Prawdziwy powód, dla którego Chick-Fil-A jest zamknięty w niedziele

laska-fil-a Alex Wong/Getty Images

W dzisiejszych czasach to niezwykłe, że nie jesteśmy w stanie zdobyć czegoś w momencie, gdy zdecydujemy, że tego chcemy. W końcu doświadczamy natychmiastowej satysfakcji w prawie wszystkich aspektach naszego życia, w tym żywności, której pragniemy. Największe sieci restauracji są otwarte siedem dni w tygodniu, a niektóre nawet 24 godziny na dobę, a dzięki usługom takim jak Amazon Prime i Postmates, nawet jeśli nie mamy ochoty zakładać spodni i odbyć pielgrzymki do naszego ulubionego fast foodu, możemy wciąż mam Big Maci i Chalupas dostarczone do nas w niecałą godzinę.

Ale Chick-fil-A nie dba o twoje pragnienie natychmiastowej gratyfikacji – przynajmniej nie w niedziele. Dostawcy kanapek z kurczakiem są słynnie zamykani siódmego dnia tygodnia i nawet duża firma dostarczająca jedzenie nie jest w stanie złamać tego harmonogramu.organiczne mleko handlarza joe

Skoro restauracja jest tak popularna jak CFA, dlaczego na świecie miałaby zamykać 52 dni w roku? Okazuje się, że odpowiedź jest nieco bardziej skomplikowana, niż prawdopodobnie myślałeś.

To wiele znaczy w utraconych przychodach

laska-fil-a Facebook

Nie popełnij tego błędu — Chick-fil-A prowadzi kwitnący biznes. W rzeczywistości analitycy przewidywany w 2018 r. CFA wyprzedzi konkurentów, takich jak Taco Bell, Subway i Wendy's, stając się trzecią co do wielkości restauracją pod względem sprzedaży. To imponujące, biorąc pod uwagę, że są otwarte tylko sześć dni w tygodniu.

Jaka byłaby ranga Chick-fil-A, gdyby tego siódmego dnia w tygodniu pozostawały otwarte, rozrzucając masom frytki waflowe i kanapki z kurczakiem? Trudno powiedzieć na pewno, ale Los Angeles Times poinformował w 2012 roku, że kwota utraconych przychodów z powodu niedzielnych zamknięć firmy oscylowała wokół 47,5 miliona dolarów. Biorąc pod uwagę, ile CFA ma dorosły przez lata, które minęły od tego czasu, możemy jedynie założyć, że liczba ta rosła i rośnie. Niezależnie od tego, czy to pokroisz, czy będzie to 50 milionów, czy 100 milionów, to dużo pieniędzy do pozostawienia na stole. Ale hej, z ich roczną jednostką sprzedaż wysadzając z wody gigantów takich jak McDonald's i Burger King, Chick-fil-A nie wydaje się zbytnio boleć, nawet gdy ich drzwi są szczelnie zamknięte raz w tygodniu.Były nawet zamknięte w niedzielę Super Bowl

laska-fil-a Facebook

Gdyby Laska-fil-A jest w porządku z rezygnacją z czegoś w wysokości 50 milionów dolarów w przychód co roku ze względu na ich politykę „zamkniętych w niedzielę”, czy naprawdę myślisz, że taki drobiazg jak Super Bowl zmusi ich do otwarcia drzwi? Nie, nie będzie.

W 2019 roku Super Bowl LIII został rozegrany na stadionie Mercedes-Benz w Atlancie, gdzie akurat CFA ma swoją lokalizację. Ale fani, którzy mieli nadzieję, że złapią jedną z ich kultowych kanapek, czekali na wiele? rozczarowanie kiedy zamiast pysznego smażonego w głębokim tłuszczu pasztecika z kurczaka mogli zdobyć tylko frytki. To dlatego, że Chick-fil-A nie zmienił swojej polityki, a Fries Up przejęło ich miejsce na cały dzień, sprzedając tylko frytki z dużą ilością dodatków, co normalnie może być w porządku, jeśli nie masz ochoty na „mor chikin”.

Biorąc pod uwagę stadion miał ponad 70 000 fanów obecnych na wielkim meczu, z ponad 110 000 transakcji na jedzenie i napoje, w tym 117 000 sprzedanych piw, można śmiało powiedzieć, że CFA przegapiło okazję do zarobienia poważnych pieniędzy. Bo co lepiej pasuje do piwa niż soczysta kanapka z kurczakiem?Po co więc mieć lokalizację na stadionie NFL?

chick-fil-brzoskwinia miska Facebook

Możesz drapać się po głowie, zastanawiając się, dlaczego Chick-fil-A zdecydował się otworzyć lokalizację na stadionie Mercedes-Benz, stadionie znanym przede wszystkim jako dom dla Sokoły z Atlanty , którym zdarza się grać w piłkę nożną w — znasz tę — w niedziele, kiedy CFA jest zamknięte. Tak, jest kilka czwartkowych gier nocnych, ale na pewno nie jest to opłacalne. Więc po co się męczyć?

