Prawdziwy powód, dla którego chińskie restauracje są zamknięte w poniedziałki?

Restauracja chińska Paula Bronstein/Getty Images

Kiedykolwiek byłeś głodny na niektórych? a potem makaron lub bułeczki wieprzowe i zaczął dzwonić po chińską dostawę, ale okazało się, że nikt nie odbiera telefonu? Myślisz: „Co do cholery?” Wtedy przypadkiem pamiętasz — ups, o tak, dziś jest poniedziałek. Tak, to jeszcze jedna rzecz, której należy nienawidzić w poniedziałki – jeśli chcesz zjeść chińskie jedzenie, czy to na wynos, czy na obiad, prawdopodobnie nie masz szczęścia.

czy paski zadań są dla ciebie dobre?

Dlaczego więc chińskie restauracje są zamknięte w poniedziałki? Nie ma ostatecznej zasady mówiącej, że tak musi być, ale według kilku znanych brzmień Kora użytkownicy , najprawdopodobniej dlatego, że przynajmniej w Stanach Zjednoczonych wiele chińskich restauracji może być małymi, rodzinnymi firmami, w których ten sam personel (członkowie rodziny) pracuje na wszystkich zmianach i potrzebują tego jednego dnia wolnego w tygodniu. Ponieważ weekendy są zwykle najbardziej ruchliwymi porami dla wszystkich restauracji, a poniedziałki są jednym z dni o najmniejszym natężeniu ruchu, warto wystartować, co zwykle byłoby wolnym dniem po zajętym.Inne powody, aby unikać chińskich restauracji w poniedziałki

Gotowanie chińskiego jedzenia

Użytkownicy na Chowhound spekulowali, że chińskie (i inne) restauracje zamknięte w poniedziałki mogą również wynikać z faktu, że nie mogą otrzymać świeżych produktów dostarczanych w niedziele. Mimo że niektóre chińskie restauracje mogą być otwarte w poniedziałki, ich jedzenie może nie być na najwyższym poziomie pod względem jakości, ponieważ do tego czasu składniki będą miały co najmniej dwa dni. W zasadzie dobrym pomysłem jest unikanie zamawiania łatwo psujących się produktów , takich jak ryby, w jakiejkolwiek restauracji w poniedziałek z powodu problemów z dostawą w niedzielę.

Kolejnym powodem, aby zjeść w domu (lub przynajmniej wybrać kuchnię inną niż chińska) na poniedziałkowy wieczór, może być jeden wystawiony przez a Odpowiedzi Yahoo użytkownik — fakt, że chińskie restauracje otwarte w poniedziałek mogą dać szefowi kuchni tego wieczoru wolne. Użytkownik spekulował, że poniedziałkowe posiłki będą przygotowywane przez nienadzorowanych pracowników kuchni, a ich jakość może się pogorszyć z powodu braku nadzoru szefa kuchni. Chociaż źródło tych informacji może być nieco wątpliwe, ponieważ zostało opublikowane przez „anonimowego”, użytkownika Quora, którego rodzina prowadzi taką restaurację, kojarzył się z tym, że poniedziałki są zazwyczaj dniem wolnym dla kierownika restauracji i możliwe, że może to wpłynąć na jakość obsługi.

Jeśli chcesz świeżego, smacznego chińskiego jedzenia w każdy dzień tygodnia, nie zawsze musisz być na łasce godzin otwarcia restauracji. Gotowanie ulubionych chińskich potraw w domu jest całkiem proste, niedrogie, a nawet zabawne, więc dlaczego nie spróbować następnym razem, gdy poczujesz głód kung pao w poniedziałkowy wieczór? A kiedy jednego dnia polujesz na chińskie jedzenie inny niż w poniedziałek, po prostu upewnij się, że znajdziesz wysokiej jakości chińska restauracja? zanim wyjdziesz.Kategorie Jak Telewizja Komiksy