Prawdziwy powód, dla którego Chick-Fil-A został zbanowany na Uniwersytecie Rider

Na zewnątrz restauracji Chick-fil-A? Cindy Ord/Getty Images

Kiedy zapytano studentów Rider University w New Jersey, jaką restaurację chcieliby zobaczyć na terenie kampusu, ich najlepszym wyborem był Laska-fil-A . Według Wiadomości o jeździec , Chick-fil-A znalazła się na szczycie sondaży wśród studentów w 2016 i 2017 roku, podczas gdy inne media podały, że Chick-fil-A była numerem jeden w badaniu studentów przeprowadzonym wiosną 2018 roku (za pośrednictwem Fox News ). Ale jesienią administracja Ridera odmówiła rozpoczęcia współpracy z siecią fast foodów. Co się zmieniło? Dlaczego Chick-fil-A nie było już opcją po tym, jak studenci pokazali, że chcą restauracji fast food na kampusie?

sheila g brownie kruche costco

Administratorzy wyjaśnili swoją decyzję w wiadomości zamieszczonej na strona internetowa uczelni z 23 listopada 2018 r.: „Chick-fil-A został usunięty jako jedna z opcji w oparciu o wyniki firmy powszechnie postrzegane jako sprzeciw wobec społeczności LGBTQ+” – czytamy w liście podpisanym przez rektora uniwersytetu i wiceprezesa ds. sprawy studenckie. „Staraliśmy się być rozważni i uczciwi w równoważeniu chęci zapewnienia satysfakcjonujących opcji dla nowej restauracji na terenie kampusu, jednocześnie pozostając wiernymi naszym wartościom integracji… Ostatecznie zdecydowaliśmy się pochylić w kierunku stworzenia przyjaznego środowiska, w którym różnice można docenić i gdzie każdy może oczekiwać godności i szacunku”.Chick-fil-A niejednokrotnie rozgniewał społeczność LGBTQ+

Dan Cathy, dyrektor generalny Chick-fil-A Paras Griffin / Getty Images

Chick-fil-A był celem protestów, bojkotów i zakazy co najmniej od 2012 r., kiedy to wywiad z dyrektorem generalnym Chick-fil-A, Danem Cathy, ukazał się w Prasa baptystów (przez Vox ). Cathy powiedziała… Prasa baptystów że wartości Chick-fil-A są zakorzenione w „biblijnej definicji jednostki rodzinnej”. Byłby to oczywiście jeden mężczyzna i jedna kobieta, związani małżeństwem. Cathy również nie mówiła w politycznej próżni; do tego czasu niektóre stany zalegalizowały małżeństwa homoseksualne, co doprowadziło do decyzji Sądu Najwyższego z 2015 r., aby zalegalizować małżeństwa par osób tej samej płci we wszystkich 50 stanach (poprzez Biblioteka Prawna Georgetown ).

Chick-fil-A był również krytykowany w ciągu ostatniej dekady za coroczne przekazywanie ogromnych sum pieniędzy grupom anty-LGBTQ+, w tym organizacjom młodzieżowym, które promują ideę, że związki gejowskie są niedopuszczalne (poprzez Pomyśl o postępie ). Biorąc pod uwagę te dowody na nieustanną postawę Chick-fil-A wobec społeczności LGBTQ+, Rider University poinformował studentów o swojej decyzji o wykluczeniu kontrowersyjnego łańcucha smażonego kurczaka w e-mailu wysłanym 1 listopada 2018 r.: „Niewygodnie ścigamy Chick-fil- A w tym czasie, ponieważ ich wartości korporacyjne nie rozwinęły się wystarczająco, aby dostosować się do wartości Ridera” (poprzez Wiadomości o jeździec ).

Chick-fil-A został zbanowany w Riderze z szacunku dla głosów LGBTQ+

Flaga LGBTQ przed Chick-fil-A podczas protestu David Livingston/Getty Images

Jan Friedman-Krupnick, zastępca wiceprezesa Ridera ds. studenckich, pełniej wyjaśnił decyzję uniwersytetu Reforma kampusu , publikacja, która ma promować konserwatywne głosy na kampusach uniwersyteckich. „Istnieje wiele czynników, które wpływają na decyzję kampusu o zaproszeniu partnera handlowego do kampusu” – powiedział magazynowi Friedman-Krupnick. „Podczas gdy Chick-fil-A jest jedną z restauracji preferowanych przez studentów Rider, niektórzy członkowie społeczności (wykładowcy, pracownicy i studenci) również zdecydowanie sprzeciwiali się tej opcji”.To oświadczenie mówiło trochę więcej niż e-mail administratora z 1 listopada do studentów. Chick-fil-A został zbanowany, ponieważ niektórzy ludzie w Rider dawali jasno do zrozumienia, że ​​uważają, że restauracja typu fast food będzie kontrowersyjnym lub nieprzyjemnym dodatkiem do kampusu. Administratorzy uwzględnili te obawy i zawetowali głosowanie szerszego grona studenckiego na rzecz sieci fast foodów. Uczeń jeźdźca John Modica powiedział Wiadomości o jeździec byłoby błędem pozwolić Chick-fil-A na założenie sklepu na terenie kampusu, jakby wszystko było w porządku z wartościami, które wyznaje firma. „Społeczność musi zastanowić się, jaką przestrzeń tworzy dla swoich członków, czy pozwala im poczuć się widzianymi. Milczenie o czymś, co ma wpływ na przeżywane doświadczenia innych, wiąże się z polityką” – powiedział Modica.

Konserwatyści z Rider University znaleźli ironię w dążeniu szkoły do ​​integracji

Kampus Uniwersytetu Rider Facebook

Tymczasem uczeń Ridera i autor Reforma kampusu Joshua Amionov twierdził, że głośna mniejszość uciszyła większą grupę studentów, którzy chcieli Chick-fil-A na kampusie. Amionow zakładał, że wielu studentów, którzy wybrali Chick-fil-A w sondażach, było liberalnych, mówiąc: Wiadomości o jeździec uważa, że ​​„większość studentów nie jest zainteresowana mieszaniem polityki z tym, co jedzą”.

Inni konserwatyści na kampusie również znaleźli ironię – jeśli nie hipokryzję – w wysiłkach administracji na rzecz stworzenia bardziej inkluzywnego środowiska, mówiąc, że uważają, że perspektywa chrześcijańska została zignorowana, a nawet znieważona. Dean Cynthia Newman posunęła się nawet tak daleko, że zrezygnowała ze stanowiska w szkole, nazywając tę ​​decyzję „obrazą jej chrześcijańskich przekonań” i „oceniającym stwierdzeniem wartości Chick-fil-A — wartości, które odzwierciedlają istotę chrześcijańskiego jak również innych wyznań” w liście rezygnacyjnym, zgodnie z CNN . W odpowiedzi na zakaz jeźdźców ludzie w Chick-fil-A oświadczyli, że ich restauracje przyjmują wszystkich, mówiąc: „Nie mamy polityki dyskryminowania żadnej grupy i nie mamy agendy politycznej ani społecznej”. Na razie wydaje się, że Rider University się z tym nie zgadza.najlepsza kanapka w arby