Prawdziwa różnica między kawą Folgers a kawą Maxwell House

Folger Wikipedia

Folgers i Maxwell House to niedrogie marki kawy, gatunek w branży gorących napojów, którego sprzedaż w ostatnich latach spada. Sprzedaż Maxwell House była tak ponura, że ​​Kraft Heinz, jej właściciel, miał trudności ze znalezieniem kupca dla firmy, kiedy została ona umieszczona na bloku do siekania w 2019 roku (poprzez Poczta w Nowym Jorku ). Udział firmy Maxwell w rynku spadł z 8 procent w 2013 roku do 6,7 procent w 2018 roku, co oznacza znaczną stratę w okresie pięciu lat. Ostatecznie Kraft Heinz zdecydował się zatrzymać markę.

Mimo to zarówno Folgers, jak i Maxwell House są rozpoznawalnymi nazwiskami w branży kawowej, ale być może tymi, które nawiązują do wcześniejszych czasów. I chociaż wielu konsumentów jest w stanie zidentyfikować nazwy jako marki kawa rozpuszczalna , mogą mieć trudniejsze określenie różnic między nimi.Prawda jest taka, że ​​firmy mają sporo podobieństw. Oba zostały wprowadzone w XIX wieku, a Folgerzy weszli na rynek około 1850 roku (poprzez Wczorajszy Rynek ), a Maxwell House wszedł na scenę w 1892 roku (via Katalog ulic ).

Wiele podobieństw i kilka różnic

Produkty Maxwell House Facebook

Obie firmy kawowe mają pamiętne hasła, a „dobra do ostatniej kropli” Maxwell House jest czasami przypisywana prezydentowi USA Theodore'owi Rooseveltowi. Z drugiej strony, Folgers, ze swoim dżinglem „najlepszą częścią przebudzenia jest Folgers w twoim kubku”, to taki, który utknie w twojej głowie na większą część dnia.

Jedną z rzeczy, która odróżnia te dwie firmy produkujące kawę rozpuszczalną, jest to, w jakich epokach były one najbardziej popularne. Chociaż według Statystyka , Folgers jest najlepiej sprzedającą się kawą mieloną w Stanach Zjednoczonych od lat 90., Maxwell House była najpopularniejszą amerykańską marką kawy od jej powstania, aż do końca lat 80. (poprzez Kawa Fandom ).Ale być może największą różnicą między tymi dwiema markami jest to, że według Reuters , Maxwell House przeniósł się na 100-procentową kawę ziarnistą arabica w 2007 roku, Folgers używa mieszanki ziaren arabiki i bobusty do palenia (poprzez Liść TV ).