Prawdziwa różnica między blachą a patelnią do pieczenia

prześcieradło

Blachy i patelnie do pieczenia mogą brzmieć prawie tak samo, a nawet mogą być używane zamiennie w kuchni ze względu na ich wszechstronność. Patelnie to przecież jeden z najbardziej wielofunkcyjnych elementów wyposażenia kuchni. Nadają się do pieczenia mięsa i warzyw między innymi. Istnieją jednak różnice między blachami a blachami do pieczenia.

indyk butterball vs zwykły

Ważną wadą form do pieczenia są negatywne reakcje, które mogą wystąpić między kwaśnymi składnikami, takimi jak wyciskanie cytryny z warzyw, a metalem. Dlatego konieczne jest wyłożenie formy do pieczenia pergaminem lub nawet arkuszem silikonu wielokrotnego użytku. Nie tylko chroni formę do pieczenia, ale zapobiega przywieraniu i sprawia, że ​​sprzątanie jest dziecinnie proste (przez Chowhound ). Chociaż reakcja metalu jest ważna, nie jest to podstawowa różnica między blachą a blachą do pieczenia. W rzeczywistości ma to znacznie więcej wspólnego ze szczegółami projektów i funkcji patelni.Chodzi o głębokość patelni

blacha do pieczenia z brownie

Zarówno patelnie do pieczenia, jak i patelnie blaszane mogą być zarówno prostokątnymi, metalowymi patelniami do gotowania, ale patelnie blaszane mają krótkie, uniesione boki na całym obwodzie patelni. Pomaga to garnkom zachować wszelkie płyny lub soki, które w przeciwnym razie mogłyby zostać utracone podczas gotowania. Tak więc, jeśli pieczesz mięso na ruszcie na blasze do pieczenia, soki spłyną i zostaną złapane i zatrzymane przez formę do pieczenia.

Z drugiej strony patelnie do pieczenia są głębsze i mają szeroki wybór kształtów, rozmiarów, a nawet materiałów. Patelnie do pieczenia mogą być wykonane z metalu, podobnie jak patelnie blaszane, ale mogą być również wykonane z kamionki, szkła, ceramiki i wzmocnionego silikonu, zgodnie z Chowhound . Szkło jest najlepszym przewodnikiem ciepła; jednak szkło może również sprawić, że naczynie łatwiej się przypali (poprzez KuchniaAria ). Metal jest najczęściej używanym materiałem na formy do pieczenia, ponieważ jest łatwy w czyszczeniu.

Więc bez względu na to, z czym zdecydujesz się gotować, po prostu wiedz, że patelnie blaszane mają podniesione boki i są bardziej płytkie, podczas gdy patelnie do pieczenia są znacznie głębsze.