Prawdziwa różnica między porami a szalotkami

Szalotki

Wszyscy słyszeliśmy powiedzenie „musisz jeść warzywa” w odniesieniu do warzywa . Ale czasami jest to trudne, gdy nie wiesz, jaka jest między nimi różnica ani jak by smakowały. Chociaż szalotki można znaleźć w wielu potrawach, niewiele potraw lub przepisów wymaga porów. Choć mogą być zwyczajne, choć mylące, warzywa, pory i szalotki są kuzynami.

Według Pożerać , oba należą do tej samej rodziny roślin co cebula, szalotka i czosnek — rodzaj Allium. Mimo przynależności do tej samej rodziny, pory i szalotki mają więcej różnic niż podobieństw. Pory i szalotki różnią się wyglądem, smakiem, a nawet jak je ugotować , co czyni je dwoma produktami, które nie są wymienne, tak jak cebula i szalotka — pomimo pewnych różnic, obie mają smak cebuli. Mimo różnicy w wyglądzie, niektórzy ludzie nie znają różnicy między tymi dwoma warzywami, a nawet zastanawiają się, czy naprawdę istnieje różnica.Czym różnią się pory i szalotki?

Pory

Na początek pory są zbierane w znacznie większych rozmiarach niż szalotki. W pełnej dojrzałości łodygi pora mogą mieć średnicę około jednego do dwóch cali, a ich łodygi mogą mieć około 12 do 18 cali wysokości, zgodnie z Zbiory do stołu . Świerk stwierdza, że ​​dla porównania szalotki są zbierane na znacznie cieńszej szerokości i gdy łodyga ma około 12 cali lub mniej (mogą dorastać do trzech stóp wysokości).

Jeśli chodzi o profil smakowy, szalotki noszą koronę dla siły i wyrazistości. Uniwersytet Łyżka stwierdza, że ​​szalotki mają ostrzejszy smak, który jest porównywany do pieprzu i przypraw. Z drugiej strony pory mają bardziej cebulkowy smak, ale po ugotowaniu są bardziej czosnkowe.

Istnieje również duża różnica w sposobie gotowania każdego warzywa. Według użytkownika na Chowhound forum, por to idealne warzywko do duszenia, smażenia i pieczenia. Scalions są najlepsze, gdy są grillowane, dodawane do smażonego na patelni lub w sałatkach (przez Uniwersytet Spoon i Chowhound). Kolejna różnica między nimi? Scalions są w szczycie sezonu w okresie letnim, podczas gdy pory są w szczycie sezonu w październiku (via Smacznego i Tylko smak ).Kategorie Komiksy Ekskluzywny Jak