Prawdziwy powód, dla którego gaz Costco jest tak tani?

gaz costco Kevork Djansezian/Getty Images

Costco to raj dla kupujących dla konsumentów, którzy chcą czegokolwiek od kurczaki z rożna do 4-metrowych kieliszków do wina. Jednak wielka atrakcja dla kupujących Costco nie znajduje się nawet w sklepie — jest na skraju parkingu. Mówimy o pompach benzynowych Costco i zazwyczaj niższych niż przeciętne cenach gazu w supermarkecie. Klienci uwielbiają tę zaletę członkowską, a rosnące marże Costco również ją uwielbiają (poprzez Reuters ).

Stacje benzynowe firmy cieszą się niezwykłą popularnością, ale jak udaje im się sprzedać swój gaz po raportowana średnia około 21 centów za galon (stan na 2018 r.) mniej niż konkurenci, i czy zdarza się, że zatankowanie w Costco nie jest najlepszą opcją?Dla wszystkich wątpiących, że Costco jest jednym z najtańszych miejsc w USA na zakup gazu, sprawdź te fakty: The Oil Price Information Service (OPIS) przeprowadził ankietę w 2017 r. i stwierdził, że Costco regularnie dostarczało tańszy gaz niż każda większa sieć gazowa. W 2018 r. Costco spadło na drugie miejsce, ale tylko poniżej Food 4 Less i tylko o ułamek centa za galon. Insider biznesowy poinformował w 2019 roku, że jeśli chodzi o sieci oferujące najtańszy gaz w każdym stanie, Costco wychodziło na prowadzenie w około 50 procentach przypadków.

Zasadniczo istnieją dwa sposoby, które Koszto pokonuje konkurencję, jeśli chodzi o pompę gazu. Po pierwsze, klienci Costco są bardzo lojalni, a firma o tym wie i sprzedaje wszystko pod swoim dachem – lub na swoim parkingu – z takim nastawieniem (poprzez Reader's Digest ). Kupowanie gazu, mięsa, skarpet, laptopów i wszelkiego rodzaju innych produktów w Costco wymaga członkostwa, a ludzie chcą jak najlepiej z niego korzystać — więc kupują paliwo w Costco. Z drugiej strony te opłaty członkowskie pozwalają firmie oferować towary i usługi po niższych cenach. Jest to korzystne dla obu stron.

Druga część tej strategii opiera się na gigantycznym magazynie towarów oprócz stacja paliw. Klienci, którzy wpadają na parking Costco, aby zatankować tani gaz, prawdopodobnie wejdą do sklepu, aby wydać więcej pieniędzy, co pozwala również Costco na wycenę gazu po cenie niższej niż konkurencja. To jest podobne do tego, dlaczego sprzedają hot dogi za złotówkę , tylko gaz nie jest tak tanio wyceniany, by stał się liderem strat. W sumie, ceny oleju wydają się być nieco bardziej lotne niż hot dogi.Co do tego, jak tani gaz Costco wypada w porównaniu z ceną twojego? Członkostwo Costco — tutaj sprawy mogą stać się nieco ryzykowne. Regularne roczne członkostwo w Costco przyniesie Ci zwrot 60 USD i zgodnie z Insider biznesowy , będziesz musiał dużo jeździć , jeśli paliwo jest jedynym powodem , dla którego chcesz mieć kartę członkowską Costco . Aby wyjść na górę, musiałbyś zapełnić co najmniej 35 razy w ciągu roku, w przeciwnym razie możesz stracić pieniądze na dłuższą metę. To nie jedyna wada dołączenia do Costco tylko dla benzyny.

Ludzie regularnie publikować ich narzekania na czekanie w długich kolejkach po benzynę Costcoco Media społecznościowe , a niektóre linie miały czas oczekiwania do godziny. Fakt, że nie biorą gotówki – tylko debetowe, karty kredytowe Visa i karty gotówkowe Costco – może być mylący dla nowoprzybyłych i jeszcze bardziej spowolnić te linie do napełniania. Nie każdy ma Costco w pobliżu domu lub pracy. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że pokonanie wielu kilometrów tylko po to, aby napełnić bak tanim gazem Costco, może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego, jeśli zjadasz te oszczędności paliwa tylko po to, aby dostać się do dystrybutora.

Nic z tego nie oznacza, że ​​dołączenie do Costco w celu oszczędności paliwa nie będzie tego warte. Jeśli planujesz skorzystać z wielu zalet w sklepie, dużo jeździj i nie przejmuj się czasami czekaniem na kupno benzyny — wszelkimi sposobami, idź na to.Istnieją oczywiście inne sposoby oszczędzania na paliwie, a wiele sieci spożywczych w Stanach Zjednoczonych oferuje różne rodzaje programów nagród za gaz (poprzez Zbieracz grosza ). Według USA dziś Poniedziałek jest najtańszym dniem tygodnia na zakup gazu ze względu na starą zasadę podaży i popytu obowiązującą w dniach poprzedzających weekend. Połącz tę wiedzę z programem nagród gazowych w lokalnym sklepie spożywczym i tanią aplikacją do wyszukiwania paliwa, taką jak GasBuddy, a możesz po prostu pokonać Costco w jego własnej grze.

Kategorie Fakty Zabawa Wskazówki