniejszą skalę zaciekawił nas również prawdziwy powód, dla którego pączki mają dziurki. Nie może tak być tylko dlatego, że dziurki w pączkach są uroczo małe i nadają się do przekąsek, prawda?

Prawdę mówiąc, nie wszystkie pączki mają dziurki w środku. Na przykład pączki nadziewane śmietaną i galaretką są bez dziur i po usmażeniu są nadziewane nadzieniem na złoty kolor. Ale jeśli chodzi o te inne smażone i pieczone krążki do pączków, o co chodzi z dziurami w środku?Dlaczego pączki mają dziury?

Otwory pączka

Powód, dla którego pączki mają dziurki, jest w rzeczywistości bardzo praktyczny i nie ma nic wspólnego z tworzeniem biznesu po stronie pączka.

Uważa się, że wynalazcą dziurki w pączku był marynarz na statku w 1847 r Cudópolis ). Nie podobało mu się, że smażone ciasta, które serwował kucharz, były zawsze tłuste i tłuste w środku, więc postanowił przebić dziurę w środku surowego ciasta, aby upiec się bardziej równomiernie.

pięciu facetów hot dog

Inna teoria mówi, że pączki stały się popularne, gdy bajgle również osiągnęły swój wierzchołek. Sprzedawcy bajgli układali swoje towary na patykach lub kładli je na sznurkach, a niektórzy uważają, że sprzedawcy pączków wzięli stronę z księgi sprzedawców bajgli i zaczęli robić wygodne dziury również w swoich produktach.O dziwo, w dzisiejszych czasach wiele komercyjnych pączków nie ma w ogóle dziurek. Zamiast tego ciasto jest natryskiwane w kształcie pierścienia bezpośrednio na gorący olej, a dziurki do pączków, które można zobaczyć w największych sieciach pączków i sklepach spożywczych, są po prostu wykonane ze specjalnie pokrojonych kawałków ciasta, które są smażone.