Prawdziwy powód, dla którego Coca-Cola właśnie została wycofana Tab

Stare zdjęcie Tabu Koks

W 1963 roku Coca-Cola wprowadziła na rynek swój pierwszy dietetyczny napój gazowany, nazywając go „Tab” stylizowanym na „TaB”. Pomimo popularnej plotki nazwa ta nie miała oznaczać „całkowicie sztucznego napoju” (poprzez Snopy ). W latach 70. jednokaloryczna woda sodowa wystartowała jako napój dla osób świadomych wagi. Koks sprzedawał go „dla pięknych ludzi”, jak szedł dżingiel z lat 70 Dziennik Wall Street ). (Wszyscy wolelibyśmy udawać przerażające lata 60.) podglądacz-Tom ad , który błagał kobiety, aby „były naklejką na myśli”, nigdy nie istniały.) W 1980 roku Tab rządził królową wszystkich dietetycznych napojów gazowanych, jeśli chodzi o sprzedaż. Teraz, po 57 latach, Koks powiedział, że zaprzestaje produkcji napoju do końca tego roku. Decyzja jest częścią większego planu Coca Coli, aby wyeliminować ponad połowę z 500 produktów w celu usprawnienia operacji w odpowiedzi na pandemię COVID-19.

różne sposoby gotowania łososia

Raporty o śmierci Tab wspominają, że miłośnicy napojów gazowanych albo ją kochali, albo nienawidzili, a reakcje na Twitterze to potwierdzają. Ajit Pai, przewodniczący Federalnej Komisji Łączności, zabrał się do swojego urzędnika Świergot Konto trochę opłakiwać: „Przetrwaliśmy tak wiele trudności i zakłóceń, które rzucił nam rok 2020, ale to naprawdę duży cios”. Użytkownik Twittera, Tony Matthew, mógł przecenić wagę wiadomości Tab, kiedy… tweetował , „To tragedia o ogromnych rozmiarach”. Chuck Nowlin był mniej sentymentalny Świergot : „Czy zatęsknisz za klasycznym smakiem gazowanego, metalicznego syropu na kaszel?”Diet Coke szybko przewyższyła Tab, ale Coca-Cola utrzymała Tab w pobliżu

stare puszki sody Tab Tab Facebook

Inne odpowiedzi na Twitterze dotyczące wiadomości o karcie nie były ani radosne, ani smutne. Niektórych ludzi po prostu zaskoczyła nieistotność Taba. Clifford Smith tweetował , 'Hę?!?! Myślałem, że zaprzestano go 30 lat temu”. Mateusz FitzSimmons tweetował „Wersja mojej mamy z 1978 roku jest dziś szalona jak diabli”.

Coca-Cola poprawiła smak, wprowadzając dietetyczną colę w 1982 r. i dodając aspartam do formuły w 1983 r. Dziennik Wall Street ). Do końca 1983 roku Cola dietetyczna był już czwartym najlepiej sprzedającym się napojem bezalkoholowym w USA, a Tab zaczynał tracić na znaczeniu. Do 2001 roku Tab miał mniej niż 1% udziału w rynku napojów bezalkoholowych. Następnie Koks Zero wylądował na półkach sklepowych w 2005 roku (przez napoje codziennie ), wprowadzając na rynek Coca-Colę trzy dietetyczne cole. Ale firma kontynuowała produkcję Tab, ponieważ oddani fani tego napoju protestowali, gdy nie mogli znaleźć swojej ukochanej sody. Ostatnio udział w rynku Tab był prawie mikroskopijny. Podczas gdy dietetyczna cola miała 35 procent udziału w rynku napojów gazowanych w 2019 roku, kawałek tego tortu Tab wynosił 0,1 procent.

Tab nie jest sam na bloku do krojenia Coca-Coli. Podczas pandemii Coca-Cola już oddała siekierę Odwalla i wycofuje wodę kokosową Zico. Niektóre niejasne smaki napojów gazowanych również znikną w 2020 roku, w tym Diet Coke Feisty Cherry, Sprite Lymonade i Coke Life. Sądzimy, że niektórzy ludzie nie będą tęsknić za nimi tak bardzo jak Tab.