Prawdziwa różnica między krabem królewskim a krabem śnieżnym

Gotowany krab na tacy

Rozmiar ma znaczenie. Przynajmniej wtedy, gdy odróżniasz kraba śnieżnego od kraba królewskiego. południowe życie wyjaśnia, że ​​chociaż oba te skorupiaki mogą być smakowite maczane w maśle i podawane z dodatkami, np. wyśmienita zupa kukurydziana , krab królewski i krab śnieżny nie są tworzone jednakowo. Jak się okazuje, rozmiar to tylko jeden czynnik, który je odróżnia. Oto podsumowanie różnic między mieszkańcami oceanu.

Jeśli chodzi o rozmiar, kraby królewskie są większe z nich, ważą w swoim największym zakresie 20 funtów i mierzą aż 5 stóp średnicy, zgodnie z południowe życie . Pomimo ich ogólnego mniejszego rozmiaru , Kraby śnieżne mają dłuższe, chudsze nogi niż te noszone przez kraby królewskie.Rozmiar nie jest jedyną widoczną różnicą między krabami. Owoce morza nad oceanem zauważa, że ​​oba kraby mają bardzo różne muszle. Skorupy kraba królewskiego są notorycznie kolczaste, przez co trudniej je przebić, a krakers z owocami morza jest tym bardziej potrzebny, gdy próbujesz dostać się do mięsa w środku. Cienkie skorupki krabów śnieżnych ułatwiają jedzenie tylko rękami. To o wiele łatwiejsze niż notorycznie trudne zadanie zbierania innych gatunków krabów, takich jak olbrzym Japoński krab pająk .

Istnieje smaczna różnica między krabem królewskim a krabem śnieżnym

mięso kraba w misce i udka kraba

Po przebiciu ich muszli smak każdego kraba jest wyraźny. południowe życie opisuje mięso kraba śnieżnego, które po ugotowaniu zmienia kolor z czerwonego na biały, jako „słodkie” i „subtelnie słone”, podczas gdy konsystencja mięsa kraba królewskiego „przypomina homara” o „bogatym, słodkim smaku”. Wielkość porcji różni się również w zależności od dwóch rodzajów krabów, wyjaśnia Owoce morza nad oceanem . Zamówienie kraba królewskiego często pojawia się jako pojedyncza, kręta noga, która sama może ważyć do 6 funtów. Tymczasem zamówienie kraba śnieżnego prawdopodobnie będzie miało co najmniej cztery długie, chude nogi.

Kraby śnieżne pochodzą z chłodniejszych wód północnych mórz i są bardziej przystępne cenowo, wyjaśnia południowe życie . Wynika to po części z dłuższego sezonu zbiorów, który pomaga utrzymać ceny na stosunkowo niskim poziomie. Krab królewski jest bardziej ekskluzywny, co oznacza, że ​​jego krótki okres żniw i małe siedlisko w Morzu Beringa skutkują droższym produktem. Owoce morza nad oceanem . Mam nadzieję, że oznacza to dobrą zapłatę dla rybaków krabów, takich jak ci na Najniebezpieczniejszy zawód świata .Pomimo różnic, zarówno krab śnieżny, jak i krab królewski idealnie łączą się z cytrynowy i miskę roztopionego masła, więc zacznij pękać na następnej uczcie z owocami morza, niezależnie od dokładnego rodzaju kraba, który będziesz podawać.