Prawdziwy powód, dla którego banany stają się czarne

przejrzałe banany na tle drewna

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że kiść bananów zmieni kolor na ciemnobrązowy lub nawet czarny droga zbyt szybko, to prawdopodobnie byłeś sfrustrowany koniecznością ich szybkiego użycia lub zamrożenia ich, aby ich nie zmarnować. Prawdziwy powód, dla którego banany dojrzewają, sprowadza się do temperatury oraz reakcji chemicznej. Tak więc manipulowanie warunkami, w jakich przechowywane są banany, może pomóc im utrzymać ich rozkoszny żółty kolor przez dłuższy czas.

Pierwszym powodem, dla którego banany dojrzewają szybciej, jest zbyt wysoka temperatura ich przechowywania. Każda temperatura wyższa niż 57 stopni Fahrenheita spowoduje szybsze dojrzewanie bananów, a jednocześnie zmienią kolor na ciemniejszy. Dlatego banany mogą stać się nadmiernie dojrzałe w ciągu kilku dni. Tak więc utrzymywanie bananów w chłodzie pomoże im dłużej zachować idealną dojrzałość bez czernienia (poprzez Liść ).Drugim powodem, dla którego banany stają się czarne, jest oksydaza polifenolowa, enzym, który powoduje dojrzewanie owoców, gdy reaguje z tlenem. To otacza cały banan (lub kiść bananów) i powoduje, że stają się one ciemnobrązowe lub czarne.

Zwolnij proces czernienia bananów

produkować w lodówce

Chociaż nie możesz całkowicie powstrzymać reakcji chemicznej, co oznacza, że ​​nie możesz zatrzymać procesu czernienia bananów, z pewnością możesz podjąć kroki, aby ją spowolnić. Istnieje wiele sposobów na spowolnienie reakcji zarówno w przypadku całych bananów, jak i bananów obranych. Chociaż przechowywanie bananów w hermetycznym pojemniku, takim jak torebka próżniowa, z pewnością pomoże, istnieją również inne proste rozwiązania.

Najbardziej praktyczną metodą jest, gdy owoce dojrzeją zgodnie z twoimi preferencjami, po prostu umieść całe banany w lodówce, gdzie temperatura jest znacznie poniżej 57 stopni. Skórka może nadal stać się brązowa lub czarna, ale jest to po prostu zmiana pigmentu skórki. Sam owoc w skórce powinien nadal smakować dobrze i mieć dobrą konsystencję (poprzez Dzisiaj ).Inną metodą spowolnienia reakcji enzymu w przypadku obranych bananów jest powlekanie ich kwaśnym praniem. Jednym kwasem, który działa dobrze, jest sok z cytryny lub limonki, a innym jest ocet. Możesz wrzucić pokrojone banany do wybranego kwaśnego płynu lub posmarować nim całe lub przekrojone banany, które zostały obrane. Możesz użyć wody do rozcieńczenia cytrusów lub octu. Jeśli jednak wpłynie to na smak bananów, po prostu dobrze spłucz owoce przed ich zjedzeniem.