Prawdziwy powód, dla którego Costco zaprzestało produkcji piwa Kirkland's Light Beer

Sklep Costco Nicholas Kamm/Getty Images

Podczas gdy mega-detalista Costco ma udaną linię likierów marki Kirkland, w tym różnorodne tequila i wódki , jego próba wejścia na rynek piwa jasnego nie poszła szczególnie dobrze. Chociaż firma nadal oferuje różne pudełka piwa warzonego rzemieślniczo – w tym jasne, blond, brązowe i India jasne – i, które na Zachodnim Wybrzeżu warzone są przez Gordona Bierscha , nie znajdziesz już na półkach jasnego piwa Kirkland.

Piwo Kirkland Signature Light Beer firmy Costco, podobnie jak większość produktów w sklepie, było sprzedawane luzem (za pośrednictwem Insider biznesowy ). Opakowanie 48 puszek kosztowało nędzne 22 dolary, co oznacza, że ​​każdy może kosztować mniej niż 50 centów. Jednak zdaniem recenzentów nacisk położono na ilość, a nie na jakość. Jeden pijący powiedział, że napar smakował jak kwas akumulatorowy. Inny recenzent powiedział, że pachniał jak „pielucha nasączona moczem siedząca na gorącym grzejniku” (przez Insider biznesowy ). Nie do końca entuzjastyczne recenzje.Dziedzictwo jasnego piwa marki Kirkland

Klienci czekają poza Costco Josh Edelson/Getty Images

Piwo, o którym mowa, miało niską zawartość alkoholu, wynoszącą 4,2 proc., i uplasowało się dość słabo w rankingu Adwokat piwa z „słabym” wynikiem 63, ze 122 ocenami. Auć . W 2018 r. Costco zdecydowało, że być może ich klienci mieli rację, że piwo nie jest najbardziej imponującą ofertą produktową, i firma postanowiła przestać sprzedawać piwo razem.

Może to tylko odległe wspomnienie, ale chyba najbardziej pamiętną rzeczą dotyczącą jasnego piwa Kirkland była seria domowych „reklam” stworzonych przez wielbiciela z Kalifornii, który oszacował, że wypijał 18 puszek każdego dnia tygodnia (poprzez tytuł grzecznościowy ). Reklamy przedstawiały go przebijającego się przez ścianę pustych pudełek po lekkim piwie Kirklanda, jakby był człowiekiem Kool-Aid, i stały się wielkim hitem online.

Tak więc można bezpiecznie założyć, że jeśli nigdy nie miałeś okazji spróbować lekkiego piwa Kirklanda, nie przegapiłeś niczego poza okazją do żartów na jego koszt.