Prawdziwa różnica między Piotrusiem Panem a masłem orzechowym Jif

szklany słoik masła orzechowego z całymi orzeszkami ziemnymi obok na drewnianym stole

Miłośnicy masła orzechowego mają zwykle jednoznaczne opinie na temat tego, co tworzy lub przełamuje pastę, a żadne dwa rodzaje masła orzechowego nie są sobie równe. Wielu entuzjastów ma swoje ulubione marki, często ze względu na ich preferencje dotyczące tekstury i smaku. Jako dwie z największych marek, masło orzechowe Piotruś Pan i Jif są powszechnym wyborem. Istnieją jednak między nimi pewne duże różnice.

Pierwsza prawdziwa różnica między tymi dwiema markami masła orzechowego sprowadza się do tego, jak każdy z nich smakuje. I według obu Wtajemniczony i Thriller , Jif przekracza Piotrusia Pana. Jif ma dodaną melasę, więc wydaje się być słodsza niż Piotruś Pan . Jif jest również o wiele gładszy i łatwiejszy do smarowania niż Piotruś Pan, który uznano za zbyt gęsty, ale brakuje mu głębokiego smaku prażonych orzeszków ziemnych. Uważano, że Jif ma dobrze zbalansowany słodki i słony smak, chociaż został nazwany „deserowym PB&J” przez Thriller .Ale smak i konsystencja to nie jedyne sposoby, w jakie Jif zwycięża Piotrusia Pana. Ma również zdrowszą przewagę nad konkurentem, chociaż żaden z nich nie jest mistrzem zdrowej żywności.

Różnica żywieniowa między Jif a Piotruś Pan

nóż z kremowym masłem orzechowym na stole obok tostów i całych orzeszków ziemnych

Niektóre wersje masła orzechowego Jif są w rzeczywistości całkiem zdrowe — patrząc na ciebie, Natural Jif Dzisiaj ). Jeśli skupimy się na oryginalnych, gładkich odmianach, obie są dla ciebie złe. Jif jest tylko nieznacznie zdrowszy niż Piotruś Pan.

Jif Creamy składa się z prażonych orzeszków ziemnych i cukru, a także z 2 procent lub mniej melasy, w pełni uwodornionego oleju sojowego i rzepakowego, mono- i diglicerydów oraz soli. Dwie łyżki stołowe zawierają 190 kalorii, 7 gramów białka, 140 miligramów sodu, 8 gramów węglowodanów, 2 gramy błonnika i 3 gramy cukru. Istnieje również 16 gramów tłuszczu z 3,5 gramami tłuszczów nasyconych (przez Jedz to nie to ).Kremowe masło orzechowe Peter Pan jest mniej zdrowe, co jest niefortunne, ponieważ jest to jedna z najtańszych opcji. Jest zrobiony z prażonych orzeszków ziemnych i cukru, a także z 2 procent lub mniej uwodornionych olejów roślinnych z nasion bawełny i rzepaku oraz soli. Na 2 łyżki stołowe kremowy Piotruś Pan zawiera 210 kalorii, 8 gramów białka, 140 miligramów sodu, 6 gramów węglowodanów, 2 gramy błonnika i 3 gramy cukru. Na domiar złego jest 17 gramów tłuszczu i 3 gramy tłuszczów nasyconych, czyli więcej niż mała narybek McDonalda. Tak jak Zjedz to ujmuje to tak: „Gdyby Piotruś Pan to zjadł, byłby za gruby, by latać”. Dlatego ostrożnie dokonuj wyboru masła orzechowego.