Według operatora franczyzowego stadionu Jonathana Hollisa: „Jesteśmy otwarci na około 100 wydarzeń rocznie, które odbywają się właśnie na stadionie. Mamy mecze piłki nożnej Atlanta United, koncerty, mecze futbolu uniwersyteckiego, mecze piłki nożnej szkół średnich, konkursy zespołów i nie tylko”, w tym Chick-Fil-A Peach Bowl. Podczas tych wydarzeń robią tyle interesów, że muszą zacząć przygotowywać się na cztery godziny przed otwarciem drzwi. Hollis powiedział CFA Drut z kurczaka , „Posiadanie na stadionie Chick-fil-A pozwala nam służyć niezliczonej liczbie ludzi przez cały rok na różnego rodzaju imprezach. Jesteśmy tutaj, kiedy tworzą wspomnienia. I chcemy z nimi tworzyć te wspomnienia — to jest to, co robimy najlepiej”. Tylko nie spodziewaj się, że zrobisz któreś z tych wspomnień w niedzielę.

To faktycznie działa na korzyść firmy

laska-fil-a Tom Pennington/Getty Images

Pomyśl przez chwilę o ludzkiej naturze... czy nie zawsze chcemy tego, czego nie możemy mieć? Jedziesz przez cały tydzień, ani razu nie myślisz o kanapkach Chick-fil-A i frytkach waflowych, kiedy nagle jest niedziela i nigdy w życiu nie chciałeś czegoś gorszego. Czy to jest prawdziwy powód, dla którego CFA zamyka się co siódmy dzień? Nie, ale chyba też nie zaszkodzi zachęcić trochę poniedziałkowego popołudnia kolec w korku.

To jest prawo podaży i popytu, i Restauracja Biznes mówi, że raz w tygodniu zamknięcie Chick-fil-A pomaga w „postrzeganiu ograniczonej podaży”, ale istnieją inne ważne sposoby, w jakie polityka działa na korzyść firmy. Po pierwsze, jest „przyzwoity”. RB wyjaśnia, że ​​pokazuje, że firma jest gotowa stracić część przychodów, aby dać franczyzobiorcom i pracownikom gwarantowany dzień wolny w każdym tygodniu, co z kolei pozwala franczyzobiorcom na wykorzystanie tego jako profitu przy rekrutacji. Szczęśliwsi pracownicy to lepszy biznes, prawda? Podsumowując, jest to wygrana dla firmy, nawet jeśli jej wynik finansowy trochę ucierpi.

Zaskakuje ludzi, nawet tych, którzy tam pracują

laska-fil-a Alex Wong/Getty Images

Prawdopodobnie nie jest niczym niezwykłym, że klienci wjeżdżają na parking Chick-fil-A tylko po to, by pamiętać, że jest niedziela i zdają sobie sprawę z całkowitym rozczarowaniem, że tego dnia nie zaspokoją swojego apetytu na CFA. Ale jeśli jesteś pracownikiem sieci? Nie ma mowy, żebyś popełnił ten błąd... czy mógłbyś?

To rekompensator wyjaśnili swoją najbardziej irytującą historię Chick-fil-A, mówiąc: „Więc pięciu z nas było raz na wycieczce misyjnej i rozmawialiśmy o pójściu do Chick-fil-A przez cały tydzień. Miejsce, w którym się zatrzymaliśmy, nie było w pobliżu, więc musieliśmy poczekać, aż zbliżymy się do domu. W pewnym sensie kierowałem ekscytacją, więc kiedy przekroczyliśmy granicę stanu, zacząłem puszczać piosenki Chick-fil-A przez samochodowe stereo. Wszyscy machamy rękami przez okna jak banda idiotów, wrzeszcząc na samochody: „Idziemy do Chick-fil-A!!”. Przy okazji, wszyscy jesteśmy dorośli, z wyjątkiem 12-latka z tyłu. Musiało minąć co najmniej godzinę. Wjeżdżamy do Chick-fil-A i wszyscy trochę milczymy. Wyłączam muzykę. Wszyscy po prostu siedzimy tam przez chwilę, nic nie mówiąc, i wszyscy wyglądają, jakbym właśnie zabił ich szczeniaka. Pracowałem tam. I była niedziela. Łup, mał.

Pozwala restauracjom się odwdzięczyć

laska-fil-a Robyn Beck/Getty Images

Podczas gdy ich niedzielne zamknięcia mogą… pogarszać kilku klientów, pozwala Chick-fil-A skupić się na czymś, co jest ważne dla firmy: oddawaniu społeczności.

Co robisz na przykład w każdą niedzielę z pustym parkingiem? Jeśli znajdujesz się trzy przecznice od AT&T Stadium, siedziby drużyny NFL Dallas Cowboys, wykorzystujesz swoją lokalizację i pobierasz od posiadaczy biletów opłatę za parkowanie na swoim parkingu – a przynajmniej tak zrobił jeden z Arlington, Texas CFA.

W genialnym ruchu właścicielka franczyzy Carmenza Moreno zdecydowała, że ​​zamiast zabarykadować parking przy swojej restauracji w każdą niedzielę, otworzy go, aby fani mogli parkować (i płacić). „Zabarykadowanie parkingu wydawało się trochę nieprzyjazne i antyspołeczne w duchu” – wyjaśniła Drut z kurczaka . Ale pieniądze nie pokrywają portfela Moreno – wszystko trafia do grup, które w każdą niedzielę obsługują większość. W ciągu czterech lat zbiórka pieniędzy na parking przyniosła lokalnym organizacjom ponad 62 000 dolarów, a gdyby Chick-fil-A była otwarta siedem dni w tygodniu, to nie byłoby to możliwe.

Przez lata zrobili kilka wyjątków

laska-fil-torba Mandel Ngan/Getty Images

Jeśli Chick-fil-A nie otworzy się nawet na Super Bowl Sunday na stadionie, na którym rozgrywany jest prawdziwy mecz, to nie mogą otwierać się z jakiegokolwiek powodu, prawda? Okazuje się, że zrobili kilka wyjątków.

Przez lata doszło do kilku incydentów, które skłoniły CFA do odpalenia tych frytkownic i niestety okoliczności otwarcia nie są wspaniałe. Zasadniczo, jeśli serwują kanapki w niedzielę, prawdopodobnie wydarzyło się coś złego. „Podczas gdy Chick-fil-A jest zawsze zamknięte w niedzielę, nasze restauracje otwierają się od czasu do czasu, aby służyć potrzebującym społecznościom” – powiedział rzecznik firmy. Insider biznesowy .

Te czasy obejmuje przygotowywanie i przekazywanie posiłków dla zespołów ratowniczych i ewakuowanych z niszczycielskiego huraganu North Carolina Florence w 2018 r., Karmienie tysięcy głodnych, unieruchomionych pasażerów na międzynarodowym lotnisku Hartsfield-Jackson w Atlancie w 2017 r. po tym, jak wyłączył się prąd na czas nieokreślony, karmiąc ratowników Orlando Pulse strzelanie do klubów nocnych w 2016 roku i zapewnianie bezpłatnych posiłków ratownikom i ofiarom w 2015 roku po burzach i tornadach, które uderzyły w Dallas.

Jedno jest jasne — Chick-fil-A wyraźnie nie ma żadnego interesu w czerpaniu korzyści z niedzielnego otwarcia.

Wynika to z przekonań religijnych założyciela

laska-fil-a Facebook

Nie jest tajemnicą, że założyciel Chick-fil-A, Truett Cathy, był pobożny chrześcijanin , oraz „celem korporacyjnym” firmy stronie internetowej czyta się nawet: „Chwalać Boga przez bycie wiernym szafarzem wszystkiego, co nam zostało powierzone i mieć pozytywny wpływ na wszystkich, którzy mają kontakt zLaska-fil-A. Nie powinno więc dziwić, że polityka Cathy „zamknięte w niedzielę” wywodziła się z jego przekonań religijnych.

Według Chick-fil-A komunikat prasowy z 2009 roku: „Praktyka Cathy zamykania swoich restauracji w niedzielę jest wyjątkowa dla branży restauracyjnej i jest świadectwem jego wiary w Boga. W ciągu pierwszego tygodnia pracy w swojej restauracji Dwarf Grill w Hapeville w stanie Georgia, ponad 60 lat temu, Cathy wiedziała, że ​​nie będzie miał do czynienia z pieniędzmi w „Dzień Pana”. ... Cathy wierzy, że zamknięcie w niedzielę mówi ludziom dwie ważne rzeczy: po pierwsze, że musi być coś szczególnego w sposobie, w jaki ludzie Chick-fil-A postrzegają swoje życie duchowe; i po drugie, że musi być coś wyjątkowego w tym, co Chick-fil-A czuje do swoich ludzi. Cathy wierzy, że dając pracownikom niedzielę wolną jako dzień dla rodziny, nabożeństwa, wspólnoty lub odpoczynku, firma przyciąga wartościowych ludzi...”

najlepszy smak chex mix

Dziś jednak wydaje się, że firma wycofała się nieco z tego wyjaśnienia na rzecz nieco mniej chrześcijańskiego podejścia…

Wyjaśnienie firmy dzisiaj

laska-fil-a Andrew Renneisen/Getty Images

Na stronie internetowej Chick-fil-A nie znajdziesz obszernego wyjaśnienia chrześcijańskich wierzeń Truett Cathy i tego, jak wpłynęły one na jego decyzję o wprowadzeniu polityki „zamkniętej w niedzielę”. To, co znajdziesz, to krótka notatka wyjaśnianie „Nasz założyciel, Truett Cathy, podjął decyzję o zamknięciu w niedziele w 1946 roku, otwierając swoją pierwszą restaurację w Hapeville w stanie Georgia. Pracując siedem dni w tygodniu w restauracjach otwartych 24 godziny, Truett dostrzegł znaczenie zamykania w niedziele, aby on i jego pracownicy mogli zarezerwować jeden dzień na odpoczynek i oddawanie czci, jeśli zechcą – praktykę, którą dziś przestrzegamy.

W akompaniamencie wideo zatytułowanym „Zamknięte w niedzielę” firma zwraca uwagę na znaczenie dnia wolnego nie tylko dla swoich pracowników, ale także dla ich klientów: „Więc podczas dzisiejszego wyjazdu mamy nadzieję, że możesz być z rodziną i przyjaciółmi, ' to mówi. „To myśl stojąca za każdą niedzielną opowieścią — dostarczanie przepisów, działań i inspiracji, które mogą was trochę zbliżyć”.

Okazuje się, że Truett Cathy wyprzedził swój czas

Truett Cathy i George Bush Jim Watson/Getty Images

Dziś nazywamy to „uważnością”. Kiedy założyciel Truett Cathy otworzył Chick-fil-A, termin ten prawdopodobnie nie był rzucany tak często, jak teraz. Ale wszystkie te lata temu intuicja Cathy, że zamykanie restauracji w każdą niedzielę będzie cennym atutem dla firmy, okazała się lekcją uważności, której dzisiejsi pracownicy bardzo potrzebują.

Dzięki jego polityce pracownicy Chick-fil-A mają zagwarantowany dzień wolny — w weekend, nie mniej — i to pomaga utrzymać jakże delikatną równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, do której wszyscy dążymy. Chociaż jest to rzadka zaleta dla osób pracujących w branży fast food, od dawna jest ważna dla dobrego samopoczucia pracowników. Emerytowany psycholog kliniczny Jan Fite powiedział Drut z kurczaka „Traktowanie niedzieli jako dnia odpoczynku było zawsze aktualne. Wszyscy musimy wyjść z naszego codziennego życia i oderwać się od rutyny, znaleźć czas dla siebie i bliskich oraz wyjść z trybu występu”. Zwłaszcza dzisiaj, kiedy jesteśmy poddawani nieustannemu atakowi wiadomości i mediów społecznościowych.

Czy Cathy mogła przewidzieć, że świat będzie w tak szybkim tempie, a dzisiejsi pracownicy poczują się tak przepracowani i niedoceniani? Wygląda na to, że on to zrobił. I zgodnie ze stroną po stronie pracy Opinie , zasada „zamknięte w niedzielę” to zaleta, która najbardziej Pracownicy Chick-fil-A bardzo cenne.

Jest jeden sposób na zaspokojenie zachcianek na niedzielne CFA

chick-fil-a nuggets Facebook

Nie, nie ma super tajnej lokalizacji Chick-fil-A, która byłaby otwarta w niedzielę, ale istnieje sposób, aby upewnić się, że jesteś przygotowany na niedzielne pragnienie CFA, o ile będą to Nuggetsy lub Chick-N-Strips podrap to swędzenie...

Tak, CFA wygodnie sprzedaje tacki schłodzonych bryłek i stripsów, które można kupić w sobotę i odgrzać w niedzielę. I tak, oczywiście w komplecie ze wszystkimi twoimi ulubionymi sosami CFA — cóż by za taca nuggetsów bez tego słodkiego, słodkiego Sos Chick-fil-A , tak czy inaczej?

Oczywiście, smażone w głębokim tłuszczu nuggetsy podgrzewane w piekarniku nigdy nie są tak dobre, jak prawdziwe, podawane na świeżo z bulgoczącego oleju, ale przynajmniej to coś, prawda? Podczas gdy firma oferuje całe menu przez ich żywnościowy podział, prawdopodobnie można bezpiecznie powiedzieć, że lepiej pominąć kanapki i frytki waflowe, jeśli planujesz poczekać dzień z ich zjedzeniem, chyba że lubisz rozmoczone bułeczki i wiotkie frytki